Balirka

Ima ih i sa fabrickim tockom. Gallignani ima ugrađen valjak ispod osovine za takve stvari.
 
Ja sam uzeo NH Super68, danas malo balirao s njom i nije lose za pocetnika i prvu balirku, morao bi naostriti noz na malju jer ne sjece bas najbolje... Jel neko imao tu balirku, neka iskustva snjom ??
 
Nosenje masinsko imas povoljno u blizini kalesije ako te interesuje javi se u pp. A cestitka na kupovini. Dok se ustelis kako radi oa ces i vecu kupit i brzu . Ubaci koju sliku da vidimo o ceku se radi . Ja imam nh 940

Sent from my HTC EVO 3D X515m using Tapatalk
 
Ne znam samo jel tesko izvaditi noz da se nosi na oštrenje?? Veca mi i ne treba, imao sam u ponudi za istu cijenu NH 273 ali mi je prevelika za moje parcele, uski putevi i nepristupacni. Ova mi je potaman velicinom, balu pravu kao i komsijin MARKANT 50. Sta znam, za moje potrebe, a to je do 2000 bala godisnje, okej je.


Identicna ovoj.
 
Noz bi trebalo da drze po 3 sarafa. Fiksni se skida lakse jer su matice s vanjske strane, a za onaj na klipu, povadis svo sijeno i u krajnji polozaj klip i odvrci polako

Sent from my HTC EVO 3D X515m using Tapatalk
 
Da se pohvalim za ponovljaj, juče stigao pazar iz Rume tako da se priključujemo i ovoj oblasti.
479bb269703a65f4e9ecdc41b539110b.jpg
068ac527b62367a1cdd562878b6b7679.jpg
b4642bbc4628236049c7618204f94e70.jpg
9b5058dc74096294d8a25ffc30a7f249.jpg


Sent from my SM-G360F using Tapatalk
 
Da, iz Varvarina
Spustili su na 3300

Matiću hvala za konstataciju, da li postoji neko pravilo kolko da ga otpustim ili to po osećaju? Doduše vidno je zategnutiji od levog.. Propustili smo svega nekoliko bala sa tavana i za totalne amatere radila je ok posao, svaka je vezana a za finese još nemam oko..
Štelovanje će nadam se ići dobro dok se malo bolje upoznamo sa tematikom i dok oseti otkos'
Inače slobodno kaži na šta bi još valjalo obratiti pažnju.
Ne znam ako si gledao na vašaru ima nekoliko kućišta što treba srediti

Sent from my SM-G360F using Tapatalk
 
Mnogo je zategnut jer se vidi kako peruta vezivo a i verovatno će ti kupiti i gomilati ostatke veziva i samim tim praviti probleme kod vezivanja.Pošto tu idu kraći šrafovi najverovatnije su držači kanapa pri kraju.U lucerki i senu ići će jer se bale ne nabijaju mnogo dok u slami neće moći ali ne menjaj ih dok idu.Na levoj strani uvijen je neki bezvezni šraf,zameni ga šrafom sa kontra maticom kao što je na desnoj strani.Šteluju se prosto,objasniću ti.Otpustiš gornji šraf sa kontra maticom i donji sa oprugom.Pošto na donjim sa oprugom nemaš graničnik(a trebalo bi ga imati)uradićeš sledeće.Nakon otpuštanja šrafova prvo šteluješ donji sa oprugom.Stežeš ga toliko da prostim povlačenjem rukom ne možeš da izvučeš vezivo iz držača.Zatim ide gornji šraf.Njega prvo prstima dotegneš da ti ostane zazor poluge sa kuglom otprilike jednu desetu između diska(kada drmneš polugu rukom da ima taj zazor između kugle i diska).Kada dobiješ taj zazor šraf stežeš za 3.5 kruga i to ti je pravilno podešavanje.Dotegneš kontra maticu i to je to.Pazi prilikom stezanja da ne slomiš polugu ,dotegneš normalno ne preterivati.Ako ti bude kupio vezivo otpuštaš gornji šraf za po pola kruga a ako ispušta vezivo opet gornji šraf dotežeš za po pola kruga dok ne dobiješ ujednačen rad.Koja kućišta ti imaju lufta?
 
Svaka čast za esej i svakako hvala za nesebično delenje! Imaš je u malom prstu bre

Kućište pogonskog zupčanika petljačke sekcije prilično luftira te isti zupcanik živi i gadno klamće.
68194a09f56ff378fc808d99fa90e730.jpg


Isto ovo krajnje levo kućište u petljačkom delu
dba05606305b1c40f4100042a9cebee7.jpg


Dok se sve sve to oriba ukazaće se već kakvo je stanje

Sent from my SM-G360F using Tapatalk
 
Na tom gornjem zupčaniku nema kućišta već običan ležaj a na ostalim zupčanicima i osovinama vezača nalaze se bronzane i plastične čaure.Ide to i tako samo hoće dosta da lupa.Šta god ti nije jasno slobodno pitaj,doktorirao sam je.
 
Da, iz Varvarina
Spustili su na 3300

Matiću hvala za konstataciju, da li postoji neko pravilo kolko da ga otpustim ili to po osećaju? Doduše vidno je zategnutiji od levog.. Propustili smo svega nekoliko bala sa tavana i za totalne amatere radila je ok posao, svaka je vezana a za finese još nemam oko..
Štelovanje će nadam se ići dobro dok se malo bolje upoznamo sa tematikom i dok oseti otkos'
Inače slobodno kaži na šta bi još valjalo obratiti pažnju.
Ne znam ako si gledao na vašaru ima nekoliko kućišta što treba srediti

Sent from my SM-G360F using Tapatalk

cestitke na kupovini,samo mi nije jasno sto nisi poveo nekog kad si kupovao koji se bar malo razume,imao si kod mene u blizini 52 ceni je 3200 u dobrom stanju,dao si lepu cifru ali imas jos da ulozis u nju!
 
52 i 61 ne mogu da se porede po učinku.Jeste 52 noviji tip sa drugačijim rešenjima ali je dosta skuplja za održavanje.Cena 61- ce je prosečna za top stanje dao bi još hiljadu+ eura više a ovo su sve sitnice koje se reše lako za sitne pare.
 
Oko velgera nemam pojma,to jes znam da su ove novije,ali ima dobar ucinak i 52, moj dalji rodjak ima 42 i balirao je sad prvu detelinu 2 brzom sa ferdzom kao metak po njivi,zato mislim da 52 nije presa za potcenjivati! svaka je dobra kad dobro radi:ppozdrav:
 
U odnosu na ostale proizvođače jeste ali nije bez razloga i što je zanimljivo Welger prese su kao Tamić i IMT 533 uvek može da se proda po nekoj ceni u kakvom god stanju bila.
 
Nazad
Vrh