Bolesti svinja i njihovo lečenje

Jeste da je skup ali ako ga on ne ozdravi onda nijedna inekcija nece,taj draxin mu dodje kao zadnja sansa.Ja kod mene kad ubacim u tov prasad odmah kako udju u farmi samo idem sa draxinom I posle sam miran idem lekovima kroz vodu i nemam neke velike probleme sa pneumonijom,jer ja kad nabavim prasad uglavnom nabavim iz okoline Subotice pa imaju i velik stres i menjaju teren to sve utice na njih idem i sa nekim vitaminama kroz vodu,jer ja u turnusu ubacim par stotinak komada i nigde ne mogu da nadjem tu kolicinu da kupim sa jednog mesta uvek imam robu od 15-20vlasnika pa kad se sakupe svi u jednom prostoru sa svim strana onda krece virus da cirkulise kroz celu prostoriju,idem i tilozinom kroz vodu i floorom on ti isto jako dobar.
Draxin ti jedna mala bocica 150e,ja uvek uzimam po 5-6bocica.To uzimam sve iz VOJVODINE LEk,a imas i ljude koji prodaju na crno ali nisam siguran u njih.
 
Poslednja izmena:
Jedan stari vet. je pricao da je to nedostatak vit. i min. On je preporučivao koren deteline kaže da je u vrhu tj. glavi korena velika koncetracija istih, to te ne košta ništa probaj efekat ćeš videti za 2-3 dana.
 
Imam dve mlade krmacice tek odbijene,malo su lose sa nogama,treba da im dam kalcijum.Koji kalcijum da uzmem od 20% ili 38% i koliku dozu da dam,kilaza oko 100kg,mozda 20-30kub?
 
Sta moze biti uzrok krvavog proliva kod svinja ? I kako leciti?Koristio sam HEMUTIN (TIAMULIN) ali treba terapiju da im dajem od 3-5 dana
 
Kod rođaka bilo od od hrane buđav koncetrat uvalili kod krmača Tilozin je pomogao Tilovet

Послато са PSP3507DUO уз помоћ Тапатока
 
Meni je krvav proliv u prosloj turi svinja tj u junu mesecu uleteo dve nedelje pre nego sto sam hteo prodati poslednjih 20 kom,a imao sam 40. U medjuvremenu sam nabavio novu prasad znaci kad sam prodao prvih 20 a cekao i kalkulisao sa ostalih 20, a kao uzrok sam trazio u prasadima koje sam doneo,jer su kasljali i slabog zdravstvenog stanja,jer ostale komponente hrana voda su bili uredu. Inace haos je bio,2 kom uginula od 120kg a 2 zaklao,a ostali su kalirali i takve sam ih prodao,a odrzavao sam ih do prdaje par dana na nekim praskovima na biljnoj bazi od kojih se meni povracalo,oslabili su bili uzas....posle dobro pranje svinjca i odmirovao je par nedelja pa opet dezinfekcija i nisam imao problema sa ovom turom.
 
isv i gebi imaju praskove na biljnoj bazi koji uspesno resavaju krvavi proliv .hemutin brzo zaustavi krvavi proliv ali se ubrzo posle par dana vraca najbolje resenje su ti praskovi i to duze vreme da se daju da bi se iskorenila ta bakterija ,ja sam imaoproblrm kad sam uzeo prsad sa farme Mihajlovic iz Rume od mila cige prvi put da sam imao to u tovilistu probao hemutinom i zaustavi ali se ubrzo povrati tako da sma u hranu ubacio te biljne praskove i ceo tov sam ubacivao u hranu gubitaka nisam imao samo se istopili pa dok su se povratili dosta vremena je trebalo sledecu turu prasadi kad sma ubacio nisam imao problema
 
Ja im dajem odmah kad ulaze kod mene u farmi TIACOR CTC kroz hranu im dajem 2 nedelje i zastitim ih od mikroplazme.
Pre neki dan bio sam u rumuniji na nekoj farmi i uzeo sam nesto od njih da probam za proliv jer mi neki imaju, ali ja kad primetim da mi ima neko proliv odmah ga ubacim u inkubaciju i tamo ga spricam 3 do 5 dana i ako mu prolazi vracam ga natrag u boks sa ostalima.
HEMUTIN(Tiamulin)inekcije su dosta ok, samo one zaustavljaju proliv taj kravivi,ali sve zavisi ako je jako opasno treba da ide pod terapijom min 5dana i malo povecavas dozu, ja im da jem 1m na 10kg telesne mase.
 
Tiacor im i ja dajem ali kad primetim da kaslju,bijem bitku sa mikoplazmom jako a nisam znao da moze i kao prevencija. Koliko dajes Tiacora odmah na startu tova tj kad su 25-30kg,koliko na 1t?
 
Dobar dan pre svega, ako moze mala pomoc,Jedna Krmaca se ponasa normalno ali od juce ima crvene oci bas, imao neko iskustva sa tim?

Послато са Lenovo K53a48 уз помоћ Тапатока
 
Tiacor im i ja dajem ali kad primetim da kaslju,bijem bitku sa mikoplazmom jako a nisam znao da moze i kao prevencija. Koliko dajes Tiacora odmah na startu tova tj kad su 25-30kg,koliko na 1t?

Kad idem preventivno onda im dajem 1kg na 1t hrane i to im dam oko 5-7dana, a kad idem lecenje onda idem najmanje 2kg moze i 2.5kg na 1t hrane.
Ja ranijih godina imao sam jako velike probleme sa mikroplazmom i nikad nisam im dao lek na vreme nego uvek kad su bili vec zarazeni a tad je bilo kasno, sad kad sam ubacio zadnji tov odmah sam im dao tiacor-a CTC 7 dana pa posle pauza 5-7 dana i poslee ponovo 7 dana i tako sam ih zastitio od pneumonije i mikroplazme i ostale infekcije.
Sad sam imao nesto sa prolivom i uzeo sam i nesto iz rumunije sa farme ali nije mi se dopalo kako se pokazuje pa sam uzeo neke dodatke u hrani iz holandije i od tog leka ima efekat dobar. (taj lek redovno im daju ovi na farmama CARNEX,MATIJEVIC idt).
 
Nazad
Vrh