Balirka

kada je poluga na desnoj strani vezacke osovine isterala sabljice maksimalno one treba da stoje pod 90 stepeni u odnosu naproreze u tunelu kuda igle donose kanap
 
levak je napisao(la):
koji kraj sale nije zapetljan onaj sto je bio u drzacu ili onaj sto je donela igla ako je onaj sto je bio u drzacu onda je drzac pri kraju a ako je onaj sto je donela igla onda malo spusti iglu dole i nasteluj donosace kanapa to su one sabljice sto su ispod vezaca njihov vrh mora da stoji na samoj ivici tunela kud prolazi igla da bi dobro naneo kanap na petljac
I kod mene nije vezala upravo na onom kraju sto je bio u drzacu.Kaze majstor da je ona plocica sto drzi kanap potrosena i kupio sam novu.Mislim da ce sad vezati.Levak, ali ne znam zasto mi je ponekad prekidana spaga.Odnekud spaga ostane iza onih donosača spage i kako se bala potiskuje napred, spaga zateze i puca, ne smakne je kljun petljaca na drugu stranu. Ja sumnjam da je u pitanju bilo nepostojanje onih resetki sto nedaju da sijeno vraca nazad, jer sam vidio da se po povratku klipa nazad sijeno vraca za nekoliko centimetara i labavi spagu, dovede je u lucni polozaj.Da li je to uzrok kidanja?
 
pa milslim kod svake prese kanap je labav dok veze on se zateze pri izlasku iz tunela. i zato sluze polu meseci da se kanap ne vraca nazad.
 
sale77 je napisao(la):
pa milslim kod svake prese kanap je labav dok veze on se zateze pri izlasku iz tunela. i zato sluze polu meseci da se kanap ne vraca nazad.
Sale, gledao sam dok presa radi, kanap na lijevoj strani je uvjek zategnut i taj petljač ne driješi nikad a na desnoj se opusti i upravo taj desni mi pravi problem.Sutra ću da zamjenim taj držač kanape i one rešetke ugraditi pa ću vidjeti jeli to bio uzrok.
 
moze da bude da je to. a moze da ti pre krene drazac kanapa, nego sto igla stigne da donese. ma tu ima dosta fora. i mislim ako je drazac pojeden onda bi deblji kanap drebao da ga drzi bolje.
 
Moram vaditi klip napolje(ne mogu da naštelujem donji desni ležaj),2 puta sam ga skidao i uvek sam se mučio-da li postoji neka caka da se lakše izvuče
 
milose nije to u pitanju kod tebe je problem sto tidonosac kanapa kada se zatvori ne dodiriva skiju i petljac kada krene da zapetlja ostavi jedan kraj aza roga i automatski kida kanap kada treba da skine znaci da donosac treba da struze po skiji kada donese kanap
 
Sale 77
Slusaj brate ucini si uslugu i uzmi kljuc 14 nazovi kako oces one jezike,polumijesece ili kako vec sto vezivo-spagu-kanap drze-natezu kad su igle u gornjem polozaju ustvari vrh igala medju petljacima.Vrati igle u prvobitni polozaj.Skini ga i ako ima lufta na osovini otpilaj od tandzare dio caure nabij i vrati jezik-donosac veziva nazad i vezace bez problema ako nema lufta sto nevijerujem onda za 1-2 kruga produlji polumijesec da duze drzi vezivo dok kljun petlja.Nadam se da ce se i Levak sloziti s tim. :ppozdrav:
 
CAR je napisao(la):
Sale 77
Slusaj brate ucini si uslugu i uzmi kljuc 14 nazovi kako oces one jezike,polumijesece ili kako vec sto vezivo-spagu-kanap drze-natezu kad su igle u gornjem polozaju ustvari vrh igala medju petljacima.Vrati igle u prvobitni polozaj.Skini ga i ako ima lufta na osovini otpilaj od tandzare dio [/b]caure nabij i vrati jezik-donosac veziva nazad i vezace bez problema ako nema lufta sto nevijerujem onda za 1-2 kruga produlji polumijesec da duze drzi vezivo dok kljun petlja.Nadam se da ce se i Levak sloziti s tim. :ppozdrav:

nerazumem ovo :sta: :sta: :sta:
 
ccek care ima lufta dosta u polumesecima, ali dalje ne razumem. sta da biksnujem u koliko sam ja dobro razumeo?
 
donosaci ispod vezaca. kako sam ja razumeo cara.. a mi delove nazivamo svak na svoj nacin.. imal valjda neki strucan naziv delova koji vazi za sve prese
 
Kako zovete one polumijesece **greška im mijesec i zvijezdu sto kad igle podju medju petljace nategnu vezivo i drze dok petljac veze i li kljun mota sto su zaserafljeni ispod petljaca na otvoru.**greška ti eks jugu kad se nemozemo sporazumijeti kao da su svabo,amerikanac i rus u igri a ne mi.
 
E da sad imam svijetla dje mi je balirka isao bi slikati pokusao sam sa baterijom ali nevidi se nista na mobitelu a dijeca mi spavaju a traktor ispod prozira parkiran da sad neverglam i nevozim je na svijetlo a doslo mi je da zenu dizem iz kreveta da produzno kablo i sijelicu drzi dok slikam.
Post je spojen: [time]1277327937[/time]
_________________________________________________
Jeste shvatili o cemu pricam?
 
Tako je Zoki,ima osovina i na njoj navoj a donosac spage je na ajmo reci cahuri koja ima unutra navoj i steluj brate kako zelis,a tko nema taj navari sipku sesticu na polumijesec obrusi i izpolira sa fleksom pomocu brusne karte i teraj a luft saniraj na osovini na kojoj je donosac ili osovina.
Post je spojen: [time]1277328627[/time]
_________________________________________________
Da vise izlaze sale ali ne previse da nebi masilo ustvari trebas ustelati dok petljac petlja i pravi cvor da donosac drzi vezivo i nepusti ga tek kad je svezalo i stislo cvor i klizac skinuo sa petljaca onda popustaju u istom trenutku polumijeseci nikako prije.Jesi shvatio?
 
Nazad
Vrh