Bourgoin

Sta su meni rekli to ja sad ovde pisem.
dsci0095.jpg
[/IMG]
dsci0100.jpg
[/IMG]
dsci0109.jpg
[/IMG]
 
Negde mi je curilo ulje na levom hidromotoru tocka.Danas sam ga skinuo i shvatio da je ulje curilo na cevi sa njegove gornje strane.Bila je labava.Medjutim,posto mi nekako kada je na nizbrdnom ugasen pocne brzo da popusta i posto u kretanju na velikoj brzini nekako se berac ponasa kao da tockovi bacaju.Imam osecaj da se berac klati napred nazad.Tesko je za objasniti ovako_Onda sam resio da rasturim hidromotor i vidim ima li tu nekih kvarova.Tu nastaje problem.Neznam nista o njemu.....ha,ha.Nema blizu majstora,pa ako nesto znas,pomagaj.
 
Sam ga ne možeš popraviti i ne rasturaj ga.Kakav ti je filter ulja?Jesi li ga skoro menjao?U rezervoaru za ulje postoji još jedan mali filter koji je zavrnut na cev od glavnog voda.Proveri ga jer hoće da se začepi pa onda nema dovoljan protok ulja.Kod mene se dešavalo da prilikom vožnje levi hidromotor vuče ceo berač u stranu toliko da non stop mora volanom da se vraća nazad da bi išao u pravcu.Urađen je remont glavne pumpe i od onda nisam imao nikakvih problema(100 eura plaćeno).Majstor je samo poravnao i okalio ploču.
 
Znam za taj mali filter.Otvarao sam rezervoar za ulje i bas njega pregledao.Dobar je.Nije bilo naslaga.Ovaj spoljasnji je prodavac promenio i ja ga jos nisam menjao.Moracu ove godine to da menjam.Pumpu sam demontirao jer su nutevi otisli.Ovih dana da je nosim na rasturanje pa na pravljenje novih nuteva.Trebalo bi da i tu plocu mi neko pogleda.
 
serivis todorovic Ribnik, majstor Nesa, ja sam imao problem, u levom motoru imas ventile koji regulisu pritisak ali to ne mozes resiti sam, ne kosta mnogo, skini ceo motor i odnesi coveku na proveru, izuzetno je korektan videcu da ti nabavim broj
 
Ne,ide on uzbrdo.Nego ako ga ugasis on odmah krece.Ako je sve dobro ne bi trebalo da tako lako krene.Jedan u susednom selu ima MD8 kao nova,samo realnih 800 sati.Kako ga ostavi tako stoji.
 
Pozdrav drugari, planiram da uzmem neki samohodni berac. Gledao sam Bearn dvoredni francuska proizvodnja sa fiatovim motorom bez tarupa da li neko ima takav berac ili iskustva sa takvim beracem. I gledao sam sa tri reda Bourgoin GM3 sa tarupom koje je vase misljenje o ova dva beraca koji je bolji da li neko ima iskustva i sa jednim i sa drugim, svaki savet bi mi dobro dosao na sta da obratim paznju sta je najbitnije da gledam i koje su neke orjentacione cene za njih.
 
Jel ces imati sta da beres u ovoj godini? Kakvi su kukuruzi kod Vas?
Jedan savet, predstavi se u temi za predstavljanje clanova, jel ce uskoro neka kritika.
 
Vec sam pisao u temi za predstavljanje.Ne znam zasto jos uvek pise novajlija,ali pisacu ponovo nije problem.
Kod nas je velika razlika od parcele do parcele. Vecina ce ici u silazu a za branje parcele pored Morave i u brdu one se drze jos uvek.
 
Vec sam pisao u temi za predstavljanje.Ne znam zasto jos uvek pise novajlija,ali pisacu ponovo nije problem.
Kod nas je velika razlika od parcele do parcele. Vecina ce ici u silazu a za branje parcele pored Morave i u brdu one se drze jos uvek.

Miislim da moraš imati min 30 poruka ali neka me kolege isprave! Inače :off_topic:
 
45 jutara kukuruza skinuto usluzno. Trebao bi skupljac zrna da se namontira, stoji u radionici. Takodje i ventilatori neki za sitnu ljustiku, takodje stoje u radionici. :D Nema se vremena, uhvatila repa, soja, kukuruz i suncokret. :D
bae5c90b689bae6e791e100c291cb9c1.jpg
b9f77b28f17ed89ae45db45a7031b6a8.jpg


Sent from my HTC One mini using Tapatalk
 
Stric je pravio :) Kombajn već ima pripremu za sakupljac, ostala je samo spirala i neki kos da se nadogradi. A ventilator će biti gore na komusaljkama i gurace taj sitan otpad dole na komusaljke.
4ce5f0dc5022252af25af3f8da958dd1.jpg
f0babd582a4adcc948a68cfc803ab642.jpg
d8f9bc461474292110d3698bf0930dc8.jpg

a0dd7d3d233275b58c145cd65c7cee36.jpg

Sent from my HTC One mini using Tapatalk
 
Nazad
Vrh