Berba kupine 2010

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
La Vita Aleksandrovac dala cenu od 30 din :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli:
 
Ne isplati se brati uopšte, i ja cu da strpam u kacu pa za rakiju, prošle godine sam pekao, extra radža, a posle berbe uništavam kupinu, necu više da radim džabe.... :zli: :ppozdrav:
 
neam kupine zavrshio sam sa berbom malina i nako necu da se zalim da sam nachisto propao ulozena sredstva su izvuchena al godina losha, al komsho u mene ima kupine ko rakijske chashice, chachanka jes al se more slatka i krupna lepa i konzumirati bez dodatka shecera . pa cena 20 din , ovo je pljachka narode da sam na vashem mestu ja to nebi ni brao ali to treba da se dogovore svi proizvodjachi kupine malina kako tako se uklapa ima neki prosek na 5 god , al vama sa kupinom sta rade to nema ni u crtanom filmu
 
Ja bio u hladnjaci u Lipolistu,kazu njihove potrebe se pokrivaju iz Loznice i okoline.Oni placaju 35 dinara,a ne znam koliko placaju proizvodjacima oni sto donose,pretpostavljam ne vise od 20 dinara.
Za one koji ne znaju,u pitanju je udaljenost od 40-50 kilometara od Loznice do Lipolista.
 
30 din prva klasa (2,5 kg u gajbici bez trulih i sanatnih) a 20 din druga klasa... Ako padne kisa za vikend cena ide dole... xaxaxaxa mozete da verujete... cena ide dole... gde dole? na 0 dinara ? seme im se satrlo lopovsko... Ako ima boga i pravde nadam se da ce im se vratiti onako kako su zasluzili... au Borise Tadicu.... serem ti se u usta...
 
Sramota ja verujem da ce kod nas u Vrdilima da placaju 20 cim se onaj sto uzima mrsti na cacanku i kaze tu sortu treba povaditi da li neko zna nesto o sorti loh nes
 
ma to su njihovi izgovori... ako im nevalja cacanka zasto ne plate torn free koja je najbolja sorta na svetu 100 din nego 25. To je gamad kojoj ne mozes ugoditi... neka bude cacanka 20 a loh nes 80 din i za dve godine nece morati da se mrste jer nece biti cacanke. Ali kako bi onda oni nasli izgovor za smesnu cenu... Kako bi oni onda petostruko zaradjivali rak ih pojeo i njih i najmilije...
 
ja vise ne nosim u hladnjacu, za mene cu da naberem neko kilo a ostalo neka opadne pa onda jedno dobro prskanje sa TOTAL dok su zelene ,pa onda vadjenje, pa sadim detelinu majku im **greška da im **greška, pa bre ovo nema nigde na svetu
 
Kako je pocelo,bice kada se potera 100 kg kupine u hladnjacu da se ponese 1000 din i da hladnjacaru da primi kupinu :zli:
 
Dans kazu da je ponuda kupine velika,pa je zato cena 35.Kupuju je sve hladnjace,za razliku od prosle godine.
Ne znam sta ce biti kad se obere ovo sto nije umrzlo i sto je ostalo po zemlji,onda ce placati 100 dinara kad je vise ne bude bilo.

Drze cenu 35 zato sto verovatno znaju da je to najniza cena po kojoj cemo brati.
Eliksir danas placa 35,ali kakvu god kupinu da doneses 20% uzimaju u drugu klasu po 25,cisto da malo ustinu,posto mnogo placaju prvu klasu.
 
Mi u Banji vrnjackoj jos uvek nemamo pojma o ceni kad god dodje da preuzme kupinu samo je zagledjuje i kuka a ova berba je bila najcistija do sad bez budji i tackica
 
Evo sad procitah u Kuriru na internetu da se cena jos ne zna, ali da ce biti izmedju 30 i 50 dinara.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh