Bora

Odg: Bora

Sa malo vise ::novac:: izgledace tako,sad jos uvek prikupljam delove,trebaju mi dve felne od Prage.Cika Boro,posto si stari sofer verovatno si vidjao takve kamione u JNA?Od 1960 su ih zamenili Dajcevi,inace kod nas su stigli kao visak vozila iz saveznickih snaga,verovatno 1950-tih god. :ppozdrav:
 
Odg: Bora

Prage sam vozio u vojsci,ali se ne secam dimenzija guma i felni?Ja sam bio 1964/65 i bili su i Dajcevi,ali je bilo i mnogo Americkih kamiona.Ivane,posecuj malo otpad,to je najbolja radnja za old-timere,uvek se nadje ponesto ::namigivanje:: Evo ti jos slika od mog bivseg Allisa.

Uploaded with ImageShack.us
Post je spojen: [time]1274137356[/time]
_________________________________________________


Uploaded with ImageShack.us
Post je spojen: [time]1274169895[/time]
_________________________________________________


Uploaded with ImageShack.us
 
Odg: Bora

20 cola,8 rupa za brezone,na otpade idem ali nema takve.Vidim da kurblas Allisa,nije li zalepio od dugog stajanja?
 
Odg: Bora

Jeste zalepio,ali dok je bio kod mene palio je,ja ovo sada kao kurblam za slikanje.Ja na otpade sada redje idem,ali i kada bi ih nasao,kako da stignu do tebe ::lose::
 
Odg: Bora

Organizovao bih ja to samo da ih nadjem.A jel imas kurblu i za Zadrugara i jesi li ga palio nekada sa konopcem preko sajbne?A ovog Allisa treba vratiti u zivot,stari traktori su nas lebom hranili.Kod nas na jugu nema puno starih traktora,sve IMT,IMR od 1960 pa na ovamo,ali to jos uvek radi.Nasao sam jednog "David Brown",kad dobijem vreme idem da ga pogledam. :cao:
 
Odg: Bora

Uredu Ivane,praticu za felne.A dal bi mole neke od 20 coli,pa da se razbuse nove rupe?Zadrugara palim samo na kljuc,anlaserom.Allis vise nije dostupan,tako da se nemoze kupiti.Kasnije cu ti pokazati jos jedan moj bivsi traktor.Pogledaj Brauna pa javi ovde. ::namigivanje::
 
Odg: Bora

Moze,ali ja bih da budu iste kao ove sto imam na njega.Za Allisa ::lose::ko zna kako ce zavrsiti :sta:.Kad odem u selo snimicu Brauna i felne. :cao:
 
Odg: Bora



Uploaded with ImageShack.us Ovo je jos jedan moj bivsi traktor,Francuski Vierzon/Vilzon/,vrlo je slican Nemackom Lanz Buldogu.Naime,za vreme drugog svetskog rata,Nemacki inzenjeri i konstruktori,bili su u zarobljenistvu u Francuskoj,i napravili ovaj traktor.Vrlo je redak i zanimljiv traktor. ::namigivanje::
Post je spojen: [time]1274191682[/time]
_________________________________________________


Uploaded with ImageShack.us
Post je spojen: [time]1274224209[/time]
_________________________________________________


Uploaded with ImageShack.us
Post je spojen: [time]1274256777[/time]
_________________________________________________


Uploaded with ImageShack.us
Post je spojen: [time]1274289305[/time]
_________________________________________________


Uploaded with ImageShack.us
 
Odg: Bora

::svaka cast::Bas je raritet,slici na Buldoga.Koje je godiste?Vidim iza je Allis,znaci isti je vlasnik,verovatno ni Vierzon nije na prodaju :sta:
 
Odg: Bora

Da jeste raritet,ali ja kada sam ga imao,tada nisam bio ni svestan.Ja mislim da je 1951 godiste?Vlasnik jeste isti,tako da ni on nije za prodaju. :nono: :nono: :zli:
 
Odg: Bora

Ovakve felne??
wivrxk.jpg


257kfty.jpg
 
Odg: Bora

:nono:poslacu slike za neki dan,ove velike su 36-ice Zadrugarove,a ove male nemogu da prepoznam :cao:
 
Odg: Bora

Ja mislim da su i one male od Zadrugara,od prednjih tockova?To je nas Moderator N.A. hteo da nam pomogne,vidi da trazimo neke felne,pominjemo Zadrugara,zamrsili ja i ti,samo tako... :cao: :cao:
 
Odg: Bora

Ma nije kontra efekat,naprotiv,lepo sto hoces da pomognes ::svaka cast:: mi smo zamrsili,felne mu trebaju za onog Dodza iz 1943 godine. :ppozdrav:
 
Odg: Bora

Jedan ispravan Vierzon je prije 7-8 godina bio na prodaju u jednom obližnjem selu. Ubrzo je prodan no gdje i kome to neznam.
 
Odg: Bora

Da Becarino,bilo ih je i ovde,ali vrlo malo.A sada je u okolini,koliko ja znam samo on.Uopste ih je malo i proizvedeno :cao: :cao:
 
Odg: Bora

Ja mislim da bi vi, cika Boro, trebali da napravite svoj sopstveni muzej starih traktora, da ih sakupljate, i date im zivot..... Bio bi veoma posecen... :D
 
Odg: Bora

Zoki,ja to i radim u nekom smislu,ali minimalno_Ozbiljan muzej starih traktora ima moj prijatelj,Cedomir Zeravica iz Novog Miloseva.Za nase uslove ima impozantan broj od 80 traktora,nekoliko parnih i vrsacih masina,i mnogo drugog.A ja se cisto zabavljam,za svoju dusu. ::namigivanje::
Post je spojen: [time]1274516554[/time]
_________________________________________________
@Ivane,na mom Zadrugaru nema te plocice.Menjana mu je instrument tabla,i valda to nije vraceno.Sta si uradio,jesi li slikao felne? :cao: ::namigivanje::
 
Odg: Bora

Cuo sam za tog coveka, ali nisam imao prilike da vidim sve to, bilo je na televiziji..... lepa je to kolekcija. Ja ih to radio za Ursusa, kad bi imao sredstava.... :cool:
 
Nazad
Vrh