Cena pšenice rod 2011.g.

Šta mislite koja će biti cena pšenice ove god.


  • Ukupno glasača
    156
Moje mišljenje je da će cena pšenice biti između 20 i 25 dinara u toku žetve. Mislim da se neće desiti da padne ispod 20 din. Poslednjih nekoliko godina je bila loša cena, red je za preokret...
 
Kod nas sam cuo da otkupljuju na zeleno po 160e/t. Moja neka pretpostavka je da ce u zetvi biti oko 180e/t. Sve preko 180e/t je po meni odlicna cena.
 
Anketa postavljena na cenu od 10 do 30 evra a svi postovi se vrte ili u stotinama evra po toni ili u evro-centima po kg. Dajte ljudi malo smisla svemu ovome, koja je to mera 100kg? Ostavite lokalizme za internu upotrebu. Mene lično ne zanima ali već mi dosadjuju na PP da dam objašnjenje...
 
@ZK
Smatram da je najbolja mera e/t ili din/kg. A cena na 100kg je takodje ok. Meni je licno svejedno u cemu se izrazuje samo da se napise jedinica za masu i novcana jedinica.
 
Ja se kladim da nece biti skuplja od 18 dinara.Najesen krece izborna kampanja mora se ocuvati socijalni mir mora biti hleba,ulja i secera za svaciji dzep.

E stvarno trebao sam se kladiti sad bi bio pogodak.
Pre neku Nedelju mi jedan sa privatnog silosa kaze ko hoce moze sad unapred da proda ako nekom trebaju novci nudi 16 dinara.
Moj savet ko nemora neka je neprodaje u zetvi neka ceka ovo je cist javasluk sta se radi,jos jedan razlog da je i ove godine opet neposejem
 
Poslednja izmena:
Znajuci kakva su zita kod mene uz jucerasnje putesestvije po Vojvodini garantujem da ce prinosi biti daleko ispod visegodisnjeg proseka. Ova kisa ce malo popraviti situaciju ali to nece biti svuda. Jednostavno ko ne mora da prodaje neka ne prodaje, jer ce cena po meni biti veca od sadasnje. Ovo je samo moje misljenje koje ne mora da bude tacno.
 
Bogami,ja sam mislio da su samo kod nas u banatu losa,ima i po backoj losih i to bas,bas.Nece to biti nekih rekordnih prinosa.
 
Pa to i ja pricam sve vreme. Nisam video psenicu a da nije sarena, a vidjao sam one koje su bile pod vodom, da deo njive nema nista, ali bukvalno nista, kao pustinja. Kod mene npr. imam ja ga zovem ostrvo cveca, izniklo neko cvece, ali me mrzelo da odem tih 30 metara da vidim koje. Pa onda od tog ostrva krece da raste psenica veca i i veca, ali krug ostaje. Situacija i po evropi nije sjajna. Tako da se i dalje nadam vecoj ceni. Svidja mi se i ovo sto nafta pada, a zitarice ne prate taj trend.
 
To što si opisao izgleda odprilike ovako (slikano ranije pa se ne vidi cveće)
P3270010.JPG
 
Poslednja izmena:
Nemam mnogo psenice , i necuje ni dati ,ako nebude dosegla 25 din ranicu svinje i ovce sa njom a kukuruz prodati . Pa nek jedu ministri proju i kacamak mesto leba
 
Kod mene je trenutno 16 din/kg na zeleno... Lično očekujem oko 20 dinara u žetvi, što bi po meni bilo realno... E sad kakvih sve žita ima po atarima, ne bi me čudilo da bude i 25 din/kg.
 
@kiraj,

Original. Kod mog komsije, nije ni cvece niklo. Pustinja.

Mogu u otkupu i da krenu sa nizom cenom, ali da ce vrlo brzo morati da je vrate nazad. Siguran sam da kad prve njive budu pocele da se zanju, i kad vide prinos, a nadam se i otkup, shvatice da je vrag odneo salu. Ali, tu se ne zavrsva nas problem. Nas problem je poceo. Ja se nadam da cemo biti slozni, a ne ovce, i da cemo nekim dobrim i sloznim demonstracijama uspeti da smaknemo onu sumanutu uredbu o zabrani izvoza, ako ona i dalje traje. Za sada nas samo ta uredba kolje. A njih samo to vadi. Realno, samo nas demonstracije vade iz tog ludila vladanja uredbama, donetim na telefonskim konferencijama, zaludno- nesposobno-zlonamernih ministara.
 
Ove godine smo stvarno dosta novca uložili u pšenicu.Samo zaštita od bolesti i insekata nas je koštala podosta za razliku od prošle godine kada to nije bilo potrebe raditi.Ne bi smelo nikako biti ispod 20 dinara.
 
U Kanadi i USA jako loša ozima pšenica,proljećna posijana 50%od planirane.U Rusiji zbog nedostatka sjemenske bilo problema u sjetvi.U Evropi bile nezapamćene suše (njemačka i Francuska).Kina povećala potražnju za pšenicom.
Šta mislite kakva će biti cijena kasnije?
Ja mislim do 30d.
 
Nazad
Vrh