Bolesti, insekti i preparati - prepoznavanje simptoma, čime i kako zaštiti i lečiti

To ima istu sktivnu supstancu kao i neon, a to je ciprodinil.
Tako da ne brines. Ima nekih novih aktivnih supstanci protiv monilije ali nisam se bas udubljivao. Da sada sam isao sigurica neon, akord, signum i switch. Prosle godine kupio sam Teldor zbog kratke karence.
 
Prskam šljive u punom cvetu sa Signum-om da li može da se doda i Bor, ranije sam prskanje borom radio posebno.
U pitanju je Wuxal Boron i piše da se prska u fazi punog cvetanja
 
Nadam se da nisam promašio temu za moje pitanje. Evo o čemu se radi. Zasadio sam pre dve godine ispred kuće dve šljive, jednu krušku i jednu kajsiju, a tu su i dve breskve stare nekoliko godina. Nemam pojma o voćarstvu, o zaštiti još manje, i zato sam pre par dana otišao u poljoapoteku i pitao ih sa čim da oprskam te mlade voćke da ih zaštitim od bolesti jer se prošle godine na kajsiji osušilo par grančica (u apoteci su pretpostavili da je zbog monilije). Dali su mi dve kesice, jedna je Alcoban 8gr, a druga je Celus 2gr, sa onim prvim da isprskam krušku, a sa ovim drugim sve ostalo. E sad, izmešalo mi se u glavi kad šta da prskam, a nisam ni pitao za dozu, odnosno u koliko vode idu ove kesice. Pa ako neko zna da mi to objasni, da ne idem ponovo u apoteku...
 
Прскан производ имаш и у продавници. Зато не мораш да ти прскаш па нек су плодови и црвљиви и квргави. Али су здрави.
Ја третирам смо шљиву против шљивине осе јер имам велики напад и ништа више.
Ни фолијарна прихрана ни вештачко ђубриво ни остала хемија .
То морају они који од тога живе и продају на велико. И то поштујем и разумем.
Ми са пар воћака можемо и да не прскамо.

Другарски поздрав
 
Slažem se, imam isto mišljenje, ali ne bih voleo ni da mi se osuši voćka zbog monilije. Ali mislim (koliko sam se raspitao) da je sad kasno za prskanje protiv monilije jer je cvetanje završeno.
 
Pozdrav.
Zna li neko o cemu se ovde radi. Tresnja je tretirana plavim uljem pocetkom februara i chorusom u martu kada su prskane ostale vocke na pocetku cvetanja.





 
O vocnjaku od 70 tak vocki koje sam sticajem okolnosti ove godine morao da preuzmem brigu bez ikakvog iskustva . Najvise je sljive 70% . Ostalo su breskve , jabuke , kruske , tresnje i visnje po nekoliko stabala . U februaru sam odradio prskanje plavim uljem . Za cvetanje sam uzeo neon i akord za posle u precvetavanju . Akord sam mislio sa polux- om (to mi je preporucila prodavacica u poljo apoteci ) po zavrsenom cvetanju . U medjuvremenu sam na jednoj maloj breskvi video kovrdzavost lista . Citao sam na galeninom sajtu i video da tamo svaka vocka ima svoje preparate . Po onome sto sam video na sajtu galenike meni treba 50 preparata za vocnjak i svaki vikend nesto da prskam . Mene zanima postoje li neki opsti preparati za svo voce da malo pojednostavim i da kazem nesto sto je obavezno i ono sto moze i ne mora
 
Znaci biostimulatori nisu interesatni, dali to znaci i ds se ne koriste.

Onda da pitam da li koristite Delan pro i kakva su bam iskustva.
 
Nazad
Vrh