Berba kupine 2010

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ljudi, sta je sa cenom? :sta:
 
jebemga 35din je malo a znaju da ga tupe za kvalitet, ako kazu i kod mene tu cenu ja vise ne nosim u hladnjacu,pravim vino i rakiju
 
jutros mi brat salje sms, kaze kod njih tamo otkupljivaci pricaju 20 din.... :( to je smesno ljudi....necu ni da je berem, nek propada.....ima da pokrcim i da snimam kad budem krcio, i da im posaljem, pa nek gledaju....
 
bem ti sunce i drzavu nasu.....da smo pametni da niko ne daje hladnjacama....nabrati malo za vino....malo pojesti....i to je to....
 
Pozdrav svima.Da li bi mi neko pomogao oko zastite kupine i da mi kazete koje su bolesti kod nas koje joj prijete,gledam ja po netu ali nije to to.Neko je ovdje spominjao ozegotine na kupini,da li je to na plodu ono sarenilo,kad ostanu bijele bobice?Ja sam inace iz Prijedora(Rep.Srpska) i kod nas ima malo kupine gotovo nikako pa tako da niko ne zna pravilnu zastitu a ni sredstava nema.Vidim da je tema o cijeni pa evo kod nas je 1.5 eu na pijacu kad dajemo a na tezgi je 2.5 eu,sto se tice hladnjaca to kod nas nema barem ne na ovom podrucju,nemamo organizovani otkup.
 
Mi iz Vrnjacke Banje kupinu dajemo u hladnjacu u Vrdila covek koji nam uzima je rekao da sutra sve hladnjace izlaze sa cenom Zvanicnom konacnom
 
danas 22,25,35,38,i 80 din..Sutra zvanicna cena udruzenja hladnjacara... Mislim da ce sve biti ok sa cenom...
Ovo do sad je sprdnja bila... 90% ljudi nece brati u mom kraju ako cena bude vredjala nasu inteligenciju...
 
Ja bih volela da je cena 50 60 din ali mnogi ce brati i za 30 pa i ja sta ces nuzda zakon menja
 
brace ljudi, ali ne veliki broj... Radnici uzimaju 1500 din + hrana i pice sto je oko 2.000 dnevno. I to su uglavnom ljudi koji nemaju mnogo dodira sa branjem tako da beru po 60-tak kg dnevno. Po toj ceni mozda ce brati sitniji proizvodjaci. Ja sam u kontaktu sa mnogo proizvodjaca i znam pouzdano ko ce brati a ko nece...
Post je spojen: [time]1279660660[/time]
_________________________________________________
Hladnjacari su takodje aktivni po mnogim forumima i stvaraju laznu sliku o tome sta je dobra cena a sta nije. Crno je to sto oni mogu da je plate i 1euro po kg u ovoj godini ali oni su tolika gamad i olos pohlepni... Dabogda im sve do treceg kolena islo unazad...
 
Ja sam se juce raspala beruci.Imamo 80-90ari. Prvi je rod. Nas cetvoro iz kuce ceo dan, jedva 50 gajbica sakupismo. Ako bude ispod 40din, nema sanse da platimo berace a nema sanse ni da mi beremo
 
ziggy015 je napisao(la):
Ja sam se juce raspala beruci.Imamo 80-90ari. Prvi je rod. Nas cetvoro iz kuce ceo dan, jedva 50 gajbica sakupismo. Ako bude ispod 40din, nema sanse da platimo berace a nema sanse ni da mi beremo

to ti je muka sestro.....da je to sve lepo, lepa cena, pa i da platis ljude da beru, da ne zalis....i da bude i tebi i njima lepo....a ovako sa 20 din, samo mozemo da gledamo kako propada.....
 
haos ovo je strasno juce smo brali kupina je strasna kvalitet nikakav a tek kad je dosao otkupljivac i poceo da zabedjuje i zakera mislim da mozemo da se slikamo sa cenom a on sam kaze da mu se u hladnjaci svi mrste na cacanku ja sam usla u kamion i videla da sve su iste polucrvene budjave i tackaste
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh