Bourgoin

Farmer II je napisao(la):
Pa kako onda berete kukuruz posejan na 70cm? Zar neće da ga lomi? :sta:
Ja sam brao i na manje od 70cm sejanim !!! cak i terao po 3reda odjenom ne lomi ide ok samo ostane srednji red istarupiran na visini od 50 60 cm!!
 
kombajner je napisao(la):
Farmer II je napisao(la):
Pa kako onda berete kukuruz posejan na 70cm? Zar neće da ga lomi? :sta:
Ja sam brao i na manje od 70cm sejanim !!! cak i terao po 3reda odjenom ne lomi ide ok samo ostane srednji red istarupiran na visini od 50 60 cm!!
DA DA kod vas se seje kukuruz na 45-50 :haha: :haha: uredu a covek pita na medjuredni razmak :haha: :haha:
 
Rale 83 je napisao(la):
kombajner je napisao(la):
Farmer II je napisao(la):
Pa kako onda berete kukuruz posejan na 70cm? Zar neće da ga lomi? :sta:
Ja sam brao i na manje od 70cm sejanim !!! cak i terao po 3reda odjenom ne lomi ide ok samo ostane srednji red istarupiran na visini od 50 60 cm!!
DA DA kod vas se seje kukuruz na 45-50 :haha: :haha: uredu a covek pita na medjuredni razmak :haha: :haha:
Rale ako ne verujes to je tvoja stvar!! I ja nisam citirao za medjuredni razmak jer je Matic vec odgovorio vec sam citirao njegovo pitanje kako ne lomi!!
 
To sam brao svoj kukuruz njiva je oko 10 ara,brat je vozio ali tog dana nije bilo lepo vreme da bi snimak bio dobar posto mi telefon ima slabu kameru,a i tarup mi je hidraulicni treba da dodje majstor da uzme da mi prepravi na mehanicki,jedan kod mene ima isto Bourgona md8 i mehanicki je tarup njivu od 40ara je obrao za nekih pola sata,a i meni je ova prva godina.
auiov7.jpg
.
11two0g.jpg
.
o02xl5.jpg
farbanje bunkera.
 
Prijatelju gde ga okrenu u tih 10 ari, pa on pola poobarao i zgazio. Što se tiče tarupa možeš da montiraš koji god hoćeš slaba vajda da ćeš ići brže. :ppozdrav:
 
Pa sta ima veze sa tarupom samo mu dodas gas i cepaj! ili malaksa??


Danasnje branje usluzno Poceli u 14:00 zavrsili u 17:30 njiva povrsine 2ha!

 
Da ali samo opciono ali nije traka kao na Zmaju već transporter veoma sličan afcungu na žitnom kombajnu.
 
@ kombajner
na sta treba obratiti paznju pri odabiru Bourgoina?
koliko reda teras sa tvojim?, koliko se krecu GR10?
kod nas ide berac jednoredni pa nikad da zavrsis, ostavlja dosta lista na kukuruz, dok kod tebe vidim da je DOBRO ociscen klip.
:cao:
 
francuz je napisao(la):
@ kombajner
na sta treba obratiti paznju pri odabiru Bourgoina?
koliko reda teras sa tvojim?, koliko se krecu GR10?
kod nas ide berac jednoredni pa nikad da zavrsis, ostavlja dosta lista na kukuruz, dok kod tebe vidim da je DOBRO ociscen klip.
:cao:
U principu sve je bitno ali jedno od bitnijih je hidropogon to treba bas dobro proveriti ,motor naravno, komusaljke ... sa mojim teram 2reda a cenu su 17 18 hiljada + evra zavisi od toga u kom je stanju berac (ja sam za mog dao 20500evra pre 4 5 godina) i koliko je odradjeno sa njim! o cistoci branja ne treba pricati vidi se na slikama dok kipam u prikolice znaci nije cisceno nisto rukama za slikanje ! i nikad ne gledam kada da odem da berem dali je to 2h danju ili 3h nocu nije neka razlika ako su u dobrom stanju komusaljke ,gume na valjcima!
 
SAKULJAN je napisao(la):
Ljudi jel ima neko burgonia onog stariji tip sto nekipuje nego istovara pomocu lanaca

imam ja gm 3, na prolece pravim klasican bunker, jer gubim dosta vremena u kipovanju, postavicu ti slike, samo da ih nadjem...


http://poljoinfo.com/caffe/za-nove-clanove-da-se-predstave/ Poslednja javna opomena da se predstaviš.
Post je spojen: [time]1294666589[/time]
_________________________________________________
sad je valjda ok, predstavio sam se... nadam se da je u redu... :sta:
 
Kakva su iskustva vaša sa pogonom sečke na MD-8 nešto sam razmišljao da umesto mehaničkog ugradim hidro pogon. :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh