Beli luk

Jeste malo, ali ovde kod nas ako budem trazio 250 prodacu ga za novu godinu jer svi daju za 120-180 vec godinama samo sto vise da se poseje i sto pre i brze proda...
 
znaci vi dajete luk za 100 a onda ga nakupci prodaju na pijaci za 500?? koji su njihovi troskovi pa da ga prodaju za toliko?
 
Jbte , 3 kile luka za kilo paradaiza ?!?
Izgubio se skroz paritet . Ne kazem da je lako raditi beli luk ali uz dobar herbicit nema motike . Sada postoji i masina za vadjenje luka . Kacenje i ciscenje luka je zajebancija ali ovi prvi sto sada prodaju to i ne rade . Zato i gledaju da ga sto pre prodaju . Po meni su oni i najpametnije jer je sada luk najtezi a vremenom mnogo kalira . Zato se i cena razlikuje kako vreme prolazi . Tako da onaj koji sada proda za 120 dinara na istom bi bio za dva ili tri meseca da ga proda za 180 din.
@Maglap - pijaca je cetvrta ruka . Prva je paor , druga nakupac koji tera na kvant , treca onaj koji prodaje tezgama , i cetvrta tezga . Dosta ruka zaradilo . Najteza je prva a najgora situacija za kupca .

Evo jednog clanka od pre dve godine .
 
Koliko sam ja načitao za bar kod treba da platiš nekoj agenciji 20-tak hiljada, a QR kod možeš da generišeš sam.
 
Jel neko nesto prodaje, kakve su cene? Ovo sto sam cuo do 100 din je bas tesko.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
 
Ja jesam, dve tone po 130 i jednu tonu po 140. Nakupcima. Ovi "stalni" nakupci iz leskovca daju 100 din, sto je mizerija i najgore kupuju po selu...
Dogodone ima da se prepolovi luk u selu...
 
Nazad
Vrh