Balirka

Procitajte sta od hrane i patogena ima u kukuruzovini i necete je vise raditi!!!!
Ja za 120 majki ovaca tj stado od oko 200 glava u proseku ne radim kukuruzovinu!!
Imam samoutovarnu prikolicu mogao bih doneti njome ali ne zalim da je dajem mojim ovcama!!!

Послато са M2006C3MII помоћу Тапатока
 
Pazarena danas Claas Markant 50 isao sam traktorom 50 i nesto km po nju btw ursusom 335 vredece valjda :D ,a u vezi kukuruzovine druze moj ,evo ja u zadnje vreme od kada sam ''preuzeo brigu'' o farmi krava hranim lucerkom ,sto bolje seno gledam,sto vise balansirati obrok , dodajem razne minazele ,kostana brasna , i svakakve vitamine , i znas sta , imam sigurno 33% manje teladi nego sto je imao moj cale , dok je hranio senom i kukuruzovinom , a od koncentrata su videle samo kukuruznu prekrupu i to ako ima ... Tako nzm sta da ti kazem ,boricemo se da hranimo sto bolje ,ali mocice kukuruzovina za prostirku , jer sam batalio psenicu i jecam(nema poente sejati samo zbog slame ) :)
 
Cvele99 slamu kupujem i placam oko 37_50e ha ja je baliram!!
Veruj vise hrane ima u slami nego u kukuruzovini!!!!!
Ja ne zelim da se raspravljam niti ubedjujem!! Svi podaci postoje na internetu!!
Sretno sa balirkom!!

Послато са M2006C3MII помоћу Тапатока
 
Cvele ako krave daju više mleka nego kod tvog oca mozda je tu poenta manjeg broja teladi. Ili recimo ako sada krave ne idu iz štale, a kod oca su išle napolje svaki dan.
Ima još drugih faktora. Koliko je presa plaćena?
 
Balirka placena 1950 eura , rekao bih sve ok , par zica samo fali na pikapu i tjt ,
Cvele ako krave daju više mleka nego kod tvog oca mozda je tu poenta manjeg broja teladi. Ili recimo ako sada krave ne idu iz štale, a kod oca su išle napolje svaki dan.
Ima još drugih faktora. Koliko je presa plaćena?
Izlaze napolje ,kao i pre, ako ne i vise , od sada cu ih od aprila skroz na pasnjake , i do oktobra ..
Cvele99 slamu kupujem i placam oko 37_50e ha ja je baliram!!
Veruj vise hrane ima u slami nego u kukuruzovini!!!!!
Ja ne zelim da se raspravljam niti ubedjujem!! Svi podaci postoje na internetu!!
Sretno sa balirkom!!

Послато са M2006C3MII помоћу Тапатока
Razumem ja to , ali kod nas celu opstinu da skupis svi zajedno nemaju 30ha psenice i jecma ,jer se kod nas seje samo kukuruz , a imas 2000 gazdinstava pa izracunaj prosek onda :D i tih 30ha se seje samo zbog ''preduseva'' za kupus , i za sopstvene potrebe slame
 
Radilo je to dosta, lepo je usijan pick up uređaj.Ima stari tip vezača, farba ne baš reprezentativna.To bi se trebalo dobro pregledati, cena ko cena, relativna stvar.
 
Ne vredi tih para nikako,sto kaze kolega Matic radila je nije stajala,2500e plafon.Pogotovu sto prese polako idu u istoriju.Da je pre 10ak god trazio te novce to bi bilo ok.Ljudi kod nas kupe masinu rade 10-15god i zele uzeti za nju isti novac ko i kad su je kupovali,skroz nerealno...
 
Poslednja izmena:
Eh Dane, nemoj da si na kraj srca i sujeten. Kolega te uredno zamolio za mišljenje a ti se odmah ponašaš k'o ucveljena mlada ako je bilo ko nešto napisao mimo tebe.
Pa valjda ćeš se složiti da su i drugi radili sa takvom balirkom, i da je nemoguće da ništa neznaju i da nisu iskusili gomilu problema.
 
Ja ne mogu komentarisati,nisam merodavan

Ovde ima kolega na forumu koji znaju bolje od mene sto je imam.

Neka te oni upute.



Sent from my DCO-LX9 using Tapatalk
Šta si se onda javljao ako ne želiš čoveku da odgovriš.Nije kolegijalno,zbog nekog nadmetanja sa nekim forumašima.A veruj mi ne bi mu mnogo ni pomogao.
 
Iskreno, kupi neces se pokajati, vidi samo da nema lufta u reduktoru i tunel da nije pokrivljen, sve ostalo se da zameniti.


Obidjes vise modela, vidis kako su resene uporedis, mucnes glavom malo.

Na forumu sto se tice presa ljudima je presudni faktor cena a ne kvalitet.

Koliko jos clanova sem Matica i mene ima welger ?
I koliko ih je sa njom izbaliralo bar 10.000 bala?

A kompetentni svi ...




Sent from my DCO-LX9 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Imao u vlasnistvu claas,welger i vec zadnjih 10god rivijeru.Radio sam dosta sa Internacional i JD presama.Za 20 i kusur godina izbalirao par stotina hiljada bala.Pomagao i radio sa par majstora i mislm da sam bar ponesto naucio tokom ovih godina. Welger je odlicna presa ali prenaduvana sa cenom uvek bila i tacka.Treba naci realnog vlasnika.Traziti cenu u rangu sa rolo presama u danasnje vreme mi je prilicno nerealno ali ok,svako moze ceniti svoju masinu koliko on misli da je realno.Presao sam na rolo presu,ali zbog prodaje lucerke i sena jos uvek koristim i presu za kocku,gazi ih vreme i zbog deficita radne snage i nerentabilnosti polako odlaze u istoriju.
 
Iskreno, kupi neces se pokajati, vidi samo da nema lufta u reduktoru i tunel da nije pokrivljen, sve ostalo se da zameniti.


Obidjes vise modela, vidis kako su resene uporedis, mucnes glavom malo.

Na forumu sto se tice presa ljudima je presudni faktor cena a ne kvalitet.

Koliko jos clanova sem Matica i mene ima welger ?
I koliko ih je sa njom izbaliralo bar 10.000 bala?

A kompetentni svi ...




Sent from my DCO-LX9 using Tapatalk
A ti si mu sad dao savet ubilo se, sve se moze zameniti, pa to zna svaka budala samo koliko ce to na kraju da kosta
 
Ta presa ima 50 godina, šta može da se očekuje od nje.Ima mana koje znaju da isteraju previše novca iz džepa(veliki i mali reduktor, pick up uređaj koji hoće da se raspadne i sve iskrlja zbog spojnice koja zariba u 99% slučajeva i osovina prvog dodavača koja se razloka na kronerima i polako kroz vreme napravi karambol).Imao sam tu čast da mi zvekne veliki reduktor, navareni zubi i to je išlo jednu sezonu da bi sledeće opet otišlo i oribalo sve unutra.Drugi reduktor sam jedva našao i to kod Botoša, dao svoj i doplatio 850 evra, montirao sam ga sam.Pick up nisam radio jer smo spojnicu razradili i sredili kao ni prvi dodavač ali smo radili kod drugara na 61 i 63 i treba ponovo.Naradilo se to pošteno i pohabalo samo tako.Moj savet, povedi nekoga ko je ima duži niz godina i ko dosta radi sa njom.Išao sam jednom da budem majstor savetnik pa je malo falilo da se pošibamo sa prodavcem, nakrivo nasađen a presa onako, ne baš tip top...
 
Nazad
Vrh