Case

Za posao sto tebi treba vjerojatno bi i bio dobar(ako bi spartanje manje opterecivalo transmisiju od oranja) , ove je ubilo oranje , to je traktorcic za fine poslove. Nema prinudno podmazivanje mjenjaca , pa moguce da je to problem pri vecem opterecenju. Inace taj case je Talijan(pretpostavljam) ispod haube, vecinom Iveko plocice.

Malo sam mozda i slagao,radio bi i sa spremacem.......prvo sam pucao na jx60 za setvu prskanje spartanje kako bi zamenio 539 a dobio zatvorenu kabinu sa klimom kako bi sebe malo zastitio od prskanja,pa sam posle razmisljajuci dosao na ideju da uzmem jx95 kako bi mogao da uskoci i u transport i spremiranje plus setva prskanje spartanje bacanje djubriva i da taj pomenuti jx95 zameni 539 i mtz82,znaci da radi poslove koji su radili ova dva,i sad citajuci sve ovo dobio sam proliv,seres traktor od 95ks ako ja moram razmisljati dal ce nekad zakaciti i plug i pri tom pogledam na sat koji pokazuje 3000mtc i da mi se tresu noge ocel nesto zveknuti

- - - - - - - - - -

Kako smo krenuli od case ce biti bolja i rakovica

Izgleda da vec jeste,kod rakovice jedino nedostaje zalepljena nalepnica na vratima sa semom kako se ulazi u kabinu a kako se izlazi,a sve ostalo je ok.......:osmeh:

- - - - - - - - - -

Ako sam ista slagao evo da Bog da da nista ne izkorindjam kod zene veceras.

Javi sutra dal ti je dala ili ne,bice mi lakse pri odabiru traktora................:osmeh:
 
Ako ti je za utehu ja ih imam preko tih 3000 sati i idu bez greške i sve poslove koje si nabrojao rade kod mene...Zbog univerzalnosti su i uzeti u toj snazi i u ovoj veličini kadgod...I stvarno ako ih redovno održavaš zahvalni su to traktorčići.:ppozdrav:
 
Neko rece da nijedan traktor sa bocnim reduktorima nije za teske poslove. JX je sa bocnim reduktorima i predvidjen je sa svrckanje. Ako hoces da nekad kacis i plug onda ides na Farmall U 95.

@Kris
Da li bi ti godio jedan Maxxum 125 pa da sa 3 brazde ores 120cm zahvata i da 6cil rezi koliko ima snage?:osmeh:
 
Dangeru sigurno ne bi za takav "traktorcic" kacio 3 brazde obrtac kao i za 1221, tako da samo opusteno izdrzace. Cuo sam da Slavko hoce Stajera da proda.
 
Ovih dana jedan kupio nov NH , mislim da case nije imao ni u razmatranju. Postoji i NH od 95 isto kupljen nov isto godiste , meni to skoro isto kao i taj case od 95, samo boja drugacija ;) , ali radio puno vise i jako lose odrzavanje, imao popravku ali financijski ni blizu ovom case , ali kako je odrzavan i kako lose estetski izgleda nije ni cudno.
 
Moj bicikli odnosno jx 95 radi sve oranje sa plugom imt 757.30 tanjira sa V 28 bez problema jeste lakša zemlja ali ima brega prska seje sprata balira u transportu koristim manje prikolice oko 5 tona a vuko je kamionke od 15 tona uz dobar breg čak smo spremili jednog dajca od 150 konja ako krene po zlu izvukao nije ni zagrebao ja volim da kažem taj traktor je mala mazga oštar motor na gasu kad pipnes gas poskakuje lako pali nije skup za održavanje menjač mehanika sa dobrim izborom brzina za gazdinstva do 50 hektara odlican izbor

- - - - - - - - - -

Mane koje smo imali na njemu dok je bio u garanciji otišla su oba semeninga na zadnjim točkovima .pukla je cev na bos pumpi .otišle su neke gumice na izvodima na hidraulici sve je to otkonjemo u garanciji malo smo i mi doprineli tome dok je u garanciji bio a po savetu njih iz titana terali smo ga ko bog đavola oralni smo duboko 2 brzinom u trećoj grupi prenosa umalo nismo sedište sjebali bilo je malo galame sa moje strane zato što je to kejs i da je sramota za to ime takve gluposti ako ikad krene ipard i bude love u planu je nabavka još jednog kejsa
 
Dangeru sigurno ne bi za takav "traktorcic" kacio 3 brazde obrtac kao i za 1221, tako da samo opusteno izdrzace. Cuo sam da Slavko hoce Stajera da proda.

nebi kacio xm-a koji vucem sa 1221 al bio dobio neki laksi sa 3 brazda,mada manje vise trenutno oranje me i nebrine jer ima ko da ore a 2.9 konzuma spremac bi vukao opusteno.......
 
U mom gradu je glavni zastupnik za HR za CASE i STEYR traktore i dobar sam sa dosta decaka sto tamo rade, a direktor mi je doslovce prvi komsija...

Odmah kad je dosla JX serija traktora kod nas prodavali se kao mutavi dok je bio stari zastupnik. Kad su ovi preuzeli napominjali su ljudima da to nije traktor za teske poslove (JX serija), da ga ne kupuju ako samo misle orati i tanjurati s njim, pogotovo jx60.

Ne moz ti ljudima objasniti da traktor 95ks "vani" nosi velike sijacice, prskalice, rasipace gnojiva. Ovdje se sprdaju s time, kao "ko je toliko lud da sije s traktorom 90ks a svi razmisljaju sa stajalista cetveroredne sijacice za kukuruz ili 2.5m zitne sijacice, vecini njih je rotodrljaca strana rijec i ne razmisljaju da postojoe sire sijacice od onih koje oni posjeduju. Ne kazem da mu je zdravo sijati 150ha s rotodrljacom i sijacicom samo skrecem paznju da postoje i veci prikljucci za vece povrsine.

Traktori sto je prijasnji zastupnik prodavao "sakom i kapom" dolaze na servise u razno-raznim stanjima. Ima ljudi koji to odrzavaju i rade sve poslove s njime i nema greske a vidio na svoje oci motor JX90 traktora u kojem je klip EKSPLODIRAO... Pun karter srebrnih "mrvica" strasno nesto. Mjenjaca svakakvih je bilo izlomitih i svasto nesto ovisi kako se prema njemu odnosis. Dosta ljudi sislo s nekog "istocnijeg" traktora na kojem nikad nisu mjenjali ulje u mjenjacu i onda nakon 3000 sati se razleti mjenjac "iz cista mira".

Sve je stvar odrzavanja a kupovina polovnog s kojim ne znas kako je radjeno je veliki rizik. Pogotovo sto to nije traktor zamisljen da radi teske poslove a dosta ljudi s njima radi bas to jos kolega pise da vuce trobrazni plug zahvata 14"... Nije da zelim nekome zlo al to ide sve do jednom...
 
A Puma 210? Kakva su iskustva sa njima?


ako te zanima taj traktor bolje da nisi postavio ovakvo pitanje......:osmeh:

- - - - - - - - - -

@bobo
ja sva poredjenja za jx95 pravim iz klase mtz820,ako ja sa 820 godinama orem trobrazni 14 coli,vukao sam i tanjiracu v28 i nije se raspao,jedan rus mi je 89 godiste a drugi 79 godiste,i sad da uzmem 15ks jaci traktor,markirani, a da sa strepnjom nekom kacim plug i tanjiracu za njega i gledam kad ce tih 3000 moto casova,bes traktor
 
ako te zanima taj traktor bolje da nisi postavio ovakvo pitanje......:osmeh:

- - - - - - - - - -

@bobo
ja sva poredjenja za jx95 pravim iz klase mtz820,ako ja sa 820 godinama orem trobrazni 14 coli,vukao sam i tanjiracu v28 i nije se raspao,jedan rus mi je 89 godiste a drugi 79 godiste,i sad da uzmem 15ks jaci traktor,markirani, a da sa strepnjom nekom kacim plug i tanjiracu za njega i gledam kad ce tih 3000 moto casova,bes traktor

Idi negdje i uzivo poredi njegovu velicinu diferencijala i mjenjaca , po velicini blize malog fergi nego rusu od 95 ks.

@Bobo , kad su mu prodali niko nije spominjao da nesme da ore , jesu lopovi , ovaj i jeste vukao plug kao i rus od 95 ks, ali nijedan rus se nije raspao sa 2x vise sati , a ovom se prvo razletio diferencijal , otisao trkac/osovinica i polomio sve unutra, a sada problem i sa mjenjacem, odrzavanje odlicno ima covjek vise traktora koji su stariji od ovog(nisu case) i nije imao problema.
 
Jbg, lijepo kaze da nije za te poslove namjenjen. Rus je projektiran da se s njime radi i sta se smije i ne smije. Rus dura svako silovanje, za rusa su djelovi dzabe i ima ih na svakom cosku. Rus je doslovce komad alata i tu nema neke velike mudrosti ili moze ili ne moze.

CASE JX je vec korak iznad. Smatra se ako si kupac za takav traktor i imas para za JX da vec imas i jaci traktor koji radi "robijaske" poslove a JX ce biti okretni gospodin koji ce raditi povrsinske radove u ratarstvu i stocarstvu. On ima toliko jak motor iz drugih razloga a ne da radi s trobraznim plugom dan i noc.

Kazem ti da je prijasnji zastupnik prodavao te traktore da se na isporuku moralo cekati kao 80-ih sto se cekao IMT 539... Sad ti isti traktori dolaze kod ovih na servise pa se moze covjek nagledati svega. napisao sam da rade ljudi teske poslove s njime ali ko je kulturan, fin, ko ima vremena i ko s njime radi 20 hektara zemlje, taj nema problema, a tko krene zuljati s njime da ga sto prije otplati pa radi 50 hektara sve od pocetka do kraja pa jos transport s nekom ogromnom kamionskom prikolicom koja je prazna teza od tog "bicikla" sta tu da se nadas.

Nemam ovaj traktor, niti ista blizu njemu da mogu govoriti iz prve ruke ali kazem ti kakvo je stanje ovdje sto cujem od decaka iz servisa. Ljudi se zale jer je prijasnji zastupnik isao prodati sto vise traktora pa sad ne znaju sta ce jadni a mjenjaci crkavaju kao da su od kartona.
 
Nije dzabe Maxxum skuplji za 20.000e a snaga tek nesto veca. To je traktor koji moze da ore 24h i da nista ne zdrobi i da ne moras da se bojis 3000rh.
 
Nazad
Vrh