Bušenje bunara na njivama

evo da se i ja prikljucim...cena od 5 eura je smesna i nije realna...U centralnoj Srbiji cena se krece izmedju 70-100 eura po duznom metru sa ugradjenim betonskim cevima i precnicima do 600 mm a dubina do nekih tridesetak metara
naravno cena zavisi i od vrste tla...ako ima kamena,cena je veca,a neki izvodjaci ne mogu busiti takvo tlo jer nemaju odgovarajuci alat.
 
@Karalic: Covek busi bunar, ne kopa.

@Prof.Dr.Seljak: Saljem ti odmah na pp broj.

@Kurkela: Upravo sam to i napisao, poslao sam koordinate coveku i on je nasao sta treba. Odakle mu karte pojma nemam, covek se profesionalni bavi tim poslom pa verovatno ima, zar ne?

@Miki_Ub: tacno je da 5E po 1m nije realno, ali mislim i da 70-100 nije realno. Meni je jedan "komsija" sa periferije Mladenovca trazio 80E po 1m ali do 30m dubine ali da sacekam da popravi masinu za busenje koja se pokvarila, a Hidrogeocentar je ponudio 40E istraznu i jos 60E glavnu busotinu do 50m dubine sto izadje 100E, pa ko je tu neozbiljan sada... ima nas raznih, zato i trazim bunardziju vec nekoliko meseci i javljam utiske kada obavim pregovore.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav ljudi, jedno pitanje za profesionalce, koji deo Srbije, južno od Save i Dunava je pogodan za bušenje? Tražim zemlju za voćnjak pa bolje da na vreme pitam nego da me posle neprijatno iznenadi granit/mermer pod parcelom.

Bor, Majdanpek, Petrovac na Mlavi, Požarevac, je li problematično?
 
Postovane kolege forumasi imam par informacija i par pitanja za vas. Informacije su sledece, firma iz Kragujevca u mom komsiluku je izbusila bunar 92 metara fi 200 mm i to smo imali dogovor sa njima da ukoliko nema dovoljne kolicine vode nastave da buse i dalje dok je nebude bilo. Oni su tvrdili da na dubini od stotinak metara ima dovoljne kolicine vode, tako da se mi dogovorili sa njima da taj bunar plstimo do 5000 eura. tj 50 eura po metru. To je bilo pre dve godine sada sam kontaktirao jednu firmu traze mi 60 eura po metru i to fi 140 mm, cini mi se da je to preskupo... Istovremeno sam na netu nasao masinu za busenje arterijskih bunara do 300 metra za 10000 eura. Tako da mi neke stvari nisu ovde bas najjasnije... Ovi iz kg zavrsili bunar za 2-3dana, njih 4-5 bilo i radili du preko dana od ujutru od 8 do uvece do 21-22. Ne znam koliko nafte moze da potrosi ta masina za nekih 30 sati rada, jasno mi je da treba i 15 dnevnica 3 dana po 5 radnika ali s druge strane ovi mi traze 60 eura za fi 140 za fi 200 bi to bilo mozda 80 ako ne i vise a to za sto metara iznosi 8000 eura po tome ovo je posao isplativiji od trgovine drogom... mislim da je to preskupo, interesuje me vase misljenje u vezi ovoga? Takodje imam pitanje koliko bi trofazna pumpa pedrolo 2.2 kw izdrzala rada za navodnjavanje, tj. koliki je njen prosecni radni radni vek i moze li se ona popravljati ili se kupuje druga inace cena pumpe je oko 300 eura.
 
ti si izracunao bruto prihod od jednog bunara... svaki posao ima svoje specificnosti pa tako i ovaj!trazi ogromna ulaganja u masine,njihovo odrzavanje,dosta radnika,terenski rad po celoj drzavi,treba velika strucnost za obavljanje takvog posla.... konkurencija nije velika,takodje ni potraznja za bunarima nije neka i dosta se menja od godine do godine!jako specifican posao!
PS mozda imaju dosta posla pa te odbijaju cenom....:ppozdrav:
 
znam bre brate ali ako masina kompletna i ispravna kosta 10000 eura a bunar mene kosta od sto metara 6000 eura samo busotina nije mi jasna bas ta matematika. Onda mi se vise isplati da kupim masinu i platim par radnika i izbusim bunar. Posle mogu da je prodam ili iznajmljujem posto me bas taj posao i ne zanima i nemam neka iskustva u tome. Za to busenje od par dana koliko nafte moze da potrosi? bure, dva? sta je to u odnosu na 6000 eura...
 
nego niko mi ne rece koliko mogu da ocekujem vek trajanja pedrolo pumpe 2.2 kw trofazna ako navodnjavam pola hektara jagoda i za domacinstvo, trosim prilicno vode...a jagode se navodnjavaju 3-4 meseca godisnje...
 
ta masina kosta malo vise od deset hiljada evra plus prateca oprema koja ide uz nju!moras da shvatis da je sto metara jako velika dubina za bunar pa samim tim mora biti skup!npr. od SM do Jagodine treba da krene dva auta,jedan vuce prikolicu sa cevima,jedan kamp prikolicu u kojoj spavaju,treba da krene busilica i da vuce kompresor plus gomila alata.... koliko kostaju cevi,koliko filter,koliko ce burgija istupiti ako naleti na stene dole,koliko kostaju dnevnice,hrana.... nije to bas tako prosto i jednostavno!sto bi rekao moj deda "nije svacije ispod sela pevati"!:ppozdrav:
 
znam bre brate ali ako masina kompletna i ispravna kosta 10000 eura a bunar mene kosta od sto metara 6000 eura samo busotina nije mi jasna bas ta matematika. Onda mi se vise isplati da kupim masinu i platim par radnika i izbusim bunar. Posle mogu da je prodam ili iznajmljujem posto me bas taj posao i ne zanima i nemam neka iskustva u tome. Za to busenje od par dana koliko nafte moze da potrosi? bure, dva? sta je to u odnosu na 6000 eura...
Da je tako jednostavno svi bi bušili bunar.
 
Poslednja izmena:
Nikola, u pravu si , ako neko ima da uradi više od 10 zuba ,a polovna zubarska stolica može da se nadje za 1000e, taj treba da je kupi i uradi sam:haha:
P.S.: ništa nije skupo ako nema jeftinije.
 
Padaju cene...pronadjeni su bunardzije koje buse za 35 evra po metru idemo dalje...stvarno mi treba bunar od stotinak metara sledece godine ga kopam ko je zainteresovan da busi neka se javi na pp. Vode ima na toj dubini provereno...
 
Javi mi kad nazoves Temerinca, ja zvao nekog koji me odje.o na prvu, nece u Sumadiju, daleko mu a i nema vremena da radi. Pa kad ce da radi? Posao se radi kad ga ima. Kad bude imao vremena tada nece ni imati posla.
 
Javi mi kad nazoves Temerinca, ja zvao nekog koji me odje.o na prvu, nece u Sumadiju, daleko mu a i nema vremena da radi. Pa kad ce da radi? Posao se radi kad ga ima. Kad bude imao vremena tada nece ni imati posla.

Zvacu ga najverovatnije sutra, mada zato mi se i ne zove jer daljina je to...treba mu pola dana voznje ako ne i vise do mene...
 
Pitanje za bušača ili nekog drugog iskusog za bušotine.Naime imam dvije bušotine (bunara) uradjene .Obe su fi100 metalne cijevi .Jedna je do 15m ,izbušene rupe izmedju 11 i 14m dubine neznam koji fi rupica ali čovjek ništa okolo nije stavljao niti ničim zasipao.Dolje valjda šljunak.Ta bušotina jesuper ide 1000l/m , možda možei više al nisam probao.Visina vode ne pada ispod 5m na ovoj suši.
E sad problem je kod druge isto takve bušoine 800m dalje.Sve isto samo što je zaglavilo na 9m a čovjek kaže gledajući neki pijesak koji odozdo dolazi da nevrijedi ići dalje.
Naime i tu je u redu kad vučem do 200l/m čim idem više prekine voda ,i ako koristim potopnusa većim kapacitetom samo zamuti i nestane vode .Znači do 200lsve u redu.
Dali se može nešto uraditi da se poveća dotok?
 
Nazad
Vrh