Balirka

Ako mora deblji kanap onda su istrošeni držači kanapa.Ne gleda se prilikom kupovine i onda prodavci uvaljuju.Kupac srećan što je dobro i jeftino prošao a kada krenu problemi lele.
 
veze ona dobro, stegne balu do te mjere da se ne moze prst uvuci pod spagu.. A kada izvadim sada spagu iz drzaca, dole je u iglama uvucena i svezana, jel trebam okinuti na prazno da igle ubace spagu u petljace? TUnel je prazan trenutno, ocistio sam potpuno..
 
Pa okini odma nek je provuce gore do drzaca. Pa tek onda ubaci sijena. Ovako ce ti odma izac ne svezana bala zato sto kad sacekas tek kasnije okine tj pocinjes punit balu sijenom

Sent from my HTC EVO 3D X515m using Tapatalk
 
Zemljak, Jeste tako je okini rucno da uvuce spagu. A to sto su ti tvrde bale otpusti vintove ili si baliro sirovo sijeno. Sutra razvezi par bala pa probaj kako se ponasa .
 
Auu problema sad, odem napolje izvucem spagu koja je osala u drzacu, puko mi je osigurac gore na lameli koja pogoni lancanik kod petljaca, ubacim saraf, pokusam okretati zamajac, dodje do jednog polozaja malj i ne moze dalje, udari u nesto. kako sam vidio, udari u neku kao skrgu na ulazu u tunel... koji je sad to vrag??

Ta skrga je s vanjske strane povezana sa ovim u crnom kvadratu, a osigurac sam promijenio gore na lancaniku do lamele (bijelo oznaceno), stim da kada malj zapne vidim da kao neki osigurac uskoci u lamelu i ne moze se okrenuti zamajac..

image.jpg
 
Vidi da ti igle nisu ostale malo podignute pa se aktivira ta kocnica za osiguranje igala, probaj ih povuci nekako jos nazad ako nisu skroz vracene u pocetni polozaj.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Bravo Samede, vratio sam malo rukom igle i škljocnulo je, vratila se kocinica. Aman na sve strane neki osiguraci. Dok se ja uhodam s njom, smarat cu Vas po forumu :haha:
 
Tako sam i ja otve dve godine, samo nisam znao za forum nego zvao ovog uvoznika gde sam je kupio za svaku sitnicu da pitam. Trebao bi malo da pritegnes saraf na lameli kod vezaca, ako je kod tebe isto kao kod mene trebao bi imati na osovini vezaca kao disk i da ga priteze neka ploca, tu zavrnes po 1 krug za pocetak. Tako sam ja kod mene resio problem spadanja igala, jer ti verovatno u transportu spadnu malo od truckanja, i u baliranju ako ides brze a neravna njiva.
 
Imao sam ja slicnu presu...
Kad ides do njive igle znaju same spasti tako da obavezno pre ukljucivanja sidjes i povuces igle na gore. To bi mozda mogao biti problem do lamele igala (stegni je malo)

Послато са LG-H815 уз помоћ Тапатока
 
Imam samede i tu lamelicu kod vezaca, sa desne strane. Dotegnut cu po jedan krug svaki saraf. Evo sada mi dolazi u glavu gdje su mogle malo spasti igle. Na cesti, neka budala naisla s autom brzo pa sam malo brze na makadam skrenuo i poskocila je presa.. Ostao mi je na lijevo vezacu onaj dio sto veze (sjajni metal sa kljunom) otvoren, dok je na desno strani zatvoren, ocel to se namjestiti kada pokrenem presu, kada uvuce vezivo u drzace??
 
Taj otvoreni dio ce se vratit pri sledecem vezanju a kocnica se samo aktivira kad je sistem.okino paljenje.

Sent from my HTC EVO 3D X515m using Tapatalk
 
Okreni malo zamajac rukom i vidi sta se desava.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Posto je kod mene jd presa ja ne mogu da stavim m8 saraf vec neki malo tanji, nalazio sam do sad kod mehanicara od auta nekih pasuju, ali ih je vise ponestalo pa moram razbustiti da moze m8 saraf. I njih cu traziti starije, kvalitetniji su sigurno.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Imam samede i tu lamelicu kod vezaca, sa desne strane. Dotegnut cu po jedan krug svaki saraf. Evo sada mi dolazi u glavu gdje su mogle malo spasti igle. Na cesti, neka budala naisla s autom brzo pa sam malo brze na makadam skrenuo i poskocila je presa.. Ostao mi je na lijevo vezacu onaj dio sto veze (sjajni metal sa kljunom) otvoren, dok je na desno strani zatvoren, ocel to se namjestiti kada pokrenem presu, kada uvuce vezivo u drzace??
Moralo bi biti na obe strane isto,mozda je ispao petljac iz lezista.Pogledaj onu sliku sto si kacio nedavno(saraf sa oprugom sto steze petljac) da li je tamo sve na mestu?

Послато са LG-H815 уз помоћ Тапатока
 
Desilo mi se u vecem otkosu,da mi je pukao osigurac 8.8,posto nisam imao isti,stavim 5.8 i cim udje vise sena otkine ponovo.E sad ne znam da li je prezubila pa zeza ili sraf treba staviti bolji? Kod mene na Nh je m8 isto.
 
Nazad
Vrh