Bora

Odg: Bora

Svaka cast Boro, veoma cenim i postujem tvoj rad, sredjujes masine za 10+. :D Mnogo mi je zao ovog Zetora sto ide na topljenje. Ovakav zetor je nas prvi traktor 1957 god, mogu da placem kad vidim ovakvu sliku ::lose::
 
Odg: Bora

Hvala Dukanac,kao sto sam vec pominjao,radim ovo iz licnog zadovoljstva :cool: Eto jos nekima se to dopada,nekima ne,ali ja gledam da ispunim sebe :ppozdrav:
 
Odg: Bora

Meni se svidja..... i ja bih to radio, da imam vremena i uslova...... :cao:
 
Odg: Bora

Cika Boro,jesi li stigao iz rodnog kraja?Evo za dobrodoslicu slike Zadrugara,prodaje se za 700 eura,1960 god. 38 cola felne,
m7fq0.jpg
,
yhrvn.jpg
, i jedan Hanomag Hensel 1970 god.
2gtucg7.jpg
,
24od94l.jpg
, :cao:
 
Odg: Bora

@Zokidrum,kad se nesto pocinje skoro uvek ide od nule :cao: ako nesto volis,onda ces sigurno i uspeti :ppozdrav:
Post je spojen: [time]четвртак, 03. јун 2010. 13:31:31 CDT[/time]
_________________________________________________
@Instamenkovic,hvala za ove lepe slike,Zadrugara i Hanomaga ::svaka cast:: a jel to Zadrugar ima prednje gume 8.25x20 ? ::namigivanje::
 
Odg: Bora

Ti ćeš verovatno biti i konstruktor,kao budući inženjer ::svaka cast:: ::svaka cast:: a imaćeš to gde i da ostvariš ::namigivanje::
 
Odg: Bora

I traktor se zove Hanomag? Interesantno. Jedini hanomag za kojeg sam ja čuo je ovaj nemački transporter iz drugog svetskog rata, SdKfz 251/1 http://rigby.freehostia.com/armour/Hanomag/hanomag10.jpg

Čovek nauči nešto svaki dan. :)

Pa da, sad sam tražio na netu i ipak ima logike! Fabrika se zove Hanomag i tokom drugog svetskog rata su tamo proizvodili ove transportere. :)
 
Odg: Bora

Da Attila,Hanomag je imao jako široku lepezu tipova traktora.Proizvode se odavno,takođe je proizvodio kamione,tenkove,lokomotive itd. Jutros na KT išla dobro Južna Afrika,odradio par veza.Čekam te i tamo na DX-u ::namigivanje::
 
Odg: Bora

Znači i vi imate svoje malo svetsko prvenstvo u Južnoj Africi? Vrlo dobro! Vrlo dobro! :haha: :D
 
Odg: Bora

:ppozdrav: Na onom Zadrugaru prednje gume su 8.25x20,a Hanomag je model Spektra 400 i interesantan je zato sto se prednja stakla na kabini dizu i spustaju kao vizir na slemu,samo ja to nisam dobro snimio. :cao:
 
Odg: Bora

Attila M. je napisao(la):
Znači i vi imate svoje malo svetsko prvenstvo u Južnoj Africi? Vrlo dobro! Vrlo dobro! :haha: :D
@Attila,tako je nekako,ali samo kada to propagacije dozvoljavaju :D ali kao što znaš i to se nekada,vrlo brzo menja ::namigivanje:: ::namigivanje::
Post je spojen: [time]1276543780[/time]
_________________________________________________
@Instamenković,znači bio sam u pravu,da su 8.25x20 :cao: jes da su zarasle u travu,ipak sam dobro procenio.A hanomag,koje je on godište,i koliko snage :haha: :haha: :haha:
 
Odg: Bora

::svaka cast:: za oko sokolovo,tu su i tegovi za tockove,posto je Zadrugar poznat po skakanju.Mislim da si napomenuo u nekom postu da postoji neka caka protiv propinjanja,mozes li da objasnis koja?A Hanomag je 1971 i ima 35 KS.Kako podnosite ovo :cool:, treba malo :kisa:, :cao:
 
Odg: Bora

bagami lijepo se načitah
svaka čast boro na majstorijama , žao mi je žto nismo bliže mogli mi se lijepo napričati :ppozdrav:

i ja sam radioamater , isključivo sam radio na 2M i podosta sam radio na dojavljivanju kada je bilo bombardovanje , počeo sam kao klinac ali savremene tehnologije su potisnule taj hobi u drugi plan ::lose::
znak mi je bio YZ4RIS i nisam nikada prihvatio bosanski prefix :nono:
 
Odg: Bora

@Savoris,drago mi je da ti se sviđa ova moja skalamerija.Veruj i meni je žao što nismo bliže,mogli bismo srađivati,i pomagati se,al jbg.šta možemo.Zato ako nekad budes dolazio,ili prolazio kroz Šabac,najavi se i obavezno svrati.Što se radoamaterstva tiče,nešto se nesećam tvog znaka,a bilo je dosta sa tvog kraja,iz Bijeljine i okoline.....UKT,VHF stanicu sada koristim u lokalu,sa drgarima DXerima se dojavljujemo kad neko pronađe neku retku zemlju i odradimo na KT,HF opsegu :haha: :haha: :haha: ::namigivanje:: ::namigivanje:: ::namigivanje::
 
Odg: Bora

ponekad ja navratim u Šabac do firme PROMEX po neke potrepštine pa nije isključeno da navratim , interesovao bi me malo ovaj fendonja da ga iz bliza pogledam

inače prije nekoliko pijaca u Rumi na vašaru bio je jedan zetor kao sa neke prethodne slike i baš mi je zaokupio pažnju

ja sam isključivo radio na repetitoru R4 i R7X lokalni , slabo sam išao na peticu gdje si vjerovatno ti bio
 
Odg: Bora

svaka cast,samo reci hvale :bravo:
ovde kod nas u subotici se odrzava manifestacija pod nazivom duzijanca pa tu ima par starih masina
traktor mislim da je lanz buldog,ima neka vrsalica,dve kosilice,ako nadjem slike postavicu :ppozdrav:
 
Odg: Bora

na izlazu iz Rume prema NS tamo malo prije one benzinske sam vido nekoliko oldtime traktora
neznam jeli neko zapazio , možda bi cika boro bio zainteresovan da upozna tog čovjeka sličnih interesovanja :ppozdrav:
 
Odg: Bora

@Gabricn,hajde okači te slike,baš bih voleo da ih vidim ::svaka cast:: a za tu manifestaciju u Subotici,nisam čuo ::namigivanje::
Post je spojen: [time]1276796756[/time]
_________________________________________________
@Savoris,baš sam skoro išao u Novi Sad,ali jbg.ja ih nisam primetio :nono: :nono: inače bih obavezno svratio da ih vidim.A još mi reci,dali se to nalazi na obilaznom putu,ili kad ideš kroz grad.Ja sam išao obilaznim ::namigivanje:: ::namigivanje::
 
Odg: Bora

a obilaznim putom kada ideš ali sa lijeve strane centra , onaj tranzit što ide kroz naselje
malo mi teško da ti objasnim , ali kada prolaziš rumu i izlaziš prema onome dugom pravcu prema Irigu ima jedna benzinska prije početka pravca sa lijeve strane , na nju mislim

možda bi lakše objasnio kada ideš od pravca NS : kod benzinske skreneš desno (u taj ''manji'' tranzit) i prva ili prve kuće sa lijeve strane malo dalje od puta , nekih 50tak metara vide se traktori
 
Nazad
Vrh