Cena malih prasića na tržištu

Danas kupljena 4 komada da utovim za sebe,pošto sam redukovao brojno stanje u oboru.180/kg din dva po 25,jedno 27,jedno 28.Sve je za lični tov tako da tek sad vidim kkao ova cena odgovara kupcima,a prodavcu nikako :sjasi:
 
Idem danas ili sutra u obilazak za tov da kupim,sve se plasim raje,ali raja sam i ja...prodao svinje neki dan po 110 din,prase maksimalno mogu da platim 150din...realno trenutno. drage volje bih dao 200,samo da su tovljenici 150 :zli:
 
Kod nas nakupci trenutno placaju 170 din do 27-28kg, a Matijevic 194 din 15-25 kg, i ista ona politika, moraju biti cisto beli bez i jedne tackice.
 
Mene poznanici koji stalno uzimaju zivkaju kao jel će da bude za uskrs/1. maj ja reko ko zna ostala samo jedna krmača.Obećao sam ljudima već 10kom,valjda će da oprasi toliko :haha: Još pitaju za cenu ja reko 220,oni se složiše :osmeh: al rekoh im šalim se,gde znam čekaj da vidimo kad bude klanje :osmeh:
 
Mislim da će mo se svi iznenaditi cenom pozitivno naravno misle da će i na proleće prasići biti budzašto već i kod mene rezervišu i od onih što će se prasiti za mesec dana boje se zaklano većina krmača u selu govorili mi da sam lud što povećavam sad traže da rezervišu prasiće u krmači
 
Informacije za koje ne znamo odakle dolaze,smatraju se neproverenim,a ovakve gde se prasici nude po 100 dinara,a nije navedena cak ni kilaza mogu biti cak i zlonamerne.
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Like
Reagovanja: PKB
Kupio juce u tov da popunim 15kom 25,6kg prosek 165din...nisam pobijao cenu,toliko je trazio covek...ne znam samo da li ce i meni tovljenike tako da plate koliko ja budem trazio,npr 150din.
 
Nazad
Vrh