Balirka

Nebo je plavo, trava je zelena , welger je preskup ....

Ja samo to vidim u temi .
Nikakav komentar strucan.
Niko da napise zasto je skup?





Sent from my DCO-LX9 using Tapatalk
 
Nikad se ne zna.Mislio sam da je ostavim ali nema smisla da propada, pogotovo što kod nekoga može još dugo godina da štancuje bale.
 
Ispregledaj presu da nema neki na oko nedostatak, onda zakaci za traktor, opruge na kanalu za tvrdocu bale zategnu do kraja, traktor na pola gasa i jace, skrati balu na minimum i hrani presu i to malo vise mase ubacuj, prati kako radi ako ide sve glatko kupuj, pa ako mozes i zagusi je da vidis kako radi lamela i zastita dodavacu mase.
 
Ta presa ima 50 godina, šta može da se očekuje od nje.Ima mana koje znaju da isteraju previše novca iz džepa(veliki i mali reduktor, pick up uređaj koji hoće da se raspadne i sve iskrlja zbog spojnice koja zariba u 99% slučajeva i osovina prvog dodavača koja se razloka na kronerima i polako kroz vreme napravi karambol).Imao sam tu čast da mi zvekne veliki reduktor, navareni zubi i to je išlo jednu sezonu da bi sledeće opet otišlo i oribalo sve unutra.Drugi reduktor sam jedva našao i to kod Botoša, dao svoj i doplatio 850 evra, montirao sam ga sam.Pick up nisam radio jer smo spojnicu razradili i sredili kao ni prvi dodavač ali smo radili kod drugara na 61 i 63 i treba ponovo.Naradilo se to pošteno i pohabalo samo tako.Moj savet, povedi nekoga ko je ima duži niz godina i ko dosta radi sa njom.Išao sam jednom da budem majstor savetnik pa je malo falilo da se pošibamo sa prodavcem, nakrivo nasađen a presa onako, ne baš tip top...
Lifam se kotira kao najgora presa ali reduktori ne prave problem( moja) i nema velikog karambola.
 
Kod nas prese teraju ferguson 558 ili rakovica a moja je bila za traktorom 120 ks u Nemackoj, probaj lifam zakaciti za malo jaci traktor pri vece gasu i masi ima od nje da ostanu samo sarafi
 
Ja sam welgericu za rusa na 1000 obrtaja kardana
E to je blilo letenje po njivi.

A sa 549 je nosim uvek na 2000 obrtaja motora vec 25 godina.

Verujem da tad ima preko 100 udaraca u minuti.

Sent from my DCO-LX9 using Tapatalk
 
Moj odgovor na tvoj o lifam pesama zasto ne strada reduktor, ja sam hteo da kupim novu lifam ili fadip alaj bi se zajebo ko niko, uzeo velger 52 imo sam srecu menjao sam samo potrosni materijal vezace diskove itd, cesto puta pored mene su ljudi radili sa nasim krndijama od presa da ih pojede velgerica, imam rol presu al ove godine cu verovatno da pazarim ponovo velgera 53 da me malo zelja mine da bar 100 bala nabaliram
 
Moj odgovor na tvoj o lifam pesama zasto ne strada reduktor, ja sam hteo da kupim novu lifam ili fadip alaj bi se zajebo ko niko, uzeo velger 52 imo sam srecu menjao sam samo potrosni materijal vezace diskove itd, cesto puta pored mene su ljudi radili sa nasim krndijama od presa da ih pojede velgerica, imam rol presu al ove godine cu verovatno da pazarim ponovo velgera 53 da me malo zelja mine da bar 100 bala nabaliram
I plus ima sigurnosne šrafove.
 
Slazem se.Welger i jeste dobar u rangu sa claas JD new holland.Pri kupovini sve treba gledati pa i kasniju prodaju.Prica je krenula jer traze ljudi nerealne cene.Slicno je kao s claas kombajnima.Mene licno presa koja me je odusevila je JD 348.Zver od prese u svakom smislu.
 
Ja bih vam rado svima pokazao zasto je skuplja i bolja.

Dodjete doterate sve te vase, raspalimo svaku da joj dusa u nosu stoji da vidimo koja ce duze izdrzati. Eto ja nemam ni sve te famozne zastite i nikad ni trebale nisu.

Par puta sam i postavio snimke silovanja a i Matic ali niko od vas nista.
A svi komentarisu i znaju.

Kod mene u selu svi presli na welgera, rasprodali ,lifamke, dzondire, claas itd itd , dosta njih je i videlo kad im crkne pa me zovu da im zavrsim njivu koja je razlika. Krste se ljudi.Stopuju vreme

Smeta i meni sto je belorus novi placen pre 15 godina 13-14000e i danas ga ljudi prodaju posle 15 god za iste pare i to vam nije skupo i kupuje se i dalje.

Radi svaka kad je ispravna, e sad , neke su samo brze i dugotrajnije i trpe silovanje a nekima trebaju silne zastite da se ne raspadnu jer nisu dobro konstrukcijski resene.





Sent from my DCO-LX9 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh