Bourgoin

Pa kada beru semenski kukuruz cilj im je da istog uberu sa što manje oštećenja samog zrna pa se daje akcenat na brzinu , količinu.....
U zavisnosti od hibrida koji se bere, često se na komušački sto stavlja lim ( u smislu blinde) da ne bi krunio ili oštećavao zrno.
 
Nisu oni namenjeni samo za semenski.Vec za oba.Stariji modeli koji su radjeni nesto pre 2000. su verovatno imali akcenat bas na merkantilni ali badava kad je komusanje ocajno.Mnogo sam klipova gledao i sve isto.Stari MD8 radi najbolje.Opet kazem masina je kas sa Marsa sofisticirana ali nasi ljudi gledaju da bude cisto uradjeno.
Inace imaju svi oni sakupljac zrna koji zrno ubacuje u bunker i posle kipuje u prikolicu.Rastur je tu minimalan.
Ali tu je nas ZMAJ sa modelom 242 nepobediv.Nazalost nema hidropogon ali ljusti fenomenalno i cak ima sito koje odvejava i prosejava zrno.A uradjen slicno kao i gx406.
 
Komušanje je loše zbog toga što nemaju originalni adapter koji radi na principu istiskivanja.Imao je drugar Burgoina Mais Doux koji je imao Claas-ov adapter i isti problem sa čišćenjem(nije ga bilo)kada je uzeo originalni adapter berač se preporodio.
 
Ja koji god da sam snimak ikad pogledao u vezi bilo kog Burgona osim onih starijih,beru jako lose.Koji je pravi razlog to ne znam ali znam da MD8 kad se lepo sve odradi i uslovi berbe dobri on cisti skoro pa totalno.
 
Nisam ga skoro zvao.Eto moguce je.Nije mu bilo potrebno vise da radi u klipu.Inace zver od samohodnog beraca.
 
Ne,jedini je sto posto_Ostali si bili 241 koji su isli u fabriku na prepravku i dobijali oznaku 242.Ovaj je nova serija i modernija od onih koji su preradjivani u 242.Inzenjer iz Zmaja je Goran Zivkovic koji mi je i pricao pricu o njemu.Na beracu je pisalo serijski broj 1.
On jedini ima i heder koji je skracen i unikatan,namenjen jedino tom 242 modelu.Ostali imaju onaj predugacak heder.
 
Ne znam sta je taj clan imao ali drugi nije bio 2004. god to moze i u Zmaju da se proveri sigurno_Ovaj je jedini napravljen.Ubrzo je potom izdahnuo Zmaj kao gigant.Kostao je 68.000e.Uzivajte.Kasnije ce biti jos.
1bf3e50d764d-800x600.jpg
[/IMG]
718c77da3cd3-800x600.jpg
[/IMG]
2761cb954311-800x600.jpg
[/IMG]
7033c86cb6ef-800x600.jpg
[/IMG]
 
Ne znam šta je tebi taj inženjer rekao ali ovakav adapter nije retkost.Imam ga i ja kao i član Ganga i to su adapteri novog tipa koji su se serijski proizvodili.Član Miroslav K je takođe imao isti a ima i kod mene u okolini jedan 4 redni.Jedina je razlika što mu je tarup na hidro pogon dok je na našima mehanički.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh