Bolesti ovaca

Sigurno se ne bi moglo tako generalno zaključiti, no ima ljekova koji se mogu korititi i u humanoj medicini i u veterini.Vitamini su jedni od njih.
 
Pa ja koristim dosta lekowa iz humane medicine,penicilin,gentamicin,streptomicin,baralgin,buskopan,lemod...itd,kad mi treba kupim,posto mi se ne isplati kupiti wet.lekowe kad malo trosim.
 
Ja sve preparate nabavljam u Bosni posto je duplo jeftinije nego u Hrvatskoj.Evo naprimijer Cevamex je za 50 grla 80kn=11 eura cca,ostali vitamini se isto za duplo jeftiniji npr.ad3,ali je selen dosta skup a trebalo bi ga pod obavezno ovcama davati u drugoj polovuni graviditeta pa makar s vremena na vreme.
 
Царе, земљаку један (отац ми је рођен у Врховинама) за шта дајеш Цевамекс? Иде ми доста пријатеља често у Босну, можда би могао набавити...
 
Milane protiv sugaraca ti je to mozes ga i sjanjnim jedinkama davati sto nije slucaj sa porodicom Ivemerktina ipak je to Grcki proizvod,upravo sam danas bio u Vrhovinama prosao kroz Zaluznicu,Podum malo u Otočcu bio i tako.Gdje si Backi Breg.Ma nema veze ako hoces na pvt. javi.
 
МИЛАН je napisao(la):
Једно питање за све- где и како набавити Е ВИТА СЕЛЕН и сличне витамине за давање јагњадима. Ветеринар ми тражи 160 динара по јагњету, па кад све саберем изађе лепа укупна цифра. Обишао сам све пољопривредне апотеке у Суботици и нема га нигде у продаји. Кажу ми продавци да су им забранили све лекове да продају. Све је код приватних ветеринара.Интересује ме како ви то решавате ?
На Убу могу витамини да се купе без проблема, узимо сам у две вет.апотеке. Селен и ад3е су по 700дин. бочице од 100мл. а витолигам од 80мл је 1400дин.
 
Zasto su ovnovi agresivni? Imam mladog ovnica nesto vise od god. dana star i vec je poceo da bude agresivan. Zasto? dali to moze da se spreci? Dali je u pitanju neka bolest?? Ili je to normalno. Prosle god sam pozajmljivao ovna znatno krupnijeg i starijeg i posve je bio miran... Mora da postoji neko objasnjenje? :sta:
 
Eee hvala jbg i ja sam pronasao u istom trenutku :D Hvala jos jednom :cao:
 
danas sam sekao papke ovcama i jednoj ovci sam otisao dublje na zadnjoj nozi krenula krv nece da stane onako jedan mali mlaz ali sisti uzeo sam neku krpu i stavio na ranu i zalepio selotepom,jer samse uplasio,posle toga vec je pala noc ali sam primetio da ovca jede uzima hranu ali se ne oslanja najbolje na tu nogu sta da radim dalje oce li to stati sta ako joj to spadne u toku noci
 
Ma ništa ne brini.Dobro je ako si joj pošpricao tu ranu sa nekim sprejem ili otpinom plavog kamena.Ništa joj se neće desiti ja sam već više puta tako napravio, malo pogrešiš i odrežeš do krvi, ali sve to brzo prođe.Dobro bi bilo da je na suhoj stelji , prije će zarasti
 
na suvoj je stelji sve je cisto,plavim kamenom je natopljena krpa koju sam selotepom pricvrstio oko papka a i papak je umocen u otopinu,uplasio sam se jer krv nije htela da stane,kao da sam neki zivac poseko onako jedan mali mlaz pod pritiskom,uplasio sam se uh
 
И ја сам једне године овну мало зарезао више него што је по пропису, мрднуо се мало он мало ја, прође све то.Да ли је добро плави камен на живу рану ? Зар није бољи јод ? Ајмо стручњаци!
 
Ево слике ногу од оног малог што су му овце сломиле ногу други дан по рођењу.Ставио сам му гипс и држао га одвојеног са овцом.После три недеље сам му скинуо гипс. Нога му је била сломљена између колена и папка,држала се само на кожи.Јагње сад има 42 дана,нисам стигао раније да поставим слике. Нормално се понаша,не храмље,једино доњи део леве ноге мало је окренут унутра. То је због тога што није мировало са ногом, него је шетало и ослањало се на ногу, али ја сам задовољан милион посто.Дао нам Бог па смо и ово научили
2h70ups.jpg
 
Nazad
Vrh