Bolesti ovaca

Мир божији, Христос се роди!
Ваистину се роди!

Алфа 9, откуд ти да је био тетанус, чија је то констатација, колико су дуго боловале овце ? А што се тиче оног што се смеје човеку у невољи... Опростити, шта друго...
 
Maestro je napisao(la):
@Karalic
možda se čovek "zabunio" pa misli da je to znak za žalost (mada kada se stane na ikonicu piše ha:ha:ha:, čak i pod uslovom da nije jasna animacija).
Pazi, prvi post na forumu, pa em' budalasto pitanje, em' smeh, za nešto gde drugi plaču, ali to je forum!!!
No, prijatelju danas se ne treba ljutiti, već svakom praštati!
Mir Božiji, Hristos se rodi!
:ppozdrav:
Apsolutno si u pravu!!! :ppozdrav:
Vaistinu se rodi!!!
 
Ваистину се роди драги овчари... што се тиче смејања проблем је што се та сличица састоји из три знака питања и онда неко кад стави више знакова питања, сматрајући да ће тако изразити своју велику запитаност, испадне на крају да му је нешто веома смешно.
 
Стварно се извињавам Алфи и осталима. Нисам имао намеру да се смејем. Ставио сам три знака питања а појавило се оно чудо што се смеје. А нисам знао како да га обришем.
И мени је пре пар година угинуло пет оваца, а дијагноза ветеринара је била тетанус. Чак сам добио и савет (од ветеринара) да нађем тај зарђали ексер на који ми се овце боду. Када су угинуле још две довео сам другог ветеинара, који је поставио дијагнозу акутна ентеротоксемија , зато што су нагло прешле са исхране детелином, на исхрану силажом.
Још једном се извињавам Алфи и осталима.
 
dobro mikac de si se!zdravo! odakle si tacno?zasto mislis da ne moze da se dobije tetanus u januaru?
 
Једно питање за све- где и како набавити Е ВИТА СЕЛЕН и сличне витамине за давање јагњадима. Ветеринар ми тражи 160 динара по јагњету, па кад све саберем изађе лепа укупна цифра. Обишао сам све пољопривредне апотеке у Суботици и нема га нигде у продаји. Кажу ми продавци да су им забранили све лекове да продају. Све је код приватних ветеринара.Интересује ме како ви то решавате ?
 
Pozdrav svima,
Milane, informacije radi, kod nas u Hrvatskoj možemo nabaviti kod privatnih veterinarskih ljekarni Tokoselen 50 mll košta oko 50 kuna.
Prije par dana sam imao interesantan slučaj sa ovcom koja je zalegla 7 dana prije janjenja.Mislio sam da je nedostatak kalcija(nosila je dvojke) i dao sam joj Calfoset tri puta po 12 mll u mišić.Nije pomoglo, pozvao sam veterinara, dao joj je 30 mll calcija intravenozno ni to nije pomoglo.
Ojanjila dvojke, koje sam podmetao pod drugu ovcu da sisaju.
Uz moju pomoć bi ustala , ali čim je pustim padne.Tada sam došao na ideju da joj dam B vitamin (koktel) koji se daje ljudima sa problemima pokretljivosti mišiča i mišičnih živaca.Nakon treće injekcije se počela sam ustajati.I sada veći dio dana provede ležeći, ali se diže jesti i janjci normalno sisaju. Još nisam stigao pogledati da li se proizvodi B komplek za životinje.
 
strile je napisao(la):
Pozdrav svima,
Milane, informacije radi, kod nas u Hrvatskoj možemo nabaviti kod privatnih veterinarskih ljekarni Tokoselen 50 mll košta oko 50 kuna.
Prije par dana sam imao interesantan slučaj sa ovcom koja je zalegla 7 dana prije janjenja.Mislio sam da je nedostatak kalcija(nosila je dvojke) i dao sam joj Calfoset tri puta po 12 mll u mišić.Nije pomoglo, pozvao sam veterinara, dao joj je 30 mll calcija intravenozno ni to nije pomoglo.
Ojanjila dvojke, koje sam podmetao pod drugu ovcu da sisaju.
Uz moju pomoć bi ustala , ali čim je pustim padne.Tada sam došao na ideju da joj dam B vitamin (koktel) koji se daje ljudima sa problemima pokretljivosti mišiča i mišičnih živaca.Nakon treće injekcije se počela sam ustajati.I sada veći dio dana provede ležeći, ali se diže jesti i janjci normalno sisaju. Još nisam stigao pogledati da li se proizvodi B komplek za životinje.

Potpuno ti je isto i za zivotinje i ljude samo je bitno kolicina ustvari ml,

Pokusaj jos Oligovit jer ima vise vitamina u njemu
 
Do sada sam davao oligovit uglavnom kuji i stencima, ali nikad ovcama , mislim nije bilo potrebe... Ali, eto vidite.. Deluje! :ppozdrav: Uostalom, pa sve je to isto... Mislim na farmaciju. Uostalom , i u BOLNICAMA se cak aplicira mast za povrede flugocit, a ta mast je prvenstveno proizvedena za PSE, cak i na njoj pise da je za PSE, ali se koristi kao najbolji antibiotik za rane, pa se i takva i nalazi u Apotekama , ali ne veterinarskim Apotekama. Uostalom , pitajte zene koje idu kod pedikira i manikira.. Samo se ta mast koristi u salonima lepote, naravno posle ozleda... Za neverovati zar, ne:haha: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Pozdrav svima.
Za dan dva ocekujem pocetak jagnjenja ovaca,ali sam pre par dana primetio da cupkaju vunu jedan drugoj,ne nesto previse i stalno ali ipak povremeno jedna drugoj cupne po malo,Znam da je to neki nedostatak u ishrani ali se nesecam koji jer ipak sam davno davno zavrsio skolu
Inace sada ih trenutno hranim sa senom,jecmenom slamom i mesavinom kukuruza,jecma,mekinja uz dodatak ovisana 3kg na 100 kg hrane
 
Hvali ti tu sojina i suncokretova sacma,da bi taj ovisan mogao da ispolji pun efekat!Takodje cest uzrok tok perverznog apetita je i nedovoljna kolicina soli u hrani.
 
Zdravo,svima.Ja svaki put posle jagnjenja,spricam(Sam) ovce klozanom i dajem distol(Sam). Zanima me sta se moze davati kao preventiva protiv zaraznih bolesti?Ima li nesto protiv bruceloze itd. kao prevencija.Nesto iz vaseg iskustva/? :udri:.
 
Da li vakinišete jagnjad i čime ja ih vakcinišem posle mesec i po dana sa kventodizom (kao i sve ovce na 6 meseci) protiv kostridije, na početku sam imao jedno uginuće od kostridije i od onda se to uvelo u praksu mada je kventodiz teško nabaviti ali vredi svaku paru...
 
Колико Вас читам, значи да овцама и јагњадима можемо давати слободно људске лекове?
 
Nazad
Vrh