Cena malih prasića na tržištu

Aha. Pa mozda se covek bavi jos nekim poslom pa nema vremena za krmace. A i kome bi onda prodavali prasad ljudi da nema onih koji kupuju za tov, mozda samo u periodu praznika.

Ne kazem ja da on ne treba da tovi nego da ne treba ucenjivati onog sto prodaje prase,muka je to,odgajiti ga i neko te zeza za cenu,svaka cast deji jer decko hoce da radi i da prehrani svoju porodicu ali i onaj sto prodaje prase ima isto tako decu i svoje probleme.
 
Ja sam spustio na 200 po kili na komad . Al i od toga slaba vajda . Zvao sam natkupce placaju 150 160 pa makar i po tolko jel neznam sta cu sa njima.
 
Ja sam danas ladno iskuliro tipa, da ne bi iskalio bes na njega iako nije on za sve kriv. Naime dosao nakupac(do duse na moj poziv) i hoce u leglu da probere samo laksi od 18-25 kg. a ja da se j...em sa onih 4-5kom. po 30-32 kg.sto bi ostali. I ja ajde dok on jos stoji u dvoristu, okrenuh tel. i nadjoh kupca za ovi veci po 160 din.,ali kad mi ovaj i jos rece da za ovi mali je cena ista 160 din., samo sam otvorio kapiju i rejoh dovidjenja. Ja u mom skromnom iskustvu ne pamtim da je u ovo vreme bila ovakva cena i neinteresovanje za prasice.
 
Poslednja izmena:
Ja sam danas ladno iskuliro tipa, da ne bi iskalio bes na njega iako nije on za sve kriv. Naime dosao nakupac(do duse na moj poziv) i hoce u leglu da probere samo laksi od 18-25 kg. a ja da se j...em sa onih 4-5kom. po 30-32 kg.sto bi ostali. I ja ajde dok on jos stoji u dvoristu, okrenuh tel. i nadjoh kupca za ovi veci po 160 din.,ali kad mi ovaj i jos rece da za ovi mali je cena ista 160 din., samo sam otvorio kapiju i rejoh dovidjenja. Ja u mom skromnom iskustvu ne pamtim da je u ovo vreme bila ovakva cena i neinteresovanje za prasice.
Svaka cast i trba tako . Ja uspeo da prodam po 200 prosek 18kg uzeo za tov . ostalo mi jos 7 tih manjih a sutra koljem te od 25 do 30 jos 7 kom.
 
Jutros bio na pijaci, kod nas je petkom inace pijaca, cenili ljudi i prodavali po 180din sto je moglo da se proda. Zatim se pojavise ovi iz Trlica, ekipa i Zivko i kupise skoro sve sto je ostalo po 170din...
 
ja sam rasprodo svoje kilaze od 16 do 21kg po 3 eura. to je kod nas standard cijena.
 
Na ovu cenu se pokazalo ko je kakav od kupaca.Sa 4 redovna kupca sam prekinuo saradnju jer su pokazali kakvi su ljudi.Kad im je cena viskoa onda kume i mole da uzmu na odloženo,briga ga kako izgleda prase.A sad kad je cena nikakva samo što mu se u d*pe ne uvuče da vidi kakvo ej iznutra.

Pričao sa jednim pečenjarom,kao već razmišlja za uskrs i prvi maj pošto se preklapaju,ja mu rekao mogu ja da kupim krmača koliko ti volja i da dobiješ prasića koliko naručiš,al evo ti papir potpiši na cenu 250din/kg pa kako nam bude nek bude i na to on odgovara a šta ako budu i dalje 180,ja mu kažem šta ako budu 300,ona kao razmisliću pa ti javljam.
 
Nazad
Vrh