Bolesti, insekti i preparati - prepoznavanje simptoma, čime i kako zaštiti i lečiti

Jel smem posaditi na isto mesto? Stim da bih sad povadio ove bolesne a na jesen jojo.
 
Smeš, samo kad vadiš gledaj da povadiš što više zemlje i očistiš je od ostataka korenja, mada je ovo mlada sadnica, neće ona ostaviti ne znam koje korenje u zemlji, više će to biti žilice koje će istruliti do jeseni.
 
Imam mesta za dve sljive samo. A jojo sto rece neko jel mogu njih dve zajedno? Komsija do mene ima sljivik i pcele, valjda one rade nesto majku mu :D
 
tresnja mi je prije desetak dana totalno bila obesena, a evo od prije par dana su listovi poceli da se suse sa strana... pogledajte,

11210116_1627420707495744_2116380704_n.jpg


zna li neko o cemu se radi?
 
Komsija do mene ima sljivik i pcele
Uvek je teško odlučiti se za sortu kad je čovek prostorom ograničen, ponekad čak iako nije. Najbolje se raspitaj šta od sorata ima kod komšije, jer kako bi se poklapalo vreme cvetanja lepo bi bilo da ima veći sortiment, a obzirom da imaš samo dva mesta, dobro bi bilo da posadiš recimo ranu i neku od ovih kasnijih, kako bi duži period uživao u plodovima ...:ppozdrav:...
 
Voćare, ove tufne po samom listu ti je šupljikavost lista, gljivično oboljenje, a sušenje po obodu mi deluje kao višak preparata koji je nagrizao list.
 
šta savjetujes brate? ona je vec deset dana i vise takva.. ? cak imam osjecaj kao da se susi??

evo je :


11173541_1625350624369419_908263489_n.jpg
 
Nisi postavio novu sliku....

Protiv šupljikavosti ti je sada možda najbolji Agrodin i Sylit ili neki drugi preparat koji sadrži dodin kao aktivnu materiju, ne bih znao postoji li još neki.

Mogao bi dodati i insekticid ako nisi skoro, zbog vaši najviše, ali pazi retko koji sme da se meša sa Agrodinom. Da ne bi iznosili sve moguće opcije jer možda nema Agrodin u apoteci već nešto drugo, nema onaj insekticid već treće, ti lepo prvo pitaj šta imaju i koja je aktivna materija, pa pročitaj na netu brošuru tog preparata šta piše sa kojim materijama ne sme da se meša.

Vodi računa o karenci ako nisu mlade već očekuješ berbu.
 
Šta je ovo na kajsiji, više ljudi mi je javilo a ja danas lično video na jednoj i slikao...sećam se da je Joekiki imao slično nešto, našao sam taj post u temi kajsija, ali su slike obrisane sa servera (standarno za ImgShack).

 
Liči ali nije, otkud uopšte i na kajsiji? To što je joekiki imao smo zvali veštičje metle i izgledalo je kao svila od kukuruza da viri, ovo je ipak nekako drugačije.
 
LJudi, kad čitate ovo, potražite zvanične izvore i reference, nešto što "drži vodu", da možete pratiti trag istraživanja. Ovo je mogao napisati bilo ko, da privuče pažnju. Ne branim pesticide, nužno su zlo, ali ovo samo stvara paniku bez korisnih rezultata.

Zašto bi bilo panike, to su davno poznate stvari, samo je pitanje koliko je kome i u kojoj meri bitnije zdravlje od profita. Ovakvi populistički članci svakako ne pridonose boljem razumevanju problema pesticida ali mislim da nekima samo ovakav nivo drame dopire do mozga.
A za one koji bi kvalitetnije da se informišu evo nekoliko linkova:
Pošto se pokrenula velika priča posle proglašenja glifosata za verovatno karcinogenog od strane International Agency for Research on Cancer (IARC) ponovo isplivavaju na videlo neke afere koje su se dešavale pre nekoliko decenija kada je jedan deo trenutno popularnih pesticida trebalo odobriti: http://www.truth-out.org/news/item/...late-pesticide-data-fraud-comes-home-to-roost.
Naravno da su se agencije koje su ih prethodno proglasile bezbednima (EPA, USDA, BfR...) pobunile, jer ko će dobrovoljno da prizna da je lagao.
Nemci koji su ispred Evropske unije bili zaduženi za reevaluaciju glifosata su prepisali izveštaj od "European Glyphosate Task Force" organizacije koja radi na popularizaciji pogodite čega:) osnovane od strane hemijskih kompanija http://www.theguardian.com/science/...lyphosate-and-the-politics-of-chemical-safety.
Izgovor im je bio da je preobimna gradja da bi mogli da je mogli proučiti...kao i svuda državno uhlebljenim parazitima nije do rada nego do lada.
 
Nazad
Vrh