Balirka

Verovatno ima kočnicu desnog točka na presi.Ako ne grešim i Poljakinje je imaju.
 
Nije loš sistem.Dosta prostije od hidraulike.Ja kod mene ne koristim papuču za blokiranje točka.Gledam da su ruda i bolcna uvek namazani.Izvučem bolcnu,gurnem nogom točak i rasklopim dok kod sklapanja podmetem balu iza desnog točka,izvučem bolcnu i krenem traktorom u rikverc.
 
Da ima desni točak ali kupiš stopu za osiguranje pod gume ako nemaš kočnice i opet dobro možeš sam da uradiš.
 
Ja lifamku preklapam sa papucom. Kad je prilika, pritjeram tocak medji ili u neki kanal i preklopim bez podbacivanja, al opet moram izac i izvadit i vratit klin-osigurac kako ko zove. Patnja pa et.
 
Ja za rasklapanje gledam da se okrenem uz brdo i ona se gotov sama otvori samo izvadim klin. Za sklapanje se samo okrenem nizbrdo, ako je ravan onda papuca pod gumu.
 
Nisam ni ja vidjeo crvene ali tako je, dal je farbana ili sta se desilo nemam pojma! Ovde kod mene sve same velgerice, ali citajuci forum vidim da i rivierre nisu lose pa rekoh da cujem jos koje misljenje! A naravno puno manje ::novac:: !
 
Ova presa je farbana vidi se na slikama, mada mislim da njih nema crevenih, (farbana je vjerovta da lici na welgera):haha: Izgleda mi prilicno staro i mijenjani su zupcanici na petljacima. Kolega Svoris ima rivijeru, prilicno je zadovoljan.
 
Nisam ni ja vidjeo crvene ali tako je, dal je farbana ili sta se desilo nemam pojma! Ovde kod mene sve same velgerice, ali citajuci forum vidim da i rivierre nisu lose pa rekoh da cujem jos koje misljenje! A naravno puno manje ::novac:: !
Malo pogledaj oglase ima i galigani balirki za relativno male novce u odnosu na welger. Ja sam kupio prije 3 godine galignani 149 i s njome sam više nego zadovoljan. Radi reklo bi se perfekt, bilo je par sitnica za opravku koje sam sam riješio.
 
IMG_20150813_122141.jpg
[/URL][/IMG]
IMG_20150813_092526.jpg
[/URL][/IMG]
IMG_20150813_122156.jpg
[/URL][/IMG]
IMG_20150813_124224.jpg
[/URL][/IMG]

evo moje rivijere, ja sam zadovoljan njenim radom, mada je ovaj moj model spor, ali pravi fine bale
 
Nazad
Vrh