Balirka

pozdrav , ja sam novi ovdje na forumu,inače sam iz lukavca i zelio bih znati dali bilo koja balirka bez obzira na kapacitet mora progutati (spresovati) onoliko sijena koliko moze stati na pick-up ulaz,bez problema, ja imam jednu RIVIERRE CASALIS ; type : KR 40 , i imam problem sa tim kad uleti malo više sijena u pick-up pukne mi vijak (šaraf) na zamajcu M8, :sta: dali zna neko zbog čega je to :sta:
 
A jesi li gledao da li su ti razlokane čaure gde idu sigurnosni vijci?Hoće zbog toga da se desi taj problem a čaure su rezervni deo koji se menja.
 
hmm. nisam to gledao, a provjeriti cu, a zanima me dali balirka u ispravnom stanju mora progutati onoliko sijena koliko mu dozvoljava pick-up, mislim da pick-up bude pun sijena i da to sažvače normalno
 
ja zato volim kad grabuljam da napravim vise tanjih redova, em se lakse susi, em brze ides, em neopterecujes ni traktor ni presu :ppozdrav:
 
t80tgo.jpg
ova je pojela dve metalne vile i prezivela, sa malim ostecenjima nozeva, i parce cevi od pola cola. :cao:
 
salgija je napisao(la):
hmm. nisam to gledao, a provjeriti cu, a zanima me dali balirka u ispravnom stanju mora progutati onoliko sijena koliko mu dozvoljava pick-up, mislim da pick-up bude pun sijena i da to sažvače normalno
1. pročitajte pravila foruma
2. predstavite nam se u temi za nove članove, da bi znali sa kome pričamo
3. pročitajte temu od početka i naćićete odgovore
 
već sam se prestavio, ali nema veze, zovem se Asmir , zivim u Lukavcu. poljoprivrednik sam
a pregledao sam sve stranice al nisam našao ništa konkretno sto mene interesuje, pa moram pitati, mislim da to nije veliki pushing :cao:
Post je spojen: [time]1277474130[/time]
_________________________________________________
kojom brzinom se preporučuje balirati i na koliko obrtaja kardanskog vretena,
kod mene je traktor od 48KS, a slike od balirke se mogu pogledati kod mene na profilu

i sa obzirom da ne znam ništa oko balirke, da li mi moze neko dati par savjeta oko baliranja
 
salgija ja imam istu takvu presu, kupljena *98, nema sta na njoj nije radjeno, ako imas neki problem slobodno pitaj
ja sam je dosad terao sa R60, brzina i gas zavise od otkosa - debljine, vlaznosti, uglavnom 2-3 spora na rakovici
 
mozes li malo pojasniti "kod rivijere mora se i dali brava na klipu radi jer zna i ona da pravi velike probleme"
 
aha, ta brava radi, a šarafe sam skoro kupio jedan je košto 2 KM, čelični, trazio sam najkvalitetniji sto su imali,

a na koliko obrtaja se inače balira sijeno, i koliko mora biti zazor između noza na klipu (čekiću sto nabija sijeno) i onog fiksnog na balirci
Post je spojen: [time]1277480343[/time]
_________________________________________________
ja kazem da brava raadi, a ustvari ne znam kako provjeritti da li radi ili ne :sta: :sta:
 
saljem ti detaljan odgovor oko 18:30 jer mi blokirane pp zbog onog pisma za protest, i mogu da posaljem 15 pp u satu i to sam ispucao - nista do pola 7
 
kod fiksnog i setajuceg noza na klipu zazor mora biti kao na makazama znaci da se jedan od drugi cesu a da nezakacinju,sve poljoprivredne masine koje koriste kardan rade na 540 o/min sad zavisi od traktora koliki ce mu biti gas da bih imao te obrtaje kardana jer nisu na svim traktorima isti obrtaji.Brzinu prilagodjavas masi sena stim sto obrtaji ostaju uvek na 540 ,znaci ako je jak otkos onda sporija (druga ,treca spora)a kad je tanak otkos onda i prva brza. :cao:
 
aha, sto se brzine tiče i noža sam svatio, a sto se tiče debljine otkosa to ne znam baš na koliko se misli, kad bih mogao da slikaš jedan otkos max veličine koji bi mogla balirka ova moja ista izbalirati je 1 ili 2 sporom, i još nesto ako bih mogao da napraviš par fotografija od svoje balirke ako je ista kao i moja da vidim kako izgleda zazor između fiksnog i hodajuceg noža
 
nemam fotoaparat, a dva tel sa s*ebo u roku od 15 dana
ja sam za oltovom zadnjom grabuljao 3 otkosa na jedan, a sad kako koristim rotacionu 165 idem dva otkosa na jedan, ima dosta mase ove god
teras kako mislis da ce moci pa ako zagusuje na pick-up ili slajfuju lamele zbog velike mase, ti to onda ocistis, pa manja brzina i tako dok ne uskladis..
 
Salgija-imaš i umirivače mase (to su ti armature napred) kojima isto regukišeš ulazak mase

Bravu šteluješ tako što uključiš vezače i RUČNO okrećeš-kada igle provire u kanal i brava tj. jezik brave mora da je do kraja u kanalu
 
Nazad
Vrh