Balirka

Majstore i kod mene isti problem od skoro na dzondirki 336 ali kod moje je letva glatka sta tu moze biti problem?Pozz
postoje dva uzroka:mehaničko oštećenje ili nepravilno podešena dužina uključivača.Kod mehaničkog oštećenja proveri da nije negde letva delimično potrošena mislim na jednom mestu pa kad na to dođu dva konusna diska moguće je da zastanu tj. prokližu.Ako je do toga potrebno je sanirati ili zameniti letvu ili su konusne pločice potrošene pa ne vuku dobro, takođe proveri da nisu pločice otpuštene pa da petokraka ne prenosi dobro okretanje.Proveri da li ti je dobra opruga koja povlači letvu na konuse ona se nalazi ispod zupčanika. Što se tiče štelovanja princip je skoro isti kao i da je letva nazubljena.Proveri da li letva posle uključivanja paljena svaki put uspije vratiti da graničnik padne na konusne točkiće.Pokušaj dodati oprugu na donji flah letve tako što ćeš je probušiti oko 5 cm od okretnog vijka pa tu postavi oprugu a drugi kraj zakači kod postojeće opruge što bi trebalo da poboljša vraćanje letve u početni položaj.Da ti bude jasnije pogledaj video.
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Dl1O7838Gyw

- - - - - - - - - -

Ne mora da znaci da mehanizam nije dobar. Nejednake bale mogu biti ako su nedovoljno stegnute ili masa koju pikap uvlaci na gomilama ili nejednako rasporedjena.
Što se toga tiče u pravu si.To su mestimični slučajevi ovde pričamo o tome kada se konstantno dešava da bale nisu jednake dužine.
 
Treba mi info o serviseru claas presa iz S.Pazove zove se Paja.Koliko je kopetentan za "peglanje" nosaca igala, ili prosto receno da li je ok majstor ili neki lelemud?
 
Sova majstor Paja je lelemud.Dolazio je ovde kod njih nekoliko dok ga na kraju ljudi nisu isterali napolje iz svojih dvorišta.Čovek naplaćuje papreno a probleme baš i ne rešava uspešno.Glavni alat mu je čekić a koliko sam video kod svih domaćina kod kojih je popravljao Claas prese promenio je nosač igala.Skinuo stari i ugradio svoj.Nešto ne verujem da se nosači baš tako lako krive jer nisu od plastelina.
 
Ja mislim da je vise problem u luftu koji se javi kod nosaca igala, nego sto bi se on iskrivio.
 
Sova majstor Paja je lelemud.Dolazio je ovde kod njih nekoliko dok ga na kraju ljudi nisu isterali napolje iz svojih dvorišta.Čovek naplaćuje papreno a probleme baš i ne rešava uspešno.Glavni alat mu je čekić a koliko sam video kod svih domaćina kod kojih je popravljao Claas prese promenio je nosač igala.Skinuo stari i ugradio svoj.Nešto ne verujem da se nosači baš tako lako krive jer nisu od plastelina.
Nije on bio kod mene, nego sam sa njim pricao u Rumi, i normalno prica ide ono "med i mlijeko". Nego je moj nosac jesenas u kukuruzovini malo dobio po ..... U radu mi otkine stift, obnovim i ponovo pukne, onda sam shvatio da je preskocila na glavnom pogonskom lancu. Odem kuci i sa prijateljem je uzubimo (makao se lanac za 4 zglavka, krivac debela stabljka sa korijenom izmedju lancanika i lanca koji je bio labav) ali igle sad stoje malo udaljene od vezackog aparata. Zanimljivo je da su igle ostale skroz citave, e sta se tu desilo pojma nemam.....Lokalni majstor to polugom malo dovede u red, i kaze da mu preko zime donesem nosac da ga ispegla hidraulikom. Donese ga prije mjesec, ja namontiram i gle cuda sad igle deru od kanal cim u njega ulaze. Zovnem ga tada, kao "ne sekiraj se, rijesicemo to... i od tada je propslo 4_5 nedjelja a njega nema. Pa sam mislio da nosim ovom Paji, jer kako on rece moze da ga vrati na fabricku mjeru, i da navodno ima nekakav sablon iliti kalup za nosac pa ispadne ko' da je iz Almexa. Zato sam se raspitivao za tipa, i sad se pitam sta da cinim popsto je nov nosac 70500 din u Almexu a usput ga i nemaju na stanju , a ovi male privrede mi se nikako ne dopadaju.
 
Nije on bio kod mene, nego sam sa njim pricao u Rumi, i normalno prica ide ono "med i mlijeko". Nego je moj nosac jesenas u kukuruzovini malo dobio po ..... U radu mi otkine stift, obnovim i ponovo pukne, onda sam shvatio da je preskocila na glavnom pogonskom lancu. Odem kuci i sa prijateljem je uzubimo (makao se lanac za 4 zglavka, krivac debela stabljka sa korijenom izmedju lancanika i lanca koji je bio labav) ali igle sad stoje malo udaljene od vezackog aparata. Zanimljivo je da su igle ostale skroz citave, e sta se tu desilo pojma nemam.....Lokalni majstor to polugom malo dovede u red, i kaze da mu preko zime donesem nosac da ga ispegla hidraulikom. Donese ga prije mjesec, ja namontiram i gle cuda sad igle deru od kanal cim u njega ulaze. Zovnem ga tada, kao "ne sekiraj se, rijesicemo to... i od tada je propslo 4_5 nedjelja a njega nema. Pa sam mislio da nosim ovom Paji, jer kako on rece moze da ga vrati na fabricku mjeru, i da navodno ima nekakav sablon iliti kalup za nosac pa ispadne ko' da je iz Almexa. Zato sam se raspitivao za tipa, i sad se pitam sta da cinim popsto je nov nosac 70500 din u Almexu a usput ga i nemaju na stanju , a ovi male privrede mi se nikako ne dopadaju.

Nema li tu koja nula više
 
Dodaj još 2puta po toliko i kupi drugu.Ja sam na Lifama sam pravio a deset puta je jeftibiji od ovog tvog nosača
 
Ma sta cu ga slikati Zorane, nosac ko nosac,na svakoj presi je oblik isti i svi su jako slicni. Moj na fotografiji bi izgledao OK, samo malo je uvrnut, nema ulegnuca ni pukotine nigdje na prvi pogled kad se uzme u ruke izgleda dobro. E sad to malo curi srecu kvari.
@Maticu, gledao sam u Rumi nosace kod vise njih i ne svidjaju mi se, da je moj nosac uvrnut ko' gudalo onda da. Ali mom bas malo fali.
Jedino, nisam se sjetio da pitam Roberta da li bi ispeglao moj nosac.
 
To malo što sreću kvari ako nosač nije jako kriv probaj da nadoknadiš ponovnim štelovanjem igala.
 
Stelanje igala ne pomaze, problem je poprecno pomjeranje istih, cesu od kanal odmah pri ulasku i tako cijelom svojom duzinom.
 
I to se reši lako samo nađi dobrog mastora i reši to za dva minuta,preporučiću ti ja jednog ali moramo da se čujemo na pp
 
Nazad
Vrh