Balirka

Najbolje su čelične, kad se pokrive odneseš kod kovača, i isprave za 300-400dinara...
 
najbolje su aluminijumske i tacka, svi kad prezubi balirka misle samo na igle , sto se neko ne zamisli sta bude sa klipom, vezacima gore itd, ovako su igle mekse od svega, bolje samo njih da pokrivi,slomi ili sta vec nego da bude jos stete
 
Kod mene je jednom prezupcila,zamijenim osigurac na zamajcu nastavim dalj. Samo neznam zbog cega prezupci.
 
Ta kočnica je zakon moja sgorbati ju ima ako bat naleće na igle lomi šaraf i sve staje .
Jer uleti klin u bat ništa nemože da slomi.
Namjesti se ispočetka vezanje na početak i ponovo pali
 
Kolegina lifamka ima nekoliko sigurnosnih sistema. Predobra stvar. Cim nesto okasni m8 u kvalitetu na zamajcu precvika. Otkloni kvar i samo gas. Mnogo mi se svidjaju lifamove balirke. Steta nema ocuvanih, odma bi kupio jednu iako radim oko 1000 bala sezonski.
 
Neboj se lošeg izgleda,moja je loše izgledala a radila po 30000bala godišnje i više , još radi u Bogatiću
 
kakva su iskustva sa lifam balirkama,ja imam jednu u ponudi kao nova a nije ni jaka cena?
Ja je imama vec par godina kupljena u Djurdjinu polovna u solidnom stanju vidno loseg izgleda al dobrog unutrasnjeg odrzavanja sluzi la me kao singerica dok je poplava nije pojela uradio remont i teraj dalje,nije za neko trkanje al je za laganicu mrak pogtovo sto nemolis nikog kod mene radi do 5k bala godisnje podmazi i teraj a nekosta puno delova de oces nisu skupi i uz malo interesovanja netreba ti majstore i to da moja nevoli bas ove nestandardne vanile kao tip 500 a ono vise lici na 800
 
Kako nema? Licno sam na lifamovoj presi vidio "kljuceve" koji blokiraju malj da ne udari u igle. I nije samo da sam vidio nego sam i radio oko te prese razne popravke sa kolegom cija je presa i sa tom presom radimo cijelu sezonu.
 
kakva su iskustva sa lifam balirkama,ja imam jednu u ponudi kao nova a nije ni jaka cena?

Ja imam Lifamku, godišnje 10000-15000 bala bez problema, ne kvari se preterano, samo ne treba preterivati sa njom, mada u principu to ni jedna mašina ne vole... Ja teram oko 100-150 bala na sat, u zavisnosti od materijala i mase....
 
Ja sam sa radio oko 300 bala sa starijom lifamkom, gonio je 558. Druga spora i pun gas. Doduse slamu.
 
Nazad
Vrh