Balirka

Niko nista? Nije valjda toliko dobra da ste ostali bez teksta?:haha:
Ova presa sa tvog linka je prilicno star model sa pocetka 70-tih.Rivijere su odlicne prese medju manjim presama mozda i najbolje,sto ti moze potvrditi svaki majstor koji se imalo razume u prese.Moja preporuka ti je da potrazis neki malo noviji model,konkretno ovaj model kao sa tvog linka nisam imao prilike da vidim u radu pa neznam kakva je u radu sto se brzine tice,noviji modeli su jako brzi u radu ja posedujem Riviere casalis rc42 i za jedan dan uradim i po 3000 bala sto je po meni odlicno za balirku koja pravi male bale.Vezaci su RS (rasspe solingen)jako puzdani,odlicna zastita klipa i igala ako su sve kocnice ispravne skoro je nemoguce da dodje do nekog loma.Necu dalje da duzim moja preporuka ide za ovu marku a ima i drugih marki koje su takodje dobre,Ama, Someca,Gallignani...To su sve jako dobre prese koje nisu nista losije od ovih ,,izvikanih" a cenovno pristupacnije i delovi nemaju cenu kao da su za svemirski brod.
 
Pa tačno je da je spora, ako se ne varam model je od '66 godine, a sto se tiče brzine, pa znao sam i po 2000 bala napraviti dnevno, sto i nije loše za ovakvu balirku, a što se tiče osiguranja od koje kakvih lomova i pucanja vezača i savijanje igala, zaista je pouzdana, kod mene je dosla u malo rasutom stanju, ali sam je uz pomoć majstora levaka i našeg uvaženog moderatora Matica, jove( iz obrenovca ako se ne varam) i sa jos nekoliko drugih clanova ( neka mi oproste sto se ne mogu sjetiti svih imena) rijesio dosta problema koje sam imao kod nje, a to su u glavnom bili problemi oko paljenja, i neravnmijerne dužine bala, kao i same geometrije bale, ali eto sad radi kao sat, ja sam zadovoljan, mada ja ne radim puno površine negdje oko 4-5 ha sebi i oko 10-20 ha usluznog baliranja na godisnjem nivou ( sto je nekih ajde da ne pretjeram oko 15k do 20k bala zavisno od trave).
 
Ne znam do koliko si novaca spreman da platis presu, i koliko ces imati posla za nju, ali po meni je uvijek bolje i dati 500e vise za dobru masinu, nego gledati da ustedis 500e i kupiti losu masinu i samo sebe patitis, i na kraju te to skuplje kosta.. Kad imas dobru masinu bice i posla i para.. Evo jedne sa slika u dobrom stanju, a nije puno para ko ima posla... http://www.olx.ba/artikal/21665145/presa-balirka-john-deere-359/
 
Pa tačno je da je spora, ako se ne varam model je od '66 godine, a sto se tiče brzine, pa znao sam i po 2000 bala napraviti dnevno, sto i nije loše za ovakvu balirku, a što se tiče osiguranja od koje kakvih lomova i pucanja vezača i savijanje igala, zaista je pouzdana, kod mene je dosla u malo rasutom stanju, ali sam je uz pomoć majstora levaka i našeg uvaženog moderatora Matica, jove( iz obrenovca ako se ne varam) i sa jos nekoliko drugih clanova ( neka mi oproste sto se ne mogu sjetiti svih imena) rijesio dosta problema koje sam imao kod nje, a to su u glavnom bili problemi oko paljenja, i neravnmijerne dužine bala, kao i same geometrije bale, ali eto sad radi kao sat, ja sam zadovoljan, mada ja ne radim puno površine negdje oko 4-5 ha sebi i oko 10-20 ha usluznog baliranja na godisnjem nivou ( sto je nekih ajde da ne pretjeram oko 15k do 20k bala zavisno od trave).

Samo neka ti što misle da je spora prenesu to što ona izbalira.
 
Ma ja tu presu dobijam u zamjenu za auto a posto pocinjem ozbiljnije raditi poljoprivredu treba mi presa vise nego auto! Planiram raditi za sebe oko 2000 sijena i bar oko 1000 slame i mozda nesto usluzno ali toga nece biti puno! Procitao sam temu od korica do korica pa sam tu vidio da i ove rivierre nisu lose a odgovara mi i cijena! Znaci sve u svemu proba prije kupovine pa cu onda vidjeti sta radi i kako, samo da odradi ovu sezonu pa preko zime utezanje!
Inace planiram je vuci sa 533 jer mi se cini da c360nema sta raditi sa njom!

- - - - - - - - - -

Ova izgleda extra ali i cijena je ohohoooo! ::novac::
 
Ma ja tu presu dobijam u zamjenu za auto a posto pocinjem ozbiljnije raditi poljoprivredu treba mi presa vise nego auto! Planiram raditi za sebe oko 2000 sijena i bar oko 1000 slame i mozda nesto usluzno ali toga nece biti puno! Procitao sam temu od korica do korica pa sam tu vidio da i ove rivierre nisu lose a odgovara mi i cijena! Znaci sve u svemu proba prije kupovine pa cu onda vidjeti sta radi i kako, samo da odradi ovu sezonu pa preko zime utezanje!
Inace planiram je vuci sa 533 jer mi se cini da c360nema sta raditi sa njom!

- - - - - - - - - -

Ova izgleda extra ali i cijena je ohohoooo! ::novac::

C360-koji je to.Ako je 5 brzina bolje nego 533
 
Ma ja tu presu dobijam u zamjenu za auto a posto pocinjem ozbiljnije raditi poljoprivredu treba mi presa vise nego auto! Planiram raditi za sebe oko 2000 sijena i bar oko 1000 slame i mozda nesto usluzno ali toga nece biti puno! Procitao sam temu od korica do korica pa sam tu vidio da i ove rivierre nisu lose a odgovara mi i cijena! Znaci sve u svemu proba prije kupovine pa cu onda vidjeti sta radi i kako, samo da odradi ovu sezonu pa preko zime utezanje!
Inace planiram je vuci sa 533 jer mi se cini da c360nema sta raditi sa njom!

- - - - - - - - - -

Ova izgleda extra ali i cijena je ohohoooo! ::novac::

A gle ako radi dobra je svaka ali rezervni dijelovi su nešto drugo ako se pokvari a nema dijelova najveći problem.
Ja imam talijanku sgorbati odlična preša ali ako mi što ode moram naručivati dijelovi ništa nema.
 
Ursus c360, 60ks ima 5brzina ali mislim da mi je ekonomicnije sa fergom raditi!

- - - - - - - - - -

Pa citajuci forum sam vidjeo da ima dijelova i u srbiji(Ruma) a onda vjerovatno ima i kod nas dijelova!
 
Fergo, fergo. Prevelik je ursus za nju. Jedino ako imas brda pa onda je lakse sa ursusom jer je tezi pa te nece svlacit i slicno.
 
Vezace joj ne zna svaki majstor popravit posto inernacional ima svoje, colovni sarafi i lezajevi, nije bas jednostavna za odrzavanje, prilicno stara. Ako je ispravna ice jos dugo, kad se pohebu vezaci secer da dobijes.
 
Proslu sezonu sam radio sa tupim nozevima na klipu, a izgleda cu i ovu. Nikako da nadjem majstora da izvuce klip i skine nozeve. Vec sam jednom pisao da su toliko zapekle matice da ih nije moguce odvrnuti na licu mesta.

Pokusao bih sam da izvucem klip, potreban mi je savet nekoga ko je to radio, nadam se da ce se neko javiti. :ideja: Presa je Claas markant 50.
 
Nazad
Vrh