Bolesti, insekti i preparati - prepoznavanje simptoma, čime i kako zaštiti i lečiti

A koliko košta 25 grama?

Sent from my HUAWEI U8815
 
Ne znam tačno, ali red veličine manje od 100 dinara, tu negde...možda 70, 80...50...drugim rečima zanemarljiv trošak.
 
A ovaj Dimetogal jel on postoji u kesicama u prahu ili je to tecni u bocicama i koliko kosta kod vas?
 
Danas sam nasao kuci Mospilan na kojem pise da unistava vaši na jabuci, ne znam može li se upotrebiti na šljivu i breskvu?

dscn2044.jpg


Oktopod, a šta bi trebalo protiv truljenja kod šljive kada počne da plavi, koji preparat?

I još bih da pitam jel kod prskanja sa dimetogalom,merpanom i mangokalom jel bi trebalo nositi zaštitnu masku,jesu li to opasni otrovi?
 
Ja sam koristio Teldor, skup je ali odličan. Mislim da je oko 400 dinara za 50 litara pa ga više koriste malinari..

Masku uvek koristi. Kod dimetogala dve maske!
 
Ima li toga Teldora za deset litara? :) Meni treba taman toliko i imali neka zamena za njega?
 
Manje pakovanje nema, a imaš mnoge preparate protiv truleži ploda, samo tako traži, neko će ti ovde reći šta drugo koristi, meni odgovara količina i kvalitet zaštite. Imaš neke funguran, funomil kako li beše, kesica je za 10 litara...
 
Video sam danas ove vasi po listovima od sljiva,skoro na svakoj sljivi ih ima,pa me interesuje sa cime bih to mogao poprskati..Danas mi je covek rekao da poprskam sa etiolom,pa reko da se posavetujem i sa vama dali da prskam sa tim ili nekim drugim preparatom.. Hvala vam unapred! :cao:
 
Strahinja,etiol je kontaktni insekticid i akaricid,daj sada prednost nekom sistemicnom insekticidu.Dimetogal ili BASF-ov Perfektion su jaki i odlicni za ove namene.S obzirom da se vasi kriju ispod lista kog su u medjuvremenu i valjano uvili,samo ovakvi sistemici mogu dobro da odrade.Kada sam imao preterani napad ili kasnio sa tretmanom dodavao sam i acetamiprid i skroz sredjivao stetocinu.
 
Ok ivane,a covek se bavi vocarstvom,ima sljive isto i to,pa sam njega pitao i on mi to rekao..Ali rekoh ajde da opet vidim na forumu imaju li ona sta preporuciti jos...Hvala u svakom slucaju,da sacekam da prodje kisa pa cu poprskati tih 150ak komada..Taj covek mi je rekao da je to zbog mrava,oni su to kao doneli kako sam ga razumeo,ali ja sad nzm..
 
Svaka cast coveku,svako iz svog iskustva govori.Samo to sto ti kaze za mrave,ako si ga dobro razumeo,nema veze sa vezom.Mravi su u stvari sledbenici vasiju jer se hrane mednom rosom koju ispustaju vasi.Samim tim ih dobro cuvaju,prosto neguju,zive u nekom obliku simbioze.Kada resis problem sa vasima onda ce i manje biti mrava.
 
Pa da svako ima neko svoje iskustvo i misljenje,nisam je reko da je to lose,nege reko ajde da pitam tu i vas forumase,ipak ste iskusniji,bolje pitas vise ljudi nego jednog pa da se zeznes..Moguce je da ga i nisam bas dobro razumeo,ali hvala ti u svakom slucaju..Jutros mi je covek iz poljoprivredne apoteke dao ovaj Dimetogal,obajsnio mi kako i sta.. Pa se nadam sutra lepsem vremenu da to poprskam,jer je bilo lepe kise ovih dana kod mene,a i danas ga nesto muti pa da neprskam pa da pocne kisa,i uporpastim stvari,pa sve ponovo posle..hehe
 
Koju kolicinu dimetogala si kupio i koliko si platio?

Sent from my HUAWEI U8815
 
Nazad
Vrh