Beli luk

Prodao danas tonu po 150, ostalo mi jos tonu, tonu i po na prodaju i gotovo za ovu godinu. Kakvo stanje kod ostalih? Imacu oko 500 kg semenskog viska ako nekog bude interesovalo....
 
Svaki drugi oglas u grupama na fb je o luku, sto bi lale rekle: "ima luka keri na rep!" Krupan semenski 150 "sitan" 100 din. Nikad ovoliko nije bilo klasa luka. Semenski, krupan, srednji i sitan. Pravo pitanje je sad dal pojacati proizvodnju ko moze finansiski da izdrzi pa se kockati ili prekidati???....

Послато са 2107113SG помоћу Тапатока
 
Svaki drugi oglas u grupama na fb je o luku, sto bi lale rekle: "ima luka keri na rep!" Krupan semenski 150 "sitan" 100 din. Nikad ovoliko nije bilo klasa luka. Semenski, krupan, srednji i sitan. Pravo pitanje je sad dal pojacati proizvodnju ko moze finansiski da izdrzi pa se kockati ili prekidati???....

Послато са 2107113SG помоћу Тапатока
Smanjivati, ili prekidati, da ne bi radili samo za nakupce. Nas kosta da ga stvorimo 100 din kg, nema tu zarade...
 
Ja definitivno smanjujem na svega jedno jutro sa 2.5. Ovo je van svake pameti,cujem u selu placaju 500 dinara sat za ciscenje,gde smo tu mi kao proizvodjaci?
Ima i kod nas u selu, placaju 400 din za sat plus klopa i pice, a prodaju ga za 100 din kg. Gde je tu matematika, ne znam, ali krediti ih pritisakaju sa svih strana....
 
Ništa od prodaje za 150. Za manje ga ne dam.
Pexkap, Tombice, ima li šta lepo?
Zamrla tema totalno. Nakupci poslednjih dve nedelje bukvalno ni ne dolaze u selo. Kao da su kupili luka koliko im treba za sad. Poslednje sto sam cuo da se trgovalo je po 130 na belo 10 kg dzakovi, i evro kg na polubelo dzakovi 25 kg.
Imam 3 4 drugara nisu nista prodali do sad, a imaju od tone do 10 tona.
Tuga i godina za zaborav, ili kultura za zaborav....
 
Nazad
Vrh