Bolesti ovaca

hvala sve je ok danas je ustala pije jede mokri juce dobila 3 inekcije i danas dve inekcije
 
lle de france je napisao(la):
hvala sve je ok danas je ustala pije jede mokri juce dobila 3 inekcije i danas dve inekcije
Vjerovatno se radilo o hipokalcemiji. U tom slucaju izbjegaji davati joj brasno par dana dok se ne oporavi.
 
ja sam davao svojim,i pratim rezultate kod jos 500 bravi otprilike. dobar je sto se tice sepavosti,mada je 2010god imunitet probijen,zbog silnih kisa i padavina. dobar je i protiv dizenterije jagnjadi,smanjuje se broj uginuca
 
sepavost i infekcije izazvane klostridijama.dizenteriju jagnjadi,enterotoksemiju ovaca itd. sad su ubacili jos neke sojeve
 
Danas sam prvi put vidio tešku upalu vimena i to takvu da umjesto mlijeka iz sise ide gusta tamna krv.
Ovca se prvi put ojanjila, srećom jedno janje(melez romanova i wirtem)Kada sam povukao rukom prve mlazeve mlijeka(kolostruma) iz lijeve sise je na moje veliko čuđenje špricnila tamna krv.
Ta polovica vimena je bila tek nešto tvrđa od zdrave, izmuzao sam je do kraja, dao ovci injekciju geomicina retarda, utrljao Flogocid mast.Isto sam ponovio u podne, a evo većeras je krenulo mlijeko svijetlo-roza boje, nadam se da će se oporavit.
Nikad još nisam vidio da umjesto mlijeka možeš izmusti krv.Bojim se da će janje posisati i tu sisu, pa sam mu preventivno dao antibiotik.
 
Nema frke.To nije mastitis. To je pojava krvavog mljeka. Cesto se javlja kod ovaca koje se prvi put janje, mada se ponekad moze javiti i kod starijih ovaca, ali s primjesama krvi u manjoj kolicini.
Ukoliko se radi o mastitisu kod kojega ces vidjeti krv, koja opet nece biti potpuno crvena vec malo vodenasta, i uz to vime je hladno i zivotinja sepa ili se jedva krece, to je najtezi tip mastitisa. Gangrenozni stafilokokni mastitis.
To kod tebe sta se pojavilo je krvavi kolostrum. Neka janje slobodno sisa i nece biti nikakvih problema.
Ne treba davati nikakve anb., a kroz par dana mljeko ce biti ok.Bitno je da je normalno muzes.
Pozdrav.
 
spensi je napisao(la):
Nema frke.To nije mastitis. To je pojava krvavog mljeka. Cesto se javlja kod ovaca koje se prvi put janje, mada se ponekad moze javiti i kod starijih ovaca, ali s primjesama krvi u manjoj kolicini.
Ukoliko se radi o mastitisu kod kojega ces vidjeti krv, koja opet nece biti potpuno crvena vec malo vodenasta, i uz to vime je hladno i zivotinja sepa ili se jedva krece, to je najtezi tip mastitisa. Gangrenozni stafilokokni mastitis.
To kod tebe sta se pojavilo je krvavi kolostrum. Neka janje slobodno sisa i nece biti nikakvih problema.
Ne treba davati nikakve anb., a kroz par dana mljeko ce biti ok.Bitno je da je normalno muzes.
Pozdrav.
nema sila si od coveka, uvek tu kad je nekome potreban pomoc i strucni savet, ziv ti nama bio :ppozdrav:
 
Zdravo forumasi.Citao sam na 11 strani ove teme o lekovima za sugu i kako je suzbiti.Mom drugu se dve godine za redom kod njegovih ovaca javlja suga ,prosle godine ih je kupao,i prestala je suga, pa se opet ove godine pojavilo,ja sam mu dao Clarisantel(spanske injekcije) one su izmedju ostalog i za sugu.sad vidim da mora da spricanje ponovi jos jednom.Interesuje me,sta bih mogao da urdi da bude siguran da se nece ponovo suga pojaviti.pozdr
 
Osim sta tretiras ovce protiv suge, tribas tretirat i prostor u kojem se nalaze.
Mislim da je bilo govora o tome vec u prethodnim postovima.
Pozdrav.
 
Ovo nije bas u vezi sa temom,ali se i tice zdravlja i zivota ovaca i jagnjadi.Imam problema sa cetiri lutalice(psi).Treba mi ideja kako da ih uhvatim zive,pusku nemam,a i da imam tuzice me da ubijam pse.(ima cinkarosa dosta).Jednom sam se jedva izvukao??Iz azila su dolazili,ali ne mogu da ih uhvate,nece oni da ih jure po livadama i groblju(koje mi je u blizini).Hocu da im pruzim sansu da ih uhvatim zive ,a ako ne na kraju ce mi trebati recept za unistavanje(samo da me ne cuju ove zastitnici pasa).Vec su meni i stricu poseli desetak kokosaka,i prevrsili svaku meru?
 
Ja sam gledao kod drugara koji je napravio zamku za lisice, drveni sanduk ne znam dimenzije duzine oko 1,5 metar, sirine oko 50cm, visine oko 70, 80 cm potpunu zatvoren samo je jedna strana otvorena a na suprotnoj strani sveze mrtvog goluba, komad slanine ili tako nesto, tako da kada zivotinja povuce taj mamac on preko poluge koja se nalazi na kavezu oslobadja poklopac koji pada i zatvara zivotinju. otrove ti ne bih preporucio da koristis jer pored tih pasa mozes otrovati i druge zivotinje, tu ti je puska zakon, namami ih negde u polje 200 metara od kuca mislim da se na toj udaljenosti sme pucati i resi se bede, meni su tako jednom napali ovce, a jednom upali u volijer i podavili mi sve fazane, tu je naravno im presudila lovacka. kada ih pobijes zakopaj negde leseve pa ako ima ko sta da kaze neka dokaze ::lose::
 
Odgovor

Ja imam problema sa lutalicama ali nebih preporučio nikom ni da truje ni da ubija. Ja sam se izvuko za dlaku da ne odgovaram. Najbolje napraviti zamku pa ih žive uhvatiti i predati u azil. Razmišljam da kupim štene šarplaninca i da ga odgajim među ovcama. Ako štiti ovce od vukova neznam dali bi ih čuvao i od pasa lutalica. Psi lutalice čine velike štete ovčarima i nema neke zakonske zaštite. Ja razumem da neko voli pse ali isto tako ja volim moje ovce pa ako drzava štiti pse nek plaća štetu. Ali država ima preči poslova tako da selju nejebava ni za dinar.
 
Pa srbanac verovatno da ce da stiti ovce i od lutalica jedino sto ima jedan problem, cest je slucaj da kerusa nece da napadne kera, a ker nece kerusu, opet mislim da je bolje uzeti kerusu nego kera, sutra naidje neka kucka u teranju i on kao i svako musko ode za njom jebo i ovce i imanje :haha: mi u bn imamo dobro organizovan azil dolaze po pozivu, zivotinje kojim je tesko prici uspavaju ih tako da sve manje imamo problema sa lutalicama :D
 
sarbanac je napisao(la):
Ja imam problema sa lutalicama ali nebih preporučio nikom ni da truje ni da ubija. Ja sam se izvuko za dlaku da ne odgovaram. Najbolje napraviti zamku pa ih žive uhvatiti i predati u azil. Razmišljam da kupim štene šarplaninca i da ga odgajim među ovcama. Ako štiti ovce od vukova neznam dali bi ih čuvao i od pasa lutalica. Psi lutalice čine velike štete ovčarima i nema neke zakonske zaštite. Ja razumem da neko voli pse ali isto tako ja volim moje ovce pa ako drzava štiti pse nek plaća štetu. Ali država ima preči poslova tako da selju nejebava ni za dinar.

Naravno da ce stiti od svega i svacega ali samo pod uslov da poraste samostalno kao stene, posle 7-8 meseci nikome nece dozvoliti da se priblizava ovcama.
 
Ljudi, koja je normalna temperatura kod ovaca? Jedno jagnje mi je cutljivo, slabo jede, samo cuti,a temperatura mu je 39, sta moze da bude?
 
Nazad
Vrh