Bolesti, insekti i preparati - prepoznavanje simptoma, čime i kako zaštiti i lečiti

Bambino druze ona bocica od 100ml je 150din...Nzm koliko je otac uzeo samo mi je rekao da je 100ml 150din,videcu kada budemo prskali pa cu ti javiti..Ali ovi u poljoprivrednoj apoteci ti sve objasne kako i sta...
 
Treba biti oprezan sa "stručnjacima" iz poljoprivrednih apoteka. Prije nekoliko sedmica bio sam u apoteci kada takav stručnjak kaže čovjeku da slobodno sastavi dimetotat ( Perfektion) sa fungicidima za moniliju. Još na upit čovjeka šta je monilia kaže pa monilia :D Svako ima svoje mišljenje o tome ali ja insekticid nikada ne miješam pa makar morao 3 puta hodati po voćnjaku. Inače danas veliko nevrijeme zahvatilo tuzlanski kraj, mene na sreću zaobišlo ali mnoge nije.
http://tuzlanski.ba/bosanski-lonac/...u-priinili-veliku-tetu-na-usjevima-video.html
 
249174_590395397652412_93247078_n.jpg
934841_590396347652317_1231252135_n.jpg
217033_590397200985565_1332901062_n.jpg


molio bih vas da pažljivo pogledate slike i da mi kažete o čemu se ovdje radi, bolest prvo napada mlade izdanke vrhove i listove, počnu da crne i uvenu, tretirao sam danas voćnjak u kombinaciji ''Mankogal'' i ''BASF Perfekhtion'' da li sam pogrešio i šta da radim da sprečim dalje napredovanje ove bolesti
 
hmm nisam ni sam siguran, ali mislim da nisu gricnuti

- - - - - - - - - -

rešio sam problem, pa da podelim sa onima koji ne znaju
janus2.JPG

radi se o kruškinoj osi srčikarici
mt4hv7.jpg
i rešenje je ukloniti te delove, uništiti-zapaliti, bolest je slična bakterijskoj paleži pa često buni ali prepoznatljiva je po tim sitnim 10-ak cm ispod.
 
zox73
Tek sada u tvom drugom postu su slike bolje i jasno su uocljive rane na mladaru od strane ose srcikarice.Evo svima nama skolski primer rezultata delovanja ove neobicne i manje poznate stetocine.
 
POzz forumasi.. Nisam jos poprskao sljive sa Dimetogalom protiv vasi zbog kise,pa sutra najavljuju bolje vreme pa bih to odradio,ali danas sam isao da vidim kakvo je stanje sa sljivicama i video sam dda ih je napao gubar,gusenica kako ga ko zove vec neznam,pa dali je ovaj dimetogal i za to dobar,ili ima nesto drugo a da deluje na oba insekta,jer listove tamani samo tako a sljive su mlade,pa bih to morao koliko ujutru da odradim... :cao:
 
@strahinja kv uzmi Gusathion wp 25 ubija sve sto mrda cak i onog sto prska,mada je karenca oko mesec dana(ako se dobro secam)i moras dobro da se zastitis strasno smrdi.
 
Исход мог играња бакром су двије сасушене роксане и једна нектарина. Мада ме сушење нектарине чуди јер је прскана 9. марта после само три топла дана. У саднице су се затим уредно убушили поткорњаци или неке друге бубе. НС родна је све уредно издржала, чак има и по неки плод. Једна роксана коју нисам прскао бакром је лијепо родила. Бакар не само да може оштетити стабло већ га може и осушити када се касно примјени.

- - - - - - - - - -

Можда је сушењу допринијело и ово: http://dobarvocar.com/masovno-propadanje-sadnica-i-napad-drvenara-x-dispar/. Али без бакра сигурно се то не би десило.
 
Udri dimetogal, on je vrlo širokog spektra, nema šta ne ubija, koncentracija ti je 1 na 1, 10 ml na 10 l vode.
 
ok oktopode druze,sutra rokam to ,kupio ga vec za vasi pa nisam znao dali i to unistava,pa cu sutra to odraditi...Nije ih bilo,i cim prodje ova kisa,od juce popodne do danas bas su dosta sljiva napali,pa moram da im dodjem glave hehe
 
U Srbiji se pojavila nova stetocina koja unistava vocke sa kosticavim plodovima. Zove se žilogriz. Kako mu ime kaze prozdire i unistava korenov sistem. Za godinu do dve dana ubije biljku i to potpuno nevidljivo. Stav strucnjaka je da ne znaju da li postoji resenje za ovaj problem.
Zilogriz se pojavio u juznoj Srbiji gde vec desetkuje zasade visnje, postoji bojazan da se moze prosiriti na celu zemlju. Ova stetocina svakako zasluzuje i posebnu temu.

http://www.b92.net/video/videos.php?nav_category=905&yyyy=2013&mm=05&dd=10&nav_id=712740
pa ovoga ima u tresnjama vec dugi niz godina samo kreozan pomaze to je crv
 
Ja sam svoje šljive oprskao mospilanom i crkavaju zelene vaši.

Sent from my HUAWEI U8815
 
pa ovoga ima u tresnjama vec dugi niz godina samo kreozan pomaze to je crv


i ja sam nalazio i to mnogo vece,i mislim da je crv,tako da moze biti da se uvukao u vec trulo korenje.ko zna...opet mislim da ovi ljudi tek tako ne izlaze na TV



POMOC-kako da okacim slike?
 
Poslednja izmena:
moze li mi neko ukazati sto je posledi na liscu tresnje..nema bube, nema vasi, nema gusenice...lisce je dobro pocelo a onda odjednom kao da je nagoreno i susi se a onda osuseni deo lista otpada pa izgleda kao da ga je gusenica pojela.. i to kako sam primetio nakon prvog prskanja ciram 75 WP i chromorel D (kombinacijom) ..sve su druge vocke u redu i nema nikakvih bolesti na njima osim na tresnji
p.s. imam i slike ali neznam kako da ih ubacim uz poruku???


photo0209a.th.jpg
[/URL][/IMG]
photo0208ap.jpg
photo0207m.jpg

evo slike tresnje..pitenje za oktopoda :) .. dali mi jos savetujes da tretiram preparatima na bazi mankozeba?
- - - - - - - - - -

i ja sam nalazio i to mnogo vece,i mislim da je crv,tako da moze biti da se uvukao u vec trulo korenje.ko zna...opet mislim da ovi ljudi tek tako ne izlaze na TV



POMOC-kako da okacim slike?

i jas sam se mucio :) ovde je ispalo najlakse http://imageshack.us/ ..pozdrav
 
Nazad
Vrh