Cena pšenice rod 2011.g.

Šta mislite koja će biti cena pšenice ove god.


  • Ukupno glasača
    156
danas dobiojao 20e/tona za rod 2011 god (na zeleno)...pare po isporuci psenice :cao: :D
 
@nikola94 A po kom kursu obracunato? Sadasnjem, ili po isporuci. I kad je isplata? Ja mislim da je to ok cena. Meni bi odgovarala... :ppozdrav:
 
Cujem ovde u selu gomilu ljudi koji se zale na cenu psenice, prodali po 12 dinara u vrsidbi, i sad palcu.
Pa cena psenice redovno skace mesec dana posle vrsidbe.
Znam gomilu ljudi koji su telefonom narucili kombajn i prikolice i odma poslali na silose, a na njivu otisli biciklom!

E pa tako se poljoprivreda ne radi - ne vise!

Bolje uzeti kredit za seme i repro materijal i sacekati malo sa prodajom, manja verovatnoca da se omasi
 
nikola94 je napisao(la):
danas dobiojao 20e/tona za rod 2011 god (na zeleno)...pare po isporuci psenice :cao: :D

to nije na zeleno! Kad on tebi da sad pare, e onda je na zeleno. Ovako sta ce ti da ugovoris isporuku po toj ceni ako ti ne daje pare sada :sta: :sta:
 
Jutros na nekom kanalu sad neznam kom pricali o poskupljenju hleba i ujedno o prognozi za cenu psenice ove godine.Po svemu sudeci cena ce biti oko250e za tonu na pocetku vrsidbe a pomenuli su i cenu uljane repice od 465e za tonu.Tako stoje stvari bice tu i 10 do 20% veca cena na kraju.Ja zato necu nista unapred prodavati kao sto kazu na zeleno.To je vacarenje seljaka na brzaka. ::lose::
 
pozdrav svima.ja sam iz okoline subotice,suska se nesto da ce mozda zatvoriti izvoz psenice,samim tim spustiti cenu psenici :udri:
 
Ako neko daje 200e za tonu to mozda i nije losa solucija,nije da je jedna godina bila slucaj da na zeleno cena bude veca nego na pocetku zetve...
Iskreno ja ne verujem u neku cenu nakon zetve,tu ce da nas ogule pa ko izdrzi prodace skuplje a ko morao odma bice ::lose:: ::lose:: ::lose::
 
Ja se kladim da nece biti skuplja od 18 dinara.Najesen krece izborna kampanja mora se ocuvati socijalni mir mora biti hleba,ulja i secera za svaciji dzep.
 
Nazad
Vrh