Balirka

dobro bubu on tako kaze ako laze on lazem i ja :) kad pogledas malo bolje nekad leti zito se radi i od 7-8 sati pa do uvece do 9-10 mada sam siguran da kada ide lepo i kada je dobra masa da moze i vise od 500 bala na sat :)
 
Zavisi i ko sta podrazumijeva pod balom, pogotovo psenicna slama kada je u pitanju, jer ona je uvijek suva kada se balira i treba biti maximalno napucana.
 
Sa kojom brzinom sa imt 539 je tjeras, ja somecu tjeram sa imt 539 3 pomocna ako ima dosta mase 2 pomocna.


Ako je meni bilo upućeno pitanje
Najvise teram prvom brzom,ređe trećonm sporom,a u drugu sporu sam prebacivao kada sam presovo livade koje su bile jako neravne pa nisam smeo brže .Sojinu slamu sam radio 2 brzom ali su bili slabi otkosi prosle godine što se prese tiče mogao sam i 3 ali ko bi mogao sediti u traktoru.Moja je Gallignani 7000 velika presa sa pik-up 165 i velikim ustima stvarno ima kapacitet

Snimak presovanja livadskog sena
 
Poslednja izmena:
Pogleda sam 4 oglasa 3x Markant 65 i jedan markant 60 ,svugde je navedeno da je pick-up 1.8m. Al verovatno postoje razliciti modli.
 
@miloš bota Како си задовољан са gallignanijem, кажу да је то добра преса, шта ти кажеш за њу.
 
Nije loša ima kapacitet nisam imao veći problema pouzdana je i jednostava,za bolju ja neznam, uradio sam oko 40000 bala prošle sezone.Pre nje sam imao Lifam-a isto je dobro služila prodo sam je zbog malog pik-apa .
 
Pick up je uređaj koji unosi(uvlači)masu u balirku,samoutovarnu prikolicu,senažni kombajn itd.
 
Poslednja izmena:
matic skapirao sam kasnije :) a koliko potrosi kanapa za 1000 bala od po 15kg

- - - - - - - - - -

???????????????????
 
Jugi to je najprostije oblašnjenje da ga svi razumu.Her doctor je napisao širina na ulazu a to može da se okarakteriše samo kao ulaz na početku tunela.
 
Nazad
Vrh