Balirka

Manje vise tunel je isti kao i na svima.

48x36

Sve welgerice imaju skoro identican , samo bas velike 730/830 imaju 49x36 1cm siri .

Broj udara minuti niko ne racuna , odma velicina bale , eto nije do velicine bale

I bitno je koliko zine kad klip ode u dmt.

Sent from my DCO-LX9 using Tapatalk
 
Naravno da velicina bale ne utice na brzinu prese, iz drugog razloga sam pitao.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Eto u zadnjih nekoliko postova3 reduktora koji košta kao pola Lifamke.Najveći lomovi na lifamki su bili krivljenje igala i nosača.Kada sam sam napravio nosač od onda se jednom desilo krivljenje igala jer je ispao štift iz brave.A pre toga je bio problem u slonovom uvu pa ponekad sklizne.To sam navario i ide.Sad sve to prekontrolišem i nema problema.Sam sam se učio i uz pomoć skripte.Kada sam prvi put počeo da radim sa njom nisam znao ni kanap da uvučem.
Mozes silovati nista da ne slomis dugorocno !
To vam je izgleda ne poznat pojam...

Niste vi krivi kad ne znate za bolje , samo za jeftinije !!!

Ali sta vredi pricati, takav je narod,
za navigacije mi pamet sole koji nikad nisu ni koristili a kamoli sami napravili, za kablovsku i internet bolje znaju kako radi a ja pravio itd .
Isto je u svim sverama.

Imam izreku za takve ljude , "Ne znaju koliko ne znaju" !

Sent from my DCO-LX9 using Tapatalk
 
Zezas se,kako brate velicina bale ne utice na brzinu odnosno kapacitet prese

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
Koliki su kod vas tuneli kad je tolika razlika??

A to sto ima 20-30% vise udaraca u minuti to nista?

Zorane , tvoja lifamka nebi izdrzala moj tempo 3 dana ,raspala bi se.Ako mi ne verujes doteraj da testiramo.Nismo daleko.

U mojoj okolini nikom nije stradao diff a welgerica u selu bar 20 komada i vise.
Prvi put cujem eto za Matica i njegovog drugara da su uspeli skasiti.

Ne ubedjujem nikog da kupi.Nek tera ko sta hoce.

Znam samo da su se pojedinim ljudima iz sela oci otvorile kad su presli na ...
Mogu vam dati i kontakte telefona ,nazovite pitajte za iskustva.

Imao sam rivieru pre welgera desetak godina, koje je to smece bilo, taj shuntavi RS vezac u dvoriste mi nece uci !




e sad pogledajte mehanizam na vasim ...
sta je prostije?

Sent from my DCO-LX9 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nisam bas merio tunel ali na oko bih rekao da postoje vece razlike medju velicinama bala od balirke do balirke,kad sam video balu od klasa 65 ja sam se uplasio

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
Markant 65 46x36
Poljostroj 46x40 60 udaraca
lifam 460x360


w61 90 udaraca , w53 ima 100 udaraca.

Ima li sta ne jasno?
Gde su te ogromne razlike u tunelima?

Sent from my DCO-LX9 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ajde nemoj da zezas da lifam ima balu ko klas 65

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
Ко ради услуге ту стварно треба избегавати све осим велгера и класа. Ко ради за себе онда је добра свака која се не квари. Искуства су различита ми имамо Клас 60 и терамо је као ђавола ја сам хтео да је продамо и узмемо велгера али отац ни да чује не воли црвену боју па је је.. 😁
Е сада да имамо посла као пре 10-15година ја би сигурно узео 63 или неку још већу али сваке године све је мање посла и чим скупим довољно пара да преправим централно грејање на рол бале мислим да ће и ова преса ићи у пензију.
 
Ajde nemoj da zezas da lifam ima balu ko klas 65

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
tako kaze pdf
caf5c100b0495f22f097765203621656.jpg


Sent from my DCO-LX9 using Tapatalk
 
Gde mogu da se porede Lifam i zapadne prese.To je kao Stojadin i VW na primer, slično, obavlja posao a ni blizu jedno drugoga.
 
Nije vw dzabe skuplji od stojadina,yuga, alfe ...

Svi idu od tacke a do tacke b .Neki samo daleko izdrzljiviji i pouzdaniji.


Sent from my DCO-LX9 using Tapatalk
 
Poljostroj ide 60_80 udaraca u minuti!!!

I bas je volim i gotivim i obozavam i dobro radi a kosta 1000_1500e i necu da je menjam, kao ni pasata B5 ni golfa 5 ni fliridu pick up

I u selu postojao jedan Paja nije voleo dvoredni berac nikako
Godinama radio sa dva jednoredna i bio zadovoljan


Znaci naj bitnija stvar u zivotu je da je covek zadovoljan neko sa AP12 neko sa Bamford treci sa Lifam a neko sa Vermaht!!!!!
Mi od razmene iskustava dodjosno do UBEDJIVANJA!!!


Послато са M2006C3MII помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Luka , na 540 kardana kako moze ici 60-80 udaraca ?

Pa i moja ima preko 100 jer je teram na 2000 obrtaja traktora i vise , na 540 obrtaja je 90 udaraca ...

Zakacim i ja moju nekad za rusa i na 1000 obrtaja kardana i nacepim je , ko Nzna koliko ima

Tacno cu ubaciti induktivni senzor da izmerim

Sent from my DCO-LX9 using Tapatalk
 
Lepo pise voziti na 60_80 otkucaja klipa!!!!!!!!!!!!!!!!!
Max 80 otkucaja!!!!!!!
Da budem iskren znam sta je VERMAHT imao sam ju Matic zna da sam ga zvao za neka objasnjenja
Ali po meni odnos CENA KVALITET nije opravdan!!!!!!
Ko radi malo markant 40 ili
velger 40_41
Ali 3500_4000e za STA ZA BALIRKU GDE MI TREBA 60+ks I HORDE ROMA da rade bale i meni zivce treniraju za 30_35_40 din po bali??????????????
Uzmes rol presu i ne gledas garonje po njivi
Sad da ima100_130 000 200 000 bala usluga uzeo bi 730 i jednog rujana 82_92 da mu menjam one "HEMOROIDE" (lente kardana) i terao bi kao INDIJANAC



Послато са M2006C3MII помоћу Тапатока
 
w61 npr. voze ljudi i sa 539 , 542 itd.

Ja sa 549 letim sa njom.

ima ih za 2500e ,kupljeno par u selu i skroz u ok stanju.

E sad kupiti neku glupost za 1500 i vise a zaliti dodati jos 1000 za daleko bolju masinu je meni van svake pameti.

Kao kad bi belorus bio za 1500e a claas ili dzondir itd. za 2500e , tu se nebi dvoumili...

Pa i 730 bi vukao sa 549 , skoro isti klip isti tunel ... jedino sto nebi mogao ici brzo koliko ona moze...

Da imam hidrauliku nazad na 549 tacno bi na leto uzeo 730 od drugara i uterao u tablu i snimio da razbijem mitove u velicini ...


Sent from my Mate 50 Pro
 
Poslednja izmena:
Код нас има једна Велгер 630 делује као комбајн наспрам ове моје Клас 60. Добра преса али стоји, лик неће да је прода, а мој отац му балира. Каже лакше му да плати мом оцу, него да се он јебава са балирањем. Преса баш, гломазна мислим да би мањи трактори имали муке са њом, он ју је вукао са 5106 и после је са 558.
 
Nazad
Vrh