Bolesti svinja i njihovo lečenje

Ako ti se desava da prvo obole veci...tezi...to je do ishrane,zato sto su oni halapljiviji i jaci od drugih pa vise pojedu
 
Takodje sam imao slicne simptome sa zadnje dve ture ali malih prasica,znaci tek odbijeni,4-5 dana posle odbica,po neko gubi ravnotezu,ako sto je neko vec rekao kao pijani,oci polu zatvorene,zgrceni,dodju na koritu ali ne jedu,veterinari kazu da je zbog zamene koncentrata ali oni jos uvek jedu predstarter i to onaj isti koji su jeli dok su sisali,jos ubacen sanocid i neki prasak za proliv preventive radi...
zanima me jel ste skontali o cemu se radi? jer veterinari ocigledno da nisu sigurni,cak kazu moguce je i od promenljivog vremena
 
Ne znam sta je ali ako se primeni na vreme ja ih izdvojim u posebnu prostoriju i dam 2kubika cobactana obicno se desi kad su oko 12-15kg. Imao sam situaciju da leze i mrdaju nogama a ne mogu da ustanu. Posle davanja leka sutradan ustanu. Ponovim opet i treci dan vratim u svinjac. Desi se da se neki ne izvuce ali jako mali procenat.
 
Ja nzm sta im veterinar daje,kako se zove lek. Ali me jako nervira,kasnije kada su tezi nikad se ne desava, a dok su mali nema pravila da li je najvece ili najmanje prase i tesko se izvlace...
Jedino da probam sam da nabavim te injekcije pa kad primetim prve simptome da lecim
 
Ako je respiratorni sistem onda je ta mikoplazma ili kako vec,probaj sa Floron-om da ides inekcijonom varijantom oni koji su najkriticniji ili preko hrane,ja sam poceo i tilozin kroz vodu da idem a isao sam i kroz hranu,nema sta nisam probao,kod mene je problem jer mi dolaZi velika kolicina prasadi od vise vlasnika tipa 7-10 vlasnika pa dolazu od udaljenosti 250km


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
TILOZIN 200




Rastvor za injekciju
za primenu na životinjama
Antibiotik
ATCVet: QJ01FA90
SASTAV: 1ml rastvora za injekciju sadrži: Aktivna supstanca
Tilozin 200 mg
(u obliku tilozin-tartarata) 220 mg

GEOMYCIN RETARD 20%

oksitetraciklinski antibiotik široka spektra s produljenim djelovanjem
Aktivni sastojak

oksitetraciklin
Sastav

1 ml otopine sadržava: 200 mg oksitetraciklina u obliku dihidrata. Pomoćne tvari: magnezijev oksid, pirolidon, natrijev formaldehid sulfoksilat, povidon, etanolamin, kloridna kiselina, voda za injekcije.
 
Vec duze vreme razmisljam da vas pitam za savet oko jedne krmace koja se cudno ponasa. Jos dok je dojila primetili smo kako ,,sisa" tarabu, zid,..i sve ostavlja bale. Znaci original kao na sisalju cima li cima. Sumnjam na nedostatak kalcijuma, pa joj dodatno dajem vec neko vreme kostovit i vit.min.dodatak multiplex.
 
Vec duze vreme razmisljam da vas pitam za savet oko jedne krmace koja se cudno ponasa. Jos dok je dojila primetili smo kako ,,sisa" tarabu, zid,..i sve ostavlja bale. Znaci original kao na sisalju cima li cima. Sumnjam na nedostatak kalcijuma, pa joj dodatno dajem vec neko vreme kostovit i vit.min.dodatak multiplex.

Imao sam takvu jednu mladu i bacio joj par dana zemlje i prestala balit po ogradi.

Kako da povratim krmaci apetit,nista nece da jede a doji 12 kom,cak ni zeleni klip kukuruza samo stabljiku i detelinu.

Isti problem prošlo prasenje sa svojom krmačom. par dana je samo lizala smjesu, ništa u sebe da ubaci pa sam ubacivao joj jaja i malo šećera gore onako na hranu da prrvo to pojede. i nakon toga je počela normalno jesti. jel to do ovoga što sam davao ili do njene volje, ne znam :D
 
Umešaš joj onda hranu sa paradajzom i kvascom. Jaja su isto odlična, pogotovu posle prašenja.
Jedan iskusni veterinar mi je rekao da je dobro dati i čvaraka ako krmača neće da jede, kaže pomaže.
 
Problem sa kasljem kod prasica postaje mi ozbiljan problem vec godinu dana. Prirast znatno usporen, a do duse uginuce je minimalno. Cujem za lek floron, nabavim ga, ali me jedan mladi, ali iskusni veterinar Zvezdan koji je radio u pkb posavetuje da izbegnem floron, jer je to bas jak antibiotik i predlozi sledecu proceduru: Tilovetom tretirati sve zivotinje 3 dana minimum, dezinfekciju sa intercidom, virocidom..., samo nije siguran da ki moze uz prisustvo zivotinja,..ili amoksicilinom. Sta mislite da li da ga poslusam?
 
Nazad
Vrh