Berba kupina 2011. i da li ce je upste biti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
nije to lose duplirati doze ali ja ipak pratim specifikaciju preparata i doze koje su navedene i nikako ne slusam apotekare..imam i ja sistem kap po kap, ali nisam imao problema sa isparenjima..samo sam zeznuo sistem jer su mi se kapaljke zapusile zbog slabog pritiska pa sam izbusio kao reseto i vise ne ide kap nego mlaznice:haha: jesi li probao sa djubrenjem preko sistema?
 
Ovo je godina za dional posto ja kisu nisam vido 2 meseca i nece je ni biti dok ne prodje berba, nego da vas pitam sve kako je ponela roda i kakav prinos ocekujete
 
nije to lose duplirati doze ali ja ipak pratim specifikaciju preparata i doze koje su navedene i nikako ne slusam apotekare..imam i ja sistem kap po kap, ali nisam imao problema sa isparenjima..samo sam zeznuo sistem jer su mi se kapaljke zapusile zbog slabog pritiska pa sam izbusio kao reseto i vise ne ide kap nego mlaznice:haha: jesi li probao sa djubrenjem preko sistema?

djubrenje preko sistema ne upotreblavam jer gori creva i zapusava kapaljke
 
vise sam stvarno lud povodom te sive trulezi.. mozda i krenem sa dionalom, a switch i teldor ostavim ako bude bilo lose vreme.. rodila je dobro, nije skoro tako ponela.. imao sam na 40 ari 12 tona, ali ove godine na malo vecoj povrsini ocekujem 15+ ali samo da bude lepa cena i da ovo vreme ne usere...
 
Svaka cast zorane, ja neznam bas u gram koliki prinos cu imati jer vucem ostecenja od grada prosle godine ali se nadam 7-8kg po kucici
 
Kod mene je toliko raskaljano da su mi se iscupala 2 krajnja koca.Sreca pa nisam nasao Dional pre neki dan,posle ovoga bi to bile bacene pare.
 
Ja jos nisam prskao,sutra isto javljau lose vreme,valjda ce od nedelje da ogreje jer i da ocu ne mogu od kaljuge da udjem sa prskalicu
 
Ovo je bruka i sramota sta se radi za malinu,nemam reci a i stravilo me hvata za kupinu sta ce biti sa cenom jer vec 4god katastrofa sa cenom,svi se ucutali
 
Vikase na sva usta da ce ove godine biti skuplja od maline, a sad se ucutase... Ne bi me iznenadilo da stave cenu od 17 din za kg... Budu li me i tu sjebali, dici cu ruke od svega i otici sto dalje iz ove zemlje...
 
Ja sam kupio jos prosle godine TOTAL da prskam dok zelene,ali zena mi nedade,flase su spremne za prskanje samo cekam i glodjem nokti sta ce da bude sa cenom,ili idem sa beraci ili idem sam sa automizer da prskam i da to povadim da mi ne opadne i ovo malo kose,a ovi lopovski hladnjacari posle neka turaju pirinac i repu po hladnjace majku im **greška da im **greška
 
Oprskao sam kupine, e sad to mu je do berbe ako je bude,valjda ce ovaj odozgo da vidi ovu muku i da nekako ispravi ovu nepravdu i ponizenja koja moramo da trpimo od ovih lopova. Posto je kasno za malinare, KUPINARIMA zelim srecnu i bericednu berbu
 
tamo gde predajem malinu dobio sam informaciju dacena kupine ne bi trebala da bude manja od 50 din, vec samo visa od toga..
 
Poceli nakupci da zovu za kupinu.Rekao sam im 120 dinara cenu i slozili su se.Bice po malo da se bere za 3-5 dana.
 
Ja sam i prosle godine nakupcima davao po 100 dinara u pocetku.Posle je pala temperatura i kisa ,pa je kvalitet opao,a i meni su krenula veca branja,pa nisam hteo da se natezem sa njima oko 50-100 kg kupina.Ove godine je krupnoca dobra,samo da bude umereno toplo bice kvalitet izvanredan,samo je problem sto u Srbiji kvalitet i cena nikakve veze nemaju
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh