Balirka

Ako se zaglavi skakavica vezača hoće da napravi veću balu.
Ja radim bez lima i onda sve lepo vidim.
 
Juče balirao sa mojom MF14, prvih sat vremena neće da balira ni pod razno. Psovali, gledali, zavirivali, pojma nemam šta joj je. Inače sad sam uzeo drugi kanap jer onog što sam koristio prošle godine (neki plavi Tornado) nigdje nema. Sad sam uzeo nekakav bijeli. Iz nekog nepoznatog i nejasnog razloga, iznenada je počela da radi i nije više odvezala nijednu jedinu balu a izbalirali smo 120 komada livadske trave. Malo je falilo da je polijem benzinom i zapalim, apsolutno pojma nemam zašto nije hjela da radi a još manje zašto je počela da radi.
 
od stajanja ti nešto zapeklo kod mene je maseyka znala da malo zarđa na kljunu petljača i neće da svuče čvor onda samo pred svaku zimu poprskam sa wd i mir
 
Poslednja izmena:
Ma trazio sam, sve obisao, nigdje ga nema. Nema veze, počela je da radi i sa ovim kanapom. NIjednom se nije desilo da prekine kanap, čvorovi su se jednostavno razvezivali. Kao što reče Pankin, negdje je nešto zardjalo i pravilo probleme, kad se očistilo proradila je savršeno. Žao mi samo što nisam mogao da snimim koliko je masu sijena gutala, ono što je ona u stanju da propusti je stvarno nevjerovatno.
 
Ovih dana sam balirao i desi mi se da se ponekad pojavi veca bala(mozda ih je do 5% ). Manjih od odredjene mere nema.Po ovom vasem odgovoru,mislim da bi malo trebalo povecati zazor.Jesam li u pravu?
AKO PRIČAMO O LIFAMKI...Apsolutno.Povećaj zazor do te mere da uključivač sam mislim svojom težinom uspije pasti dole do graničnika, a da se pri tom ne desi ,da ako povećate zazor to znači da pomerite uključivač prema napred, da isti ne isključi ponovo okidanje.Znači treba pažljivi podesiti i pri tom proveriti onaj ležaj kojiklizi po bregu jer se zna desiti da su neki lelemudi bili pametniji od inženjera pa su taj ležaj zamenili nekom rolnicom koja noje isti prečnik pa je muka onda podesiti da lagano poluga pada i da se dobro uključuje.Ako ti kod lifamke pravi poneku dužu balu to znači da nije podešen uključivač tj . nakon okidanja on zapne dole za polugu i zadrži se malo što je dovoljno da napravi veću balu, a mali zazori na polugi mogu napraviti samo manju balu.

- - - - - - - - - -

Ako se zaglavi skakavica vezača hoće da napravi veću balu.
Ja radim bez lima i onda sve lepo vidim.
ako pričaš o classu ili poljostroju skakavac se može i samo može i samo može zaglaviti ako nemaš pojasnu kočnicu vratila petljača ili ako je imaš a nije pravilno podešena pa ti se u tom slučaju skakavac prilepi za breg okidača tako da nema prostora kada polumesec za dužinu bala svojom težinom + opruga nema snage da savlada silu trenja između skakavca i srpastog uključivača nego nakon dva tri udarca klipa to se razdrma pa se uključi.To znači da kod ovog slučaja bale samo mogu biti duže.Znači oprugu pojasne kočnice vratila podesi na 28-29 mm,a oprugu kočnice nosača igala ili kako to mi majstori zoveme stremen pritegni na 25 mm i teraj.PROVERIIIIII !!!!
KAD POD PUNIM GASOM OKINEŠ PETLJAČE ONI NE SMEJU SKAKAVAC NE SME DA SE VRATI NA NULU NJEGA VRAĆE DO KRAJA ONAJ BUBREG ILI EKSCENTAR NA PRVOM DODAVAČU.....
 
Poslednja izmena:
90c2a30bd36156e6e9be11538e000b9d4f6e95151907964.jpg
[/URL][/IMG]

juče uradio 1150 bala
 
samo se vi gospodo moderatori zajebavajte ali ta mf 15 -8 je kod mene za 10 godina napravila preko 500 000 bala i prodana dalje sa svim svojim originalnim dijelovima . imao sam odličnog majstora koji me naučio ama sve oko nje i radila je bolje od singerice a takođe i momak kojem sam prodao je prezadovoljan .jedina mana je bio uzan pik ap pa kad je velika masa žita i vrši veliki kombajn znalo je nekad da mi guši inače maži i teraj
 
Nazad
Vrh