Bolesti svinja i njihovo lečenje

Dobra kombinacija je floron tilozin i deksametazon setim sto floron i tilozin mozes pomešati u jedan spric da manje bodes, takodje oksitetraciklin tilozin i deksametazon, moze i amoksicilin i gentamicin kombinacija ali nekad odradi posao slabije, ja sam u hranu ubacivao tijamulin a u vodu ampicilin pa jos ako je koji teze slučaj idem ovim gore navedenim kombinacija, sad u zadnje vreme dobro se pokazao doksilan c u vodu cim nesto primetis. Teze slučajeve sam resavao Kobaktanom odličan lek malo skuplji njega sam koristio u krajnjoj nuzdi da ne bi svinje stvorile rezistentnost na njega onda nema dalje. Probao sam i da vakcinisem kad dodju na farmu od cirkona i pneumonije pa davalo je rezultate lakse su se lecili.
Zbog svi ovi kombinacija i lupanje glave sta dalje odlucio sam da zaboravim pijacu i razne svercere kupujem prasad na mini farmi sve zasticeno platim na mostu da ne bi platio na cupriji
 
Slazem se s time sta ti kaze,ali to je rec o inekcijama,gde ces ti da ubodes 100kom ili 1000kom svinja,ja sve ovo sto sam rekao sam isao samo kroz hranu nista sa inekcijama.

Bili su njih par komada koji su bili jako kriticini to sam resavao sa TILOZIN-om nemacki u roku od 3 dana je bio tretman.
 
Kod prasica starosti 15 dana javlja se smrkanje, otezano disanje, disu na usta,,, pocinju da zaostaju u porastu. Kao da su dobili prehladu. Sta dati krmaci u hranu da provuce kroz mleko, sta dati prasicima oralno?
Primetio sam kod dva tovljenika isto, nema problema sa uzimanjem hrane, ali smrkaju, disu na usta.
Hvala
 
Kod prasica starosti 15 dana javlja se smrkanje, otezano disanje, disu na usta,,, pocinju da zaostaju u porastu. Kao da su dobili prehladu. Sta dati krmaci u hranu da provuce kroz mleko, sta dati prasicima oralno?
Primetio sam kod dva tovljenika isto, nema problema sa uzimanjem hrane, ali smrkaju, disu na usta.
Hvala
Atroficni rinitis...
Krmaci u vodu ampicilin u hranu neki od sulfa-preparata.Prasicima enrofloksacin navuci u spric i po dve -tri kapi u svaku nozdrvu.
Terapija traje 3-4 dana ,kad im prodju smptomi svakom nije lose dati i penstrep la (1ccm na10 kg/tm)
 
Najbolje uzmi fiziološki rastvor u apoteci nije skup i u nos im ubaci. Pripazi ih dobro obično je jos nesto ih zakacilo oborio imunitet pa se prvo pojavio rinitis
 
pozdrav svima ,od jutros imam problem sa jednom svinjom ,ima jos oko mesec dana do prasenja,nevesela,ne jede,nema temperaturu,cak mi se cini da je i hladna u odnosu na druge svinje.zvao sam veterinara obeco jos jutros da ce doci ali ni traga ni glasa vise od njega ne javlja se ni na telefon . pa bi vas ako ima neko ko je imao nekih slicnih iskustava da mi kaze sta bi to moglo biti
 
Da li primjetio imali redovna baleganja, ako nema izmeta, zatvor je u pitanju. Kupi Lelax, i na nesto slatko umijesaj , pekmez , med. Bilo bi odlicno ako bi mogao pronaci joj dati Indigest 1ml na 10kg i butosala 10ml, i neki koktel vitamina Introvit ili neki drugi 10-12ml. Pozzz i javi sta sii rijesio
 
Nazad
Vrh