Bourgoin

Mićo, za tarup na hidro pogonu znam jer sam lično video, da radi dobro samo dok ne zagreje ulje, nakon toga padne broj obrtaja i tu nastaje problem :udri:, a za sečku neznam, s obzirom da sečka ima manje opterećenje možda i bude dobro. Ipak ja sam pristalica za mehanički pogon, što je sigurno, sigurno... :cao:

Ja na mom beraču nisam ugradjivao, već koristim vučni i mislim da je bez tarupa ili sečke mnogo veći učinak. Evo kako to ide...

 
Poslednja izmena od urednika:
E ovako ljudi moji,malo sam citao to sve o bourgoinu sto ste pisali sve.Imam bourgoin već 10 godina.tak da ga znam u dusu,sve njegove mane a i prednosti.od nabavke djelova do svega sto vas zanima za bourgoin. a sta se tiće freze(tarupa koji samo mulja,a ne freza i na kojeg se namata trava itd....da ne duljim). ja na svom imam FREZE,znaci bas freze za koje ne postoji ni trava,ni slak ama bas nista mogu kosit travu s njima,nece se sigurno namotat :haha:to su mi improvizirala dva inžinjera skicirala i napravila. sta se tice da freze kao uspore berać to kod mene nema veze,isto kao i da ih nemam.ako vas sta zanima za berać,djelove,osovine itd... pitajte,,pozdrav svima :cao:
 
nemam sad trenutno slika na komp treba slikat,freze su improvizirane od fahra kombajna.imam ih od prilike 7 god na beracu ni jednom mi se nije dogodilo da su stale ili namotale ili bilo sta.
Post je spojen: [time]1299183310[/time]
_________________________________________________
Zaboravio reć da imam grijanje u MD8 :D
 
svaka cast slikaj tu tvoju ljutu masinu pa da ga vidimo mora da si ga dobro sredijo
 
nije nista posebno sređen,eto samo ima dobru opremu,naravno i zadnju vuću,kad ga slikam stavit cu slike nije problem. ja sam s njim jako zadovoljan.ali ipak razmisljam o bourgoin GR10.
 
GR 10 je isti kombajn ali dosta usavršeniji i poboljšaniji.Kod njega je sve preko hidro motora,motor je jači...
 
da ja sam mislio gr10,ali ga skroz preuredit,gr10 bi isao dobro ali bi mu trebalo stavit jos jedan hladnjak za ulje,dok mu freze isto nerade nikak po rosi,moras imati 5 noževa za ćistit dok se omota i pregrije ulje i sve stane.dok ja ujutro poberem 2 rali,gr10 tek onda moze krenut.
Post je spojen: [time]1299188981[/time]
_________________________________________________
a mane bourgoina su:velika nizbrdica,znaci kad se ide pod veliki brijeg mora se ic polako jer transporteri nemogu nost kukuruz ni do lužđara ni do bunkera sve se vraca natrag,a sta se tice u brijeg i ravnica nema nikakvih problema.
 
B md8 ako sam dobro svatio imaš klasičan tarup kao na vučnim beračima, koliko ima ukupno noževa i pogon dali je mehanički ili hidro. :ppozdrav:
 
ma neee,nisi sve citao,napisao sam da su freze od kombajna fahra,to su roto freze,svaka freza ima 2 noža,a vrti jako velikom brzinom
 
Slično imam i ja na mom Burgonu MD8 a ove godine planiram da uradim sa tri noža po brazdi i da namestim hidro pogon sečke, kakav je kod tebe pogon :ppozdrav:
 
neznam kakve ti imas freze,ali na hidro pogon ti nebude radio jer je pre mali kiler za ulje,a i pumpa bi nastradala. kakve imas ti freze? ovo su znaci vodoravne freze sa dva noza.
 
moje misljenje je da to nemoze radit dobro,jer su fiksni nozi kod mene nozi nisu fiksni.tvoji kad zapnu u nesto nemogu se izmaknut nego se omata oko njih,ili lomi pogon(remenje ili koji je vec pogon),kako ti rade te freze?
 
Freza-sečka mi radi dosta dobro ali mislim da bi sa tri noža po brazdi imao sitnije iseckanu kukurzovinu-komušinu. :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh