Bourgoin

Hmm,da,automacki bi ti bio veci otpor na prijenose.moja batovina je izscjeckana na od prilike 3,4,5 cm. (napisao si dosta dobro,a sto nevalja?,ne sjecka dobro,namata se,ili sto? )
 
Želeo bi da budu sitniji iseckani komadi a nikakvog namotavanja ja nemam na mojoj sečki, jer ja imam ugradjene limene uvodnike koji kukurzovinu praktično sprovode do noževa.
bijomr.jpg
 
Što se tiče gr 10 ima ih nekoliko u mom kraju, lepa mašina, sve preko hidro pogona, ali svi imaju velikih problema baš sa tim pumpama, neznam da li je to problem i kod dp 8 znam samo da je najlakše od svih bourgoina ugratiti tarup baš na dp 8, a i meni lično se sviđa taj berač...
:D
 
da jasno ja isto imam uvodnike za batovinu,zao mi je sto nemogu sad slikat jer berac mi nije doma,jos ima nesto kuruza u drugim krajevima gdje kombajni nemogu brat zbog mekane zemlje,pa to treba pobrati.da ljep berac,samo moras vidjet moje freze,a sto ti pogone te freze?
Post je spojen: [time]петак, 04. март 2011. 11:18:44 CST[/time]
_________________________________________________
tako je gr10 svaki ima problema sa pumpama i sa grijanjem ulja,jer mu sve radi na hidro motore,a ima pre mali hladnjak za ulje i naravno ima probleme sa tarupom. MD8 nema nikakvih problema sa pumpom osim prirubnica na pumpi.
Post je spojen: [time]1299261633[/time]
_________________________________________________
Bourgoin MD8 je napisao(la):
da jasno ja isto imam uvodnike za batovinu,zao mi je sto nemogu sad slikat jer berac mi nije doma,jos ima nesto kuruza u drugim krajevima gdje kombajni nemogu brat zbog mekane zemlje,pa to treba pobrati.da ljep berac,samo moras vidjet moje freze,a sto ti pogone te freze?
Post je spojen: [time]петак, 04. март 2011. 11:18:44 CST[/time]
_________________________________________________
tako je gr10 svaki ima problema sa pumpama i sa grijanjem ulja,jer mu sve radi na hidro motore,a ima pre mali hladnjak za ulje i naravno ima probleme sa tarupom. MD8 nema nikakvih problema sa pumpom osim prirubnice na pumpi.
 
Nema problema kada mu je pumpa ispravna.Ja recimo imam veliki problem sa hidro pumpom i hidromotorima jer mi strašno guše i dave motor,čak se dešava da neće da krene dok mu ne očepim gas kada je ugrejan a prilikom transporta od njive do njive ili do kuće vuče mi u stranu ceo kombajn i moram non stop da ga vraćam na volanu.Sledi mu ozbiljan remont ali zaslužio je jer nam je do sada uradio preko 300 jutara bez ikakvih problema.Evo da vidite kako je jedan poznanik ugradio roto sečku sa hidro pogonom na Bourgoin GX 400.
dcu26p.jpg

Pumpa 100 litarka spojena šlanšnom direktno na radilicu
xo48r5.jpg

Hidromotor na adapteru
144669h.jpg

Slavina za uključenje i isključenje sečke
2mnozko.jpg

rbe1r8.jpg

To je to,nemam više slika.Video sam sečku u radu i zaista radi lepo,sve isecka na parčiće oko 5cm.Mislim da ga vadi to što na kombajnu nije original adapter nego je nabudžen od J.D-a koji ima otkidačke valjke a ne valjke na istiskivanje.Ovo zadovoljstvo od sečke je koštalo nepunih 3000 eura.
 
@ Matić

Jedan moj prijatelj (i meni bere) ima Burgonija MD-8, ali radi puno u sezoni i on se žalio na mali hladnjak za ulje, tako da je za ovu sezonu postavio dodatni hladnjak i to je sam napravio gornju i donju kutiju i tu je ubacio dva hladnjaka za ulje od T-40, spojio onstalaciju i kaže da sada nema problema sa temperaturom ulja. Žao mi je što nisam slikao kad je to pravio, ali ako nekog interesuje mogu slikati gotov hladnjak na beraču. Hladnjake od T-40 koji su aluminijumski je kupovao u Čurugu.
 
Može slika,kada god stignete vi je okačite.U planu mi je da mu stavim veći hladnjak jer je ovaj veoma mali za tu količinu ulja i uopšte za ceo sistem. :cao:
 
e takve sjecke imam i ja ali samo dvije znaci za dva reda na MD8 i nisu na hidro pogon stavit cu slike cim uslikam. za MD8 hladnjak je sasvim dovoljan ali na gr10 nije
 
@ Matić

Sada sam u Pikasi našao neke slike od tog prijateljevog Burgonija i na jednoj slici se vidi taj hladnjak što je pravio. Možda dobiješ neku ideju kako da rešiš problem hlađenja ulja.

Pozdrav od Mirka iz Kule. :cao:



 
Hvala puno.Da se rešiti,nije problem.Ja sam mislio da mu ugradim aluminijumski hladnjak kao na traktoru a koji bi išao ispred hladnjaka za vodu.
 
Ja na mom imam fabrički hladnjak za ulje i nemam nikakvih problema u radu ali tek kad sam uradio remont pumpe pre tri godine :ppozdrav:
 
@ Matić

I ja sam sugerisao drugaru da postavi još dva takva hladnjaka ispred hladnjaka za vodu, ali se on plašio da će ih kačiti bunker. Inače to su aluminijumski hladnjaci i mogu se malo savijati. Nijedan nije pukao kada su prilagođavani novoj nameni.
 
Ne moraju dva bio bi dovoljan jedan veći koji bi po površini bio identičan hladnjaku za vodu ali tu nastaje problem jer postoji mrežasta kutija koja ide ispred hladnjaka(kao na Zmajevim kombajnima)koja ne bi mogla više da se vrati nazad jer bi hladnjak smetao zbog veoma skučenog prostora.
 
nije svemirska tehnologija nego stvar valjaka,valjci su drugcije izvedeni,a na bourgoinu ih ima vise i nisu toliko nagnuti kao kod vucnih beraca,i naravno kod bourgoina kak ti je rekao i matić sto brze to bolje cisti,na jednoj prikolici nemam komusine za jednu kantu.bilo ujutro bilo popodne.
Post je spojen: [time]1299410197[/time]
_________________________________________________
Bukur. to si dobro rekao na kile vrijedi toliko :haha: a sta sad na primjer da je zemlja malo vlazna ili da je blato,mozes samo spavat doma dok MD8 sa zadnjim pogonom ide kod nemoze ni obicni traktor.
 
Sakuljan videćeš tek kada kreneš u ozbiljan rad sa njim kako se ponaša u radu i kako bere.Za Bourgoina ti mogu reći da zaista vredi svaku paru čak i više od toga.
 
Nesmeta meni vlazno ni kisa ide ovaj moj i po blatu,kada smo isli da ga kupimo brao je po kisi u najgore blato i nije zaslajfovo ni malo on je 200 ks hidro pogon a gume siroke nenormalno,a i da stojim kuci jedan dan ja kada krenem do podne stizem sve ostale.
 
Kad god hoces samo se javi,neznas usta se upustas. :haha: :haha: Izvlacili su sa njim kamion i prikolicu punu kukuruza jedne godine sa neke zadruzne table gde je brao semenski kukuruz i nije mogao traktor da izvuce a on je izvukao,tezak je 15 tona ::namigivanje::
 
SAKULJAN-BUKUR je napisao(la):
Dogovoricemo se oko cene bice povoljno :ppozdrav: dacu ga forumasima na upotrebu :cao:
Post je spojen: [time]1299461023[/time]
_________________________________________________
Salu na stranu dobar je burgoni samo sto opet kazem malo su im jace cene od realnih po meni e sada svako ima svoje misljenje,realna vrednost MD8 je kao jedan 223 ZMAJ
Pošto sam imao Z-223 a sada imam MD-8 razlika u cenije od 2 do 3 puta u zavisnosti od stanja berača :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh