Beli luk

I kod nas, ne znam ko je jos posejao sem mene i jednog momka.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
 
Biće zarade kad se promeni tehnologija proizvodnje, kada se mehanizuje ceo proces i kada se smanji cena koštanja.
Kod nas poslednje dve godine skoro sve ide masinski. (Cesljanje, ima par vadilica u selu, trake za siscenje i bubnjevi) radna snaga je na min svedena pa opet nema tu matematike na 100 din kg. Dzabe sav trud nema para....
 
Kod nas poslednje dve godine skoro sve ide masinski. (Cesljanje, ima par vadilica u selu, trake za siscenje i bubnjevi) radna snaga je na min svedena pa opet nema tu matematike na 100 din kg. Dzabe sav trud nema para....
Komsija jel sam pogresio kada sam rekao da je vise posadjeno luka ? Takav sam utisak stekao kod nas pa sam bio razmisljanja da je svuda tako . Posle ovih komentara da je severniji deo Banata manje posadio to obecava 🤣
 
Komsija jel sam pogresio kada sam rekao da je vise posadjeno luka ? Takav sam utisak stekao kod nas pa sam bio razmisljanja da je svuda tako . Posle ovih komentara da je severniji deo Banata manje posadio to obecava 🤣
Pa nije vise posadjeno u idvoru, manje je. Svi sto su sejali po lanac dva su isto, ali ovi veliki sa po 10 i 15 lanaca su svi drasticno smanjili na max 5 kj....
 
Ovde bude ok i bez zalivanja, i dosta zdraviji bude. Jedan drugar probao pre dosta godina 50% imao ispucalog od zalivanja....
 
Pozdrav. Mene interesuje kako to izračunaš koliko je rodilo po lancu dali meriš beli luk kad ga izvadiš sa lišćem ,kad ga očistiš ili kad ka prodaješ? Po meni 3 tone nisu uvek 3 tone
3 tone po lancu suvog, ociscenog i prodatog luka je mera. Ko meri kad izvadi sirov luk, niko. Mozda par glavica da visis koliko kalira. Ali skoro da i ne kupuju, ili male kolicine, tako sirov....
 
Ljudi jel može beli luk da se sadi u proleće.Imam neku baštu nisam jesenas ništa posejao a treba mi neko povrće.Ustvari treba mi za proizvodnju semena za jesen.
Koliko mi semena treba?Bašta je 10 ari.
 
Nazad
Vrh