Case

Koliko se hvali da radi usluga oranja i koliko radi kod njega malo mi to sati 1100 tu je sat stao ili sporije meri sate a jesenas po kakvom je orao i kakve je slike izbacivao na fejsu to je strasno dobro je to i prošlo puklo bi i na svakom drugom traktoru orao je po živom blatu kukuruziste mislim da mu je proklizavao pa je orao bez točka da ga optereti preko hidraulike da traktor ne proklizava previše opterećenja za hidraulik zato je došlo do pucanja
 
Koliko se hvali da radi usluga oranja i koliko radi kod njega malo mi to sati 1100 tu je sat stao ili sporije meri sate a jesenas po kakvom je orao i kakve je slike izbacivao na fejsu to je strasno dobro je to i prošlo puklo bi i na svakom drugom traktoru orao je po živom blatu kukuruziste mislim da mu je proklizavao pa je orao bez točka da ga optereti preko hidraulike da traktor ne proklizava previše opterećenja za hidraulik zato je došlo do pucanja

Zato sto je orao bez tocka pukao :haha:, da li si ti video nekad poluge na tom traktoru iz bliza a ne na slici? i kakve su po gabaritima?
 
Zato sto je orao bez tocka pukao :haha:, da li si ti video nekad poluge na tom traktoru iz bliza a ne na slici? i kakve su po gabaritima?

Imam taj isti traktor jx 95 nov kupljen i u planu je još jedan ali nema nov pa sam gledao skoro nov što se tiče hidraulike nešto je sam zeznuo ja sam kačio za jx mnogo teže od tog obrtaca pluga pa nije bilo defekta monosem 6 redi sejalicu sa svom opremom nosi bez problema osim što ga malo diže na prednjem kraju itd nisu poluge loše nego nije svaki traktor za svakog šofera
 
Igracke, novi recimo jd 5125r ili setice sa najmanjim sasijom su sve samo ne igracke.
Case je pokvario svoj kvalitet spram onih stari. Ovakav defekt se jako retko desava cak i na daleko jeftinijim traktorima. Pre pukne rame, ili poluga, ili kraj visece poluge. Ovo sto se Joniju desili je plod loseg odlivka, ili je nesto unutra puklo pa ga je mlatnulo.
 
Mozda nije za ovu temu ali posto se diskutuje u nosivosti hidraulike ovo je slika iz B.Petrovca, 12-oredna diskosna maja, nosi vec trecu godinu.Traktor je 1025.
 
Kako mu se ponašaju bolcne i oni "krstaci" gore u ramenima? Drugar je za novog 1025 kupio Vogela C plus M 1020 3 brazde i pucale su mu bolcne i gore i dole. Krstake je takodje pojeo. Običan hidraulik nije m.blok i što se više grejao sve je teže dizao. Plug je meren i ako se dobro sećam nije bio više od 1400kg.
Imamo 2 jx-a 95 u selu,jedan stariji drugi mladji model i naravno mladji je imao problema sa lamelom,motorom i hidraulikom. Takodje je i prednje gume pojeo za tren oka i bilo je tu još nečega samo ne mogu da se setim.... Čini mi se da je neki semering stalno curio... Ali nisam siguran. Znaju ovi iz Titana ko i šta je bilo u pitanju. Onaj stariji se ne kvari toliko,ili možda uopšte,ne znam nije se gazda žalio niti se divanilo po selu. :) Bila je i jedna 105-ica e ta je vrlo brzo promenila gazdu. Vlasnik je član foruma i možda prati temu ali ne verujem da će nešto pisati....
Inače meni lično se svidjaju Case traktori i jaaaako sam bio zagrejan da kupimo 95-icu medjutim preovladalo je baabino mišljenje....
 
Ko je duze na forumu seca se Johnny Phoenixa i njegovog Case-a JX 95. Danas taj traktor ima 8 godina i 1100 motocasova. Ove slike sam skinuo sa njegovog facebooka.

Pukao je blok hidraulike.
1z6gjnn.jpg

Ovaj traktor je vec radjen,vidi se silikon...ako nije hidraulika dobro nastelolovana nije iskljuceno da je sistem bio pod pritiskom stalno,i eto belaja?
 
Ili ga je vlasniku remontovao I prilagodio da bude komforan za rad, ali ne I previse skup. Nije sve što se popravi, od babe devojka za udaju. Pojedini ljudi ne žale para da srede postojeću mehanizaciju, bez da je prodaju, već da lakše rade.
 
Nazad
Vrh