Balirka

Jesi li uklonio ''skrge'' u kanalu, i zadrzivace mase gornje i donje izvadis iz kanala i necim fixiras.Ovu polugu izmedju malja i reduktora zavezi kanapom i neka je neko drzi podignutom da ne struze po dnu kanala.Brisace vodjica takodje fixiraj u gornjem polozaju (najlakse sa dva magneta), osa malja mora ici sa osom kanala tj. nemoj ga kriviti.
Momenat kada i treci lezaj krene po vodjici je malo povuci_potegni, ja tada jednom nogom udarim malj i dalje ide lako.
Inace koja oznaka je ovih lezajeva, kao i dimenzije, ako nije problem?
Zaboravio sam reci, posto su sada novi lezajevi mozda je malj dobio na visini, jer je mozda neko prije tebe stelovao zazor po visini kako su se trosili lezajevi. Rijec je o onoj sini sa srafovima i kontra maticama na gornjoj strani malja do noza za odsijecanje.

Sve sam uklonio, i skrge i zadrzavace mase, treci lezaj se popne na vodjicu, ali bice da je klip dobi na visini, stari lezaj koji sam skinu bio je 50mm, a novi su 52mm. Inace dimenzije lezajeva su 20mm unutrasnja mera, 52 spoljna, a sirina 22mm. Da li se zazor po visini moze stelovati bez vadjenja klipa? Ja cu sad da spustim sinu za 2-3mm, ali ako ima previse lufta vrati bih je malo uvis.
Bata87@
Proveri onu sinu vodilju sto ide kroz sredinu klipa sa njom stelujes zazor na nozevima ona ti je verovarno pribila klip pa tesko ide i moguce ako je stelovan zazor dok su bili stari lezajevi da sada novi koce.


Tomo kod mene nema te vodice na sredini klipa, izgleda da klipovi na Claasu 50 i 65 nisu isti?

Sve sam razjasnio i hvala Vam, jedino mi nije jasno kako se steluje zazor izmedju nozeva. :ideja:

Da popijem pivo i krecem u akciju :osmeh:
 
Kod mene na nh presi ima sa strane lezaj koji se podesava i time priblizi noz nozu, moguce daje.i s tim.limicima

Sent from my HTC EVO 3D X515m using Tapatalk
 
Bato,stelovanje po visini mozes raditi samo kada je malj u zadnjoj tacki tj kada je skroz do zamajca, ili kada ga izvadis. Sada na tom mjestu, kada je tek usao u vodjice ne mozes. Spusti sinu dole za par mm, pa kada ga upucas u kanal poslije nasteluj propisno, samo pazi da sve srafove mices podjednako, gore ili dole. Kada to namjestis pusti da odradi par minuta, pa provjeri da se slucajno na tom mjestu gdje se dodiruju sina malja i fixna sina kanala, ne grije. To je onda znak da si pretjerao i mnogo smanjio zazor, a ako pak zazor bude preveliki, cuses lupkanje u kanalu samo kada je malj u krajnjoj prednjoj tacki.
Reci mi, imas li ti na sredini kanala kakvu sinu u obliku ''L'' profila, tamo na slici malja, imas one dvije rupe, precnika mozda 30_40mm, tu dolaze nosaci za dva lezaja koji od tu sinu u kanalu daju pravac malju. Tako je bar kod mene na 51_ci, i malj se steluje samim tim i nozevi, primicanjem te L sine ka fixnom nozu, a paralelnost nozeva na ovaj lezaj sto je sam na jednoj strani malja. Njegov nosac je excentrican, i kroz kanal se otpusti matica koja ga fixira, a inbusom se zakrece komplet lezaj sa osovinicom i dize ili spusta tu stranu malja.
 
Lepi uslovi, 1 brza, bala iz 5 udaraca, dupli kardan bez stajanja i iskljucivanja, samo snira.... i domacin je pomerio bale da se odradi prvi red na kraju :cvetic:.

@hazzee oko vezaca treba mala dorada, da se napravi pritiskiviac :osmeh:, posto njen vezac ima dve plocice, pa slabije drzi kanap, slikacu sutra...


Izvinjavam se za kasnjenje, neke obaveze bice slika.. inace majstor levak bio na par kuce od mene, i jednom drugom komsiji nasao balirku da kupi.....
 
Za ekscentar znam, to sam video, ali za drugu stranu te nisam bas razumeo. Evo slika, izvukao sam opet klip napolje (jedva). Na jednoj slici se vidi i ris na zidu tunela(leva strana gledano od nazad). Spusticu sinu i ja mislim da mora da prodje...





 
Šine moraš da šteluješ kada ubacuješ nove ležajeve.Kako se kroz vreme ležajevi troše opet mora fino podešavanje šina da se smanji zazor kako ne bi menjao ležajeve bez potrebe.Klip mora da ide lako i da ne lupa.
 
Pravilo je, tako bar kaze onaj koji ju je konstruisao, kada se mijenjaju lezajevi na malju, da se promijene i sve sine u kanalu i na malju, znaci sve novo.... samo kada bi to bilo finansijski izvodljivo i isplativo. A na claasu toga i nema puno, mislim jedno desetak komada.

- - - - - - - - - -

Bato ti nemas sinu 'L' u kanalu, mada imas koliko vidim svu pripremu za nju, r4upe na patosu kanala i na malju. Onda ovo drugo sto sam pisao ne vrijeti za tvoju masinu, tebi pravac drzi samo sina vertikalna na malju i oni utori u kanalu u gornjem desnom i donjem desnom uglu, gledano od nazad.
Provjeri i luft u toj polugi sto gura malj, kroz nju prolazi osovina sa dvije bronzane piksne, ako ima lufta radi odmah dok je napolju. Caure napravis kod tokara, a osovinu se ne isplati navarivati, jevtino rjesenje je poluosovina od tamica na otpadu samo da je tokar osopuje i istolerise.
I da na kraju sezone obavezno izvjestis jesu li lezajevi prezivjeli, to me jako zanima posto sam skeptican u pogledu trajanja ovih standardnih 3304.
 
Poslednja izmena:






Evo ovako mi pravimo lezajeve za klip na presi 6204 dva lezaja ubacimo u cauru koja je napravljena od osovine tarupa i sa strane dva limena stitnika i izdrze oko tri sezone.

- - - - - - - - - -

 
Da li neko zna gde mogu da kupim kuciste vezaca za presu KIRGIZTAN?



- - - - - - - - - -

Da li neko zna gde mogu da kupim kuciste vezaca za presu KIRGIZTAN?



- - - - - - - - - -

Pozvati na ovaj br. 0631086287
 
Ja sam na Claasu svake godine morao da menjam lezajeve na klipu. Od toga sam se odmorio kada sam kupio Somecu.

Послато са GT-S5570 користећи Тапаток 2
 
Ja sam na welgeru promenio jedan lezaj na klipu posle 10 god,a ko zna pre mene koliko je radila . Godisnje 40-50000 bala nacvakam. Uglavnom lezaj sto sam menjao je bio fabricki posto kad sam ga izvadio tako zasticen i uradjen nema ovde da se kupi, A balirka ima sigurno 25-30 god.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Uspeo sam::super::. Problem je bio u lezaju gde je ekscentar. Lezej koji sam skinuo bio je sirine 18mm i imao je podlosku. Novi lezaj je 22mm, plus podloska koju sam ubacio ne razmisljajuci. I desavalo se to da lezaj zapne u torbane koji su u tunelu i zaglavi klip.Onda sam podesio konus tako da je lezaj u vazduhu i uopste ne dodiruje sinu (jos uvek nisam znao da podloska smeta). Klip je tako radio ali je uvek zakacinjao i skakao. Opet sam ga izvukao napolje, skinuo nosac, izbio lezaj i tek tad sam video podlosku. Napasovao sam lezaj bez podloske i evo sad radi.
Jedino sto me brine je kada udje masa u tunel i klip dobije opterecenje, da opet lezaj ne zakacinje u torbane. On sada prolazi na oko 4 mm od njih.

Jos jedom hvala svima na pomoci.
 
Evo malo sam nabacio dodatne opreme na balirku
fotogrjej.jpg


fotogrsws.jpg


fotogryyy.jpg


fotogrheh.jpg

Oprema je isprobana i radi odlicno:osmeh:
 
To je za uske puteve, ako omakne glavni tocak doceka se pomocni, da ne polomi pick up. Vec me je jednom spasio kod prelaza preko potoka, prelaz je bio na knap po sirini traktora da ga nije bilo nebi mogo prec. Pokazo se odlicno
 
Komsija voza neku velgerovu sa tim trecim tockom. Dal je fabricki ili ne, ne bi znao rec. Nisam previse zagledo.
 
Nazad
Vrh