Bolesti, insekti i preparati - prepoznavanje simptoma, čime i kako zaštiti i lečiti

ovako za prskanje protiv monilije koliko puta je potrebno prskati i dali moze sve tretmane odraditi sa kubik plus ili mogu neku drugu špeciju da koristim hvala u napred za svaki savet
 
Nije mi jasno kako vocari koji znaju da pcele oprasuju cvet mogu u cvetu da prskaju sa preparatima koji su otrovni za pcele. Pa sta ce onda da vam oprasi voce? Zar samo zato sto je jeftiniji da pobijete pcele. U nekim zemljama vocari placaju pcelarima da u vreme cvetanja voca donesu kosnice u vocnjak.
I ja prskam protiv monilije ali iskljucivo signumom i preparatima na bazi ciprodinila kao sto su chorus, cormax ili neon.
Pamet u glavu. Kad nestane pcela nestace i nas.
 
Nije mi jasno kako vocari koji znaju da pcele oprasuju cvet mogu u cvetu da prskaju sa preparatima koji su otrovni za pcele. Pa sta ce onda da vam oprasi voce? Zar samo zato sto je jeftiniji da pobijete pcele. U nekim zemljama vocari placaju pcelarima da u vreme cvetanja voca donesu kosnice u vocnjak.
I ja prskam protiv monilije ali iskljucivo signumom i preparatima na bazi ciprodinila kao sto su chorus, cormax ili neon.
Pamet u glavu. Kad nestane pcela nestace i nas.

Slažem se sa svakom napisanom reči
 
Svi preparati na bazi ciprodinila imaju razlicitu kolicinu aktivne materije tako da nije odmah uporedivo.Ipak ja sam cenu sveo na aktivnu materiju i izracunao da je novi Galenikin preparat Neon najjeftiniji. Nisam ga koristio jer sam pre nego sto sam saznao za Neon kupio cormax od 200 gr sto je dovoljno za 1000l /ja ga stavljam na 660l sto mi je dovoljno. Pored toga kupio sam signum da bih mogao naizmenicno da menjam preparat. Ja kad ne mogu da nadjem neki preparat nadjem na internetu ko je ovlasceni predstavnik za moj kraj pa ga zovem i pitam kojim apotekama u mom kraju je isporucivao to sto trazim. Probaj i ti.

Mislim da je komsija kupio 1l Neona sto je dovoljno za 1200l i da ga je platio 3900d.
 
Ja sam uzeo Adama Cirpodex, isto 300g/l aktivne materije. Cena 4500din i nije neka razlika Neon onda. Ipak je Adama mnogo kvalitetno sve sto sam koristio od njih. Ocekivao sam da je Galenika u rangu 3000din po tome.
 
To nema nikakve veze. Ti ides sa odredjenom kolicniom aktivne materije na kolicinu vode ili po povrsini. Kad je granulisano onda obicno je veci procenat aktivne materije, nego kad je tecno. Original je Syngenta Chorus WG koji je skup strasno.
 
Pozdrav kolege,relativno sam nov na forumu,ako moze neko da mi odgovori-posto sam sad u martu isprskao lesnik jesenas posadjen,sa talstarom + impact,da li mogu oprskati ponovo za dvadesetak dana sa istom smesom,s obzirom da u uputstvu (za talstar-insekticid)pise jednom,najvise dvaput ako se ponovo primete gamadi!?Mislim ostalo mi od prvog prskanja pa ko rekoh da iskoristim,ali ovo sto pise u uputstvu me zabrinjava!
 
Kako se boriti sa ovom napasti,čuo sam da ima klopke,kako se prave i čime se pone(mazu). Ima li neki insekticid koji je uništava
1193f3bac40143b6b1b5dbcee0d07ede.jpg
cc35e96ba49d6ef06b51a135b80cf83d.jpg

Slikano danas u visnji
 
Ima otvorena tema o rutavoj bubi

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Jucerasnji miks u krusci, posle kise i prvi sa insekticidom posle cvetanja >>

metod (kaptan)
neon (ciprodinil)
fobos (bifentrin)
konzul (hlorpirifos+cipermetrin)

+
wuksal gvozdje , nisam nasao yarino koje uvek koristim i zadovoljan sa njim i zbog cene i zbog ucinka..

Kruskine buve ima u svim fazama po malo :sjasi:
Sad cu da je pratim , da vidim kako se provela sa ovom kobinacijom insekticida, pa po potrebi nesto namensko za nju..


 
Imam od prosle godine Agrodin i Konzul neotpakovani i oba su jos uvek u roku. Da li se mogu mesati jer znam da je dodin dosta zeznut za mesanje sa drugim preparatima?
 
U 3 kruske mi na vocnjaku stablo sjajno zuto kao da je lakirano, a list mi je sitniji nego sto bi trebao biti, i ima crveno po listu. Sta bi moglo biti?
alex.bundalo@
 
Imam od prosle godine Agrodin i Konzul neotpakovani i oba su jos uvek u roku. Da li se mogu mesati jer znam da je dodin dosta zeznut za mesanje sa drugim preparatima?

Mislim da tu nema problema, slobodno mesaj.

Sto se tice zutog lista i ja imam na par stabala isti problem, mislim da je nedostatak nekog od elemenata, prilikom pproslog prskanja sam dodao gvozdje ,ali nema promene i jos mi je cudno sto su pojedina stabla u vocnjaku , ne sva..
 
Pozdrav članovima. Da li se može napraviti (da je kompatibilna)smeša kubik+folijarna prihrana (fitofert20:20:20)+insekticid (ako može koji insekticid) ?
 
Nazad
Vrh