Biodizel - opšta tema

Prvenstveno bi to radio zbog sačme.
Trenutno nabavljam sačmu po paritetu 100kg soje-70 kg griza koji ima manje proteina (zato što je punomasan,neceđen)
To bi bila ušteda od 30% u odnosu na trenutnu situaciju.
Sa ceđenjem u sopstvenoj režiji bi dobio polumasan griz (sa više proteina od samo ekstrudiranog zrna) i ostalo bi mi ulje kao nus proizvod. Da bi ja to ulje
pakovao,prodavao,plasirao...itd niti imam volje niti želje tim da se bavim iz prostog razloga što su tu svi videli pre par godina dobar posao pa počeli da cede(tržište je zasićeno). Ako bi našao nekoga na veliko da prodam ,zašto da ne.
Sa ukupno sirovine (10 t sunc i 15 t soje) računam oko 20% ulja koje mogu da iskoristim za grejanje. Trenutno trošim oko 15-20 m3 drva i šapurine od 3-4 vagona kukuruza. + gasa oko 3000 din mesečno.
Da ne dužim više samo rezime:
Trenutno : 70% Griza dobijam od sirovine.
Grejanje približno 100000 godišnje
U planu 80% sačme sunc. I polumasnog griza od sirovine
Više proteina u polumasnom grizu nego u običnom .
Grejanje svedeno na 3000 din mesečno.
Komocija u grejanju kao na gas.
Skraćeno vreme berbe(zbog šapurine) plaćanje radnika da voza prikolice,utovar , istovar, ... itd.
Naravno sve ima i svoje mane.
Oprema,kotao, gorionik,cisterna,selektor,presa sa ekstruderom...približno cc 6000-7000 grubo računato. :cao:
 
Bio dizel, jel to ono sto mirise kao da se peku krofne.E ako je to onda je to sigurno s..nje. ::lose::
 
Ja prodajem sojino ulje po 90din,mora biti otalozeno i u cisterni od 1000lit
to iscedim za 15tak dana.Pogacu prodajem od 45-49din
Pa vi vadite racunicu
A pogaca ima 42.50% proteina,redovno je nosim na analizu
 
dr1111 je napisao(la):
Ja prodajem sojino ulje po 90din,mora biti otalozeno i u cisterni od 1000lit
to iscedim za 15tak dana.Pogacu prodajem od 45-49din
Pa vi vadite racunicu
A pogaca ima 42.50% proteina,redovno je nosim na analizu
Čekamo slike :cao: :cao: :cao:

Jel ti ulje kupuju za dalju preradu ili ima entuzijazista koji bi da se greju kao ja ::namigivanje::
 
Ti sa neba pa u reklamu!
Nisi se ni predstavio!

Od koje sirovine pravite biodisel?
Imate li sačmu?
Jel ste zainteresovani za saradnju?
 
Mislim da gore piše moje ime, Miroslav. Inače, ja sam inženjer u firmi.
Biodizel proizvodimo od otpadnog jestivog ulja, sirovog palminog i sirovog suncokretovog ulja. Napomenuo sam da sada radimo proširenje koje će biti gotovo za 1-2 meseca, ali imamo neke količine na lageru.
Što se sačme tiče to nemamo. Međutim, ukoliko neko želi da proda sačmu, mogu ga povezati sa ljudima koji to otkupljuju.
Spremni smo za svaki vid saradnje. Iz tog razloga sam se i prijavio na forum. Ukoliko neko ima neka pitanja ili nejasnoće slobodno neka mi se javi, rado ću mu odgovoriti. Zainteresovani smo i otkup sirovog ulja, ako neko želi da ponudi.
 
Miroslave ništa zlonamerno,red je da se pradstaviš u odgovarajućoj temi za to :cao:
Koliko plaćate sirovo ulje soje i suncokreta?
Može i na pp.
 
dr 1111: Otkupljujemo sve vrste ulja, između ostalog i sojino. Vidim da prodajete sojino ulje po 90 din. Da li je to cena za sirovo ili rafinisano?

talianu: Do sada još u proizvodnji nismo koristili sojino ulje, tako da ne znam cenu. Što se suncokretovog ulja tice, znam da je njegova cena dosta visoka, naročito je skočila u poslednjih 6 meseci. Zato se naša proizvodnja uglavnom zasniva na otpadnom jestivom ulju, mnogo je isplatljivije. Da se isplati raditi sa sirovim uljem, proradila bi Victoria Oil, koja je najveći proizvođač kod nas sa 100 000 t/god. Bez uvrede, ali mislim da pošto Vi prodajete, Vi biste trebali reći cenu za obe vrste ulja, a ja da li mi odgovara ili ne ::namigivanje::.
 
Ja ne prodajam.Planiram da cedim ali da koristim za grejanje no ako bi potražnja bila za sirovim uljem i cena prihvatljivam onda bi prodao.
Mene samo interesuje kako se kreće cena orijentaciono!
Ovo od 90 din mi se čini malo jaka cena,onaj ko proizvodi biodizel sigurno ne plaća toliko.
 
Engineer je napisao(la):
Mislim da gore piše moje ime, Miroslav. Inače, ja sam inženjer u firmi.
Biodizel proizvodimo od otpadnog jestivog ulja, sirovog palminog i sirovog suncokretovog ulja. Napomenuo sam da sada radimo proširenje koje će biti gotovo za 1-2 meseca, ali imamo neke količine na lageru.
Što se sačme tiče to nemamo. Međutim, ukoliko neko želi da proda sačmu, mogu ga povezati sa ljudima koji to otkupljuju.
Spremni smo za svaki vid saradnje. Iz tog razloga sam se i prijavio na forum. Ukoliko neko ima neka pitanja ili nejasnoće slobodno neka mi se javi, rado ću mu odgovoriti. Zainteresovani smo i otkup sirovog ulja, ako neko želi da ponudi.

Pravila foruma nalažu da se najpre predstavite: http://poljoinfo.com/index.php?board=52.0
 
U redu, nisam znao da postoji poseban deo za predstavljanje. Predstavicu se, nije nikakav problem.
Post je spojen: [time]1300174529[/time]
_________________________________________________
Da, u pravu si, cena od 90 din jeste velika za proizvodjače biodizela, tako da je neisplativo sa sadašnjim cenama za biodizel. Raspitivao sam se kod Victoria grupe za cenu sojinog ulja i oni su mi rekli da prodaju po 1100 evra/t. Što se suncokreta tice znam da je cena oko 1000evra/t.
 
Ja prodajem po 90din,tacnije dajem po toj ceni jednoj firmi koja izvozi za Sloveniju.
Ulje je sojino hladno cedjeno i mora biti bez taloga
Talog prodajem pilicarima od 50-70din,za sada uspem sve da prodam po tim cenama,mada i nemam neke vece kolicine
 
Engineer je napisao(la):
U redu, nisam znao da postoji poseban deo za predstavljanje. Predstavicu se, nije nikakav problem.
Post je spojen: [time]1300149329[/time]
_________________________________________________
Da, u pravu si, cena od 90 din jeste velika za proizvodjače biodizela, tako da je neisplativo sa sadašnjim cenama za biodizel. Raspitivao sam se kod Victoria grupe za cenu sojinog ulja i oni su mi rekli da prodaju po 1100 evra/t. Što se suncokreta tice znam da je cena oko 1000evra/t.
Ti nam opet ne reče koliko je cena (otprilike),po kojoj ceni imate računa da otkupite sojino i suncokretovo ulje? Odgvori ako želiš na pp :cao:
 
Delovaće smešno, ali da bi se nama isplatila proizvodnja biodizela sa sadašnjom cenom od 80 din/l bez PDV-a, maksimalna cena ulja bi trebala da bude oko 35-40 din/l. Zato se mi za sada koncentrišemo na otpadno jestivo ulje.
 
Nazad
Vrh