Bourgoin

Ja sam moj komušački sto juče vratio na mesto, sutra nastavak remonta i ako ne bude padavina u Utorak uslužna berba.
 
Stigli zubcanici valjaka (20e kom.) sutra ako ne pada kisa montaza sve nazad na mesto i to je to... Evo par slika, stari nisu mogli vise.
cam02384.jpg
cam02383.jpg
cam02381.jpg
 
Kolege kako ide berba?Ove godine sam primetio da se zapadni hibridi dosta lakše ljušte od domaćih. :sta: Za sve ove godine sam se patio sa pojedinim zapadnim hibridima a danas brao Pako i ne da se ljušti nego fantazija i to dole na adapteru.U komušaljku ulazi čist,stvarno da se čovek zapita.Za 6 sati napunio 14 prikolica iliti 28 koševa.Guzovi mi otpali,bukvalno od skakanja po njivama.
 
Ja sam obrao oko 5vagona kukuruza za sad, i ide odlicno. Inace to sam i ja primetio, bukvalno otkidacki valjci svuku klip komplet sa stablom i padne oljusten u transporter koji vodi do komusackog stola... Samo u takvim hibridima cesto vidjam klipove kukuruza otpali sami po redovima ili se otkinu kad kombajn poljulja po neravninama, stvarno milina za gledati kad se kipuje bunker.
 
Danas resio da skinim dizne da vidim o cemu se radi na Burgonu, sve vise dimi i gubi snagu a potrosnja sve veca, kada sam odneo kod bosiste iznenadjenje, ulozak dizni od rakovice 60. Od tih 4 rakovicinih dizni samo jedna radi kako treba. Kupio 4nova uloska dizni 18e kom. Montirao na komabajn, nema dima uopste sada, mnogo mirnije-lepse radi motor, a ostrina na gasu neuporedivo bolja.
Evo par slika prva je pri skidanju dizni
cam02511.jpg
stari ulozak dizni od Rakovice 60
cam02514.jpg
Levo original dizna za fiat motor (vidljivo duzi pipak) Desno stari ulozak dizni
cam02515.jpg
 
Izguglaj ali nemaju na stanju garant već im šalješ ili ideš direktno tamo da naprave po uzorku.Tražio sam sajlu gasa kod njih i dobio ovakav odgovor.
 
Pre neki dan sam video Bourgoin gx 300 bere secerac (on se bere sa komusinon,ne ljusti se),pa htedoh da vas pitam kako ? dali ugasi komusaljski sto ili je neka druga fora ?
 
Nazad
Vrh