Cena pšenice rod 2011.g.

Šta mislite koja će biti cena pšenice ove god.


  • Ukupno glasača
    156
Ja sam cuo iz nekih izvora bliskih Delta agraru da ce Rusi da izvezu deset miliona tona na Evropsko trziste i da ce da obore cenu u Evropi.
 
Verovatno tim izvorima odgovara da se plasiraju takve price pa da svi pojure da daju psenicu bud zasto!
 
@GANGA

Potpuno se slazem sa tobom, i meni je to bilo malo sumnjivo, mada sam pretprosle godine predao na lager koji me je skupo kostao a prosao sam kao ti, 6 meseci su mi placali po malo kao da su ispred crkve skupljali pare.
Na zalost u danasnje vreme nema neke garancije, ni nekretnine nisu nikakva garancija da ce firma koja lageruje robu opstati tih bednih 12 meseci!

Obavezao sam mog knjigovodju da iskopa sve o toj firmi, kaze mi postoje na trzistu vec 14 godina i do sada su uvek bili korektni, nemaju kredite i dugove, tako da sam sklon ako ne da im verujem, onda barem da pretpostavim da ce psenica ove godine biti na dobroj ceni!
 
Videcemo... vreme ce pokazati.... ja nemam psenice tako da mi je svejedno... ovo je cisto informativnog karaktera.
 
Сорин, али и свима осталима да се не упецате да предате жито фантомским фирмама или онима које су у блокади цитираћу свој пост :
Које су фирме у блокади

Пријатељ ми је показао како могу да преко нета проверим да ли је нека фирма у блокади или није.
Преко сајта Агенције за привредне регистре се нађе матични број фирме :

http://pretraga.apr.gov.rs/RepsisPub...itySearch.aspx

онда се са тим подацима оде на сајт НБС, где се потражи ПРИНУДНА НАПЛАТА
http://www.nbs.rs/export/internet/cirilica/67/pn.html
и ту се упишу подаци фиме (матични број).
Притиском на матични број фирме, када изађу подаци тачно се види где све има пословне просторе, да ли има рачуне, евентуалне блокаде.



Дакле једноставно је и врло брзо (2-3минута)м не кошта ништа а итекако може да те спаси инфаркта и пропасти...
 
Ja eto nisam naplatio ni prošlogodišnji rod.Koliko mi se čini i neću nikada.Eto stigla i ovogodišnja i šta da radim,gde ću sa njom kada sam nagrabusio_Ovo je ludo vreme,ne možeš im ništa a oni prodali moje rođeno žito.
 
Meni ubuduće ako neko nešto ponudi džabe, odmah bežim od njega. Jesenas sam dobio džabe kamionski prevoz (kad nije moglo naći slobodan kamion ni za lek), a posle sam ja njima dao sav svoj kukuruz džabe. Firma radila godinama, sve korektno, al' izgleda da je svaka godina priča za sebe.

Nešto sad baš razmišljam, da li osiguravajuće kuće osiguravaju ostvarljivost naplate poljoprivrednih proizvoda ili je tu rizik preveliki za osiguranje...
 
Ja sam cuo iz nekih izvora bliskih Delta agraru da ce Rusi da izvezu deset miliona tona na Evropsko trziste i da ce da obore cenu u Evropi.
rusi su ti k'o mi.jesste, ukidaju zabranu izvoza, ali koliko pšenice tačno imaju - znaju kao i srbi.
to je jedan od razloga pada naših cena.( i ne samo naših, jer padaju cene svim sirovinama)
drugi je nova tura grčke krize, koja je ojačala dolar i učinila ga primamljivim berzanskim mešetarima.
treći - sporiji oporavak američke privrede.
ćetvrti, povoljni vremenski uslovi u americi i evropi.
 
Bio danas da merim vlagu i cena 16 din sa pdv kao pocetna cena pa ce se videti kako ce dalje se formirati cena:sta:.... sta reci na ovo
 
Сорин, али и свима осталима да се не упецате да предате жито фантомским фирмама или онима које су у блокади цитираћу свој пост :
Које су фирме у блокади

Пријатељ ми је показао како могу да преко нета проверим да ли је нека фирма у блокади или није.
Преко сајта Агенције за привредне регистре се нађе матични број фирме :

http://pretraga.apr.gov.rs/RepsisPub...itySearch.aspx

онда се са тим подацима оде на сајт НБС, где се потражи ПРИНУДНА НАПЛАТА
http://www.nbs.rs/export/internet/cirilica/67/pn.html
и ту се упишу подаци фиме (матични број).
Притиском на матични број фирме, када изађу подаци тачно се види где све има пословне просторе, да ли има рачуне, евентуалне блокаде.



Дакле једноставно је и врло брзо (2-3минута)м не кошта ништа а итекако може да те спаси инфаркта и пропасти...
Tačno je da ovde se može proveriti ali samo TRENUTNO - TRENUTNO stanje te firme i ništa više a šta sutra može biti to nezna niko, dali je u kreditima i dugovima nigde nemožete pronaći i ako pokušate preko banaka što sam lično pokušavao nećete dobiti informaciju ni za suvo zlato jer su klijenti zažtićeni kao ne zažtićene živo..nje već kao praistoriske tako da krug koji treba ispitati je ogroman i kada sve to uradite opet ste na početku kraja.
 
Ja čujem da će biti oko 20 dinara sada u žetvi.Razlike su velike od mesta do mesta tako da je ipak suvišno o tome govoriti,trenutno.
 
masa jednog hektolitra psenice izrazena u kg.
u prevodu: u sud od 100l uspes zito pa izmeris kilazu.

Hvala na odg. Jer kod nas vidim da traze da se placa i visak te hektolitarske mase,ali nece biti izgleda nista od toga.
Za sad im daju 76 te hektolitarske tezine.
Znaci u sud od 100L sipam psenicu i to recimo prosjek oko 76 . i tak oni to "izracunaju"?
 
Nazad
Vrh