Balirka

welger prese nemaju osigurace od loma igala imaju samo na lameli osigurac od preopterecenja stim sto welger prese novije ne mogu da prezupce nemaju lance sve osovine i zupcanici na welgeru su aluminijumske igle mekane su ja sam moje slomijo kad je resa bila pri kraju pojeden vezni uredjaj probo ispraviti nije islo pa sve ubacio novo a naradila se u materinu tu lifam presu ako nepazis kad vozis welger moze da je proguta i izbalira bez problema
 
Na svim Welger presama zupčenje je preko krute veze i iz tog razloga ne mogu da prezupče.Hoće igle da ostanu gore kada se pojede ležajčić na uključivaču ali to se veoma retko dešava.
 
Ja sam sa radio oko 300 bala sa starijom lifamkom, gonio je 558. Druga spora i pun gas. Doduse slamu.

Mom fergusonu je dosta i 150 bala slame na sat.....

- - - - - - - - - -

welger prese nemaju osigurace od loma igala imaju samo na lameli osigurac od preopterecenja stim sto welger prese novije ne mogu da prezupce nemaju lance sve osovine i zupcanici na welgeru su aluminijumske igle mekane su ja sam moje slomijo kad je resa bila pri kraju pojeden vezni uredjaj probo ispraviti nije islo pa sve ubacio novo a naradila se u materinu tu lifam presu ako nepazis kad vozis welger moze da je proguta i izbalira bez problema
Zavisi koji welger i sa kojim traktorom pogonis.... Ja sam mojom lifamkom zadovoljan, i ne bi je menjao, dok ne promenim traktor.
 
ja sam sa mojim welgerom ap 52 jedne godine kad nije bilo slame pa smo upali u mitro sremovu tablu uradio sam 6000 bala za 14 sati i izvukli ja sam baliro a u jednom trenutku 21 prikolica se tovarila inace preko 50 000 bala u sezoni sam radio
 
Welger prese se lako pokrecu ja sam sa 45ks radio i sa ap 730 jeste da nije to to ali nije ni nesto tesko... A 539 se sa ap 51 igrao uopste motor nije osecao,jako je bitno da su nozevi ostri.
 
One ne izuskuju veliku snagu traktora.Bitan je broj obrtaja kardana i poželjno je da traktor ima što veći izbor brzina da bi presa bila maksimalno uposlena i da ne lupa na prazno.Fabrička specifikacija nalaže traktor od min.60 ks za pogon W 730.
 
Nazad
Vrh