Balirka

mislim da ce je rajka terati bez problema ako bude tesko jedna nize brzina i przi,ali do tad videcemo?
 
Svedno bi trebo da teraš malo sporije zbog katapulta,ako budeš žurio radnici neće moći dase snađu na prikolici
 
Kako sam kupio Gallignani 539 ne stenje ali budemu ponekad vrućina samo prebacim u 3 sporu maloga oladim,probo sam raditi sa Masseom ali nemam osećaja i ništa se nečuje.Mislim da bi najbolje lego 577 sa novim tipom kabine a i onako mi tata kaže da sam mu dužan jednu sedmicu
Necujes sa masseom,a sa 577 mislices da bunguras:haha:tek sa njim neces cuti nista tj presu,ja sam imao 577 i kada sam a svega par puta presovao uopste necujem presu inace je bio novi tip sa kabinom
 
Za pravi ucinak treba snaga traktora da mu ne bude tesko i da ga ne treba hladiti. Ne razumem takmicenje ko ce sa manjim traktorom balirati. Ko ne plati na mostu, plati na cupriji, nemojte se varati da ce te ustedeti par litara goriva. Ko je bazdaren u glavi, taj ce terati i sa 150 konja malu presu pa je nece pokvariti a ko nije i Toma Vinkovic ce mu biti prejak za pravljenje stete. Razlika je ocigledna:

 
Ja nemam svoju presu zato sto ne izbaliram ni 5% moje slame, a detalinu za ovce mi balira covek sa IMT 560 novi tip i Poljostroj Odzaci presom.
 
ajde kad vec svi stavljate da stavim i ja,ova presa je isto velikog kapaciteta pa je tera 542 u zitnoj slami 1 brza u soji 2-3 brza na 1600o/min
 
Velika je razlika imeđju otkosa gde Bubu tera presu a gde Zmaj 151 radi ,nisu snimci za poređenje.Ja naj vise radim sa 539 jer mi se čini da je najbolje usklađem što se tiče brzina i brzine kardana.Probo sam sa 560 isto ima kardan 780 o/min ali je prebrz u brzim a prespor u sporim brzinama.Zato mislim da je 577 idealan,a moj Massey ima samo jednu brzinu kardana tj 540 o/min da ima opciju od 1000 o/min bilo bi daleko bolje raditi sa njim.

Najači snimak presovanja

- - - - - - - - - -

 
Poslednja izmena:
Velika je razlika imeđju otkosa gde Bubu tera presu a gde Zmaj 151 radi ,nisu snimci za poređenje.Ja naj vise radim sa 539 jer mi se čini da je najbolje usklađem što se tiče brzina i brzine kardana.Probo sam sa 560 isto ima kardan 780 o/min ali je prebrz u brzim a prespor u sporim brzinama.Zato mislim da je 577 idealan,a moj Massey ima samo jednu brzinu kardana tj 540 o/min da ima opciju od 1000 o/min bilo bi daleko bolje raditi sa njim

- - - - - - - - - -

cinitise jer je moj pik ap 170cm a njegov je manji pa je zato non stop pun,ali nije bitno poredjenje bitno je da prese idu,a kad pocnu da seru da odvezivaju pa se namucis kao isus jebes poso :)
ima kod nas jedan deda covek zna ga Bubu tera IMt 558 i Welger 630 za jedan dan je nabalirao 9000 bala zitne slame ;)
 
Dobro druze Zmaj 151 ,koliko kod vas traje jedan dan? 90-100 sati? Ako se ne varam Bubujev pickup ne da je manji ,vec siri od tvog. MARKANT 65 ima pickup od 1.8 il 1.85m.
 
za jedan dan je on izbalirao sa novom presom,usao je u tablu od ne znam koliko hektara to je njiva od nase nekadasnje zadruge koja je dugacka 1100metara i terao je ceo dan bez kvaravo,hocu da kasem svaka presa je dobra samo kad ide :)
 
Nije to urađeno za 24h.Ko bi radio slamu noću po rosi sa presom.To je urađeno za maksimum 15-16 sati jer je u pitanju tabla gde nema mnogo okretanja.
 
Pick-up na Markantu kod mene je 165cm i sasvim je dovoljan. Necu da komentarisem tih 9000 bala jer znam o kome se radi. Covek balira i po rosi i svasta radi ali toliko nije uradio sigurno jer sam ga X puta video u radu. Normalno je uraditi 300 dobrih dugackih bala za sat vremena, u ekstremnim slucajevima ide i do 500 komada za sat a sve preko toga je naucna fantastika.
 
Nazad
Vrh